MATE x 39 - Not good enough

116 17 6

Ozval se za mnou Adamův hlas a já se rázem otočil. Dostalo se mi jen téhle otázky a bodavého pohledu modrých očí. I na delší vzdálenost mě na první pohled ohromily tmavé kruhy pod jeho očima, zarudlé bělmo a jeho celkový skleslý vzhled.
"Zavolám jindy," zamumlal jsem do mobilu, pohled stále upřený na Adama. Hned po tom jsem vypnul hovor. Adam nevěřícně kroutil hlavou.
"Au," podotkl, pravděpodobně na to, že Brunovi zavolám později. Vstal jsem a rychlým krokem se rozešel k němu. Zavřel dveře akorát včas, aby se zachránil od letu zpět ven. Jak jsem do něj strčil, jen narazil zády do dveří.


"Co si o sobě sakra myslíš?!" zavrčel jsem na něj. Nemyslím, že jsem na něj kdy byl víc naštvaný. Nenechal jsem ho ani promluvit a pokračoval jsem: "Odjedeš si a nedáš o sobě celý víkend vědět?! Myslel jsem, že jsi mrtvý!"
"Jestli je něco, co mě zabije, není to víkend strávený s Louise," zadíval se na mě tak, jako by do mě měl propálit díru, "ale tebe nezajímá, s kým jsem. Ty stejně trávíš čas s někým jiným."
"Jasně, teď to sváděj na mě! Co se ti sakra honilo tou tvojí agresivně přemýšlející hlavou?!" zvýšil jsem na něj hlas, až jsem se sám divil, co se se mnou děje. On neodpovídal, založil si ruce na hrudi a dál se opíral o dveře. Cítil jsem v sobě nehorázný mix negativních pocitů, ale vztek převládal. Sice jsem mu nevlepil hned mezi dveřma, ale neměl jsem k tomu daleko. Frustrovaně jsem vydechl a šel od něj dál, nechtěl jsem se dobrovolně nechávat dál propalovat.
"Jdeš za Brunem a snažíš se mu vyhrožovat," zopakoval jsem mu, co udělal, aby slyšel, jak hloupě to zní, "a vykládáš mu tam, jak ho připravíš o klub? Jsi psychopat!"
Čím déle jsem mluvil, tím víc na mě házel nechápavé pohledy.
"Mohl bych se vysrat na jeho klub, šel jsem tam, aby se s tebou přestal scházet," vysvětlil, jakoby se nic nedělo. To mu to opravdu přijde normální?
Rozhodil jsem rukama a rýpavě se uchechtl: "Tys za ním šel, aby mě poslal do háje. A on to nechtěl udělat... proto sis na něj tak došlápl!"
"Posloucháš se vůbec? Ty ses s ním vyspal, Tommy." Mluvil klidně, snažil se zamaskovat svoje zklamání a smutek. Trochu mě zamrzelo, jak po něm řvu - nikdy jsem nezastával křičení, ale jinak mi to prostě nešlo. Až tak naštvaný jsem na něj byl. Svými slovy mě trochu ochromil, ještě když je vyslovil tak zklamaně.

"Já-" zamumlal jsem nejistě, ani jsem nevěděl, co vlastně chci říct. Vyvedlo mě z míry slyšet ho, jak to říká nahlas. Zrovna on, jeho hlasem. Jak to vůbec víš?! Prolézal jsi mi mobil?!"
"Neprolézal, viděl jsem tu zprávu hned, co ti přišla. Věřil jsem ti, neměl jsem potřebu ti lézt do soukromí," pokrčil sklesle rameny, "což se nedá říct o tobě, vzhledem k tomu, jaks mi jednou prošel pomalu každou konverzaci."
"Ale no, nedělej, že jsi svatý!" okřikl jsem ho. Soudě podle výrazu v jeho tváři jsem ho zmátl ještě víc. Otevřel pusu, že něco řekne, ale já začal mluvit místo něj. "Myslíš, že nevím, že šukáš s Michaelou?! Nejsem idiot!"
Nakrčil obočí, celý jeho obličej klesl. Ha, zasáhl jsem ho. Trefa do černého.
"Šukám s-" opakoval zaraženě, "s Miou?"
Stoupl jsem si na druhý konec pokoje, abych mu nemusel být nablízku. Přejížděl jsem ho pohledem. Nehodlal jsem to opakovat dvakrát, takže jsem jen čekal, než si uvědomí, že to vím.
"Nedělej blbce, slyšel jsi mě dobře. Vím to, nemusíš to na mě hrát."
Promnul si rty o sebe a znovu slabě zakroutil hlavou. Nevěděl jsem, jestli se mu chce brečet, drží se od jeho obvyklé agresivity nebo jen neví, co říct.
"Jasně, ty všemohoucí, ty si můžeš odskočit za ní, ale já ne. Ani bych to neudělal, kdybys mi to neudělal první! Ale chápu, jsem nemocný a jsem kluk, Michela je mladá, hezká, zdravá a má vagínu, což tvojí image absolutně vyhovuje! Tohle je přece ta tvoje blbá maska - všichni jste mi ukradení, jsem nejlepší, nejsem s klukem a mám okolo sebe jenom hloupé děvky, které by daly všechno pro to, aby se se mnou mohly jednou vyspat!" Vysmíval jsem se mu a doufal jsem, že to cítí. Nehorázně mě svým chováním vytáčel a můj pohár trpělivosti právě přetekl.
Uhnul pohledem a sklesle vydechl.

MATEPřečti si tento příběh ZDARMA!