~41~

1K 102 3
                     

Přepychově zařízený pokoj na Malfoy Manor se stal dočasným domovem Severuse Snapea. Po Pánovi zla a Belatrix byl momentálně nejhledanějším zločincem kouzelnického světa.
Seděl na posteli s hlavou v dlaních a nechal slzy tiše kanout z očí. V jeden okamžik přišel o vše. O Harryho, Brumbála i domov. Ano,Bradavice pro něj byly domovem. Byly tím,co v dětství nikdy neměl. A teď neměl zhola nic. Závist a podlézání Smrtijedů a vysoké postavení u Pána zla. O nic z toho nestál. Sáhl do kapsy a vytáhl malý kožený váček. V něm byla mince a dopis. Sbíral odvahu,aby ten list papíru rozložil a přečetl ho. Nakonec však touha po vědění byla silnější než strach.

Drahý Severusi,
Zase mě opouštíš navzdory svému slibu. Ale já už nejsem malým,naivním dítětem,které jsi vzal do cukrárny,takže to chápu. Ano,už nějakou dobu vím,že ten neznámý muž jsi byl ty. A i za tohle děkuji. Byl to nejhezčí zážitek mého dětství.
Zpět k tvému odchodu. Možná jsi si to domyslel,možná to pro tebe bude novinka,ale o tvém nesmírně těžkém úkolu jsem věděl. Brumbál mi to vysvětlil a dobře udělal. Kdyby toho nebylo,byli bychom teď každý sám. Ale i když jen na dálku,pořád máme jeden druhého. Nikdy nezapomínej Severusi, že nejsi sám. Ať budu na kterémkoliv místě na světě,jsem s tebou. Jsem na tvé straně a nikdy nebudu stát proti tobě.
Tedy ne opravdu. Byl to opět Brumbálův plán,abych udělal vše pro tvou údajnou vinu. Mrzí mě,že to celé takhle dopadlo.
Nepřestávám doufat,že se ještě setkáme,ale nemít s tebou vůbec žádný kontakt by mě asi zabilo. Proto jsem vytvořil podobné mince,jaké jsme loni používali v Brumbálově armádě. Tyhle neukazují čas a den,ale krátké zprávy. Zahřeje se v kapse,aby jsi věděl,že máš vzkaz. Máme každý tu svou.
Drž se Severusi! Vím,že to teď nemáš a ani nebudeš mít jednoduché,ale jsi silný a zvládneš to!

Miluji tě!
H.

Severus držel ten kousek pergamenu v rukou a cítil obromnou úlevu. V duchu děkoval Brumbálovi za jeho prozíravost. Dokud mu Harry věří,má smysl žít a hrát svou roli.
                           ******
Byli teprve na začátku své cesty za viteály a Harry už měl pocit,že to nemohou zvládnout. Severusovy občasné zprávy na minci mu dodávali víru. Pokaždé,když už byl na dně,si uvědomil,že to dělá pro lepší svět. Pro své přátele,pro Severuse, pro všechny kouzelníky,kteří trpí Voldemortovou vládou. Zbývali jim tři viteály. Pohár Helgy z Mrzimoru,Nagini a on. Medailon už měli. Musel uznat,že ukrást ho Umbridgeové byl extravagantní výkon. Ale neměli,žádnou stopu. Neměli ani meč,kterým by mohli medailon zničit. Čím dál více se mezi sebou hádali a Harryho mrzelo,že své přátele vystavil nebezpečí a odtrhnul od rodiny. Bohužel situace se vyvinula v Ronův odchod.
"Ten viteál tu nech."
Ron si řetízek strhl z krku a odhodil medailonek do křesla vedle sebe. Otočil se k Hermioně.
"Co to děláš?"
"Jak to myslíš?"
"Chceš tady zůstat, nebo co?"
"Já…"
Tvářila se zmučeně.
"Ano… ano, Rone, já zůstanu. Rone, slíbili jsme, že půjdeme s Harrym, slíbili jsme, že mu pomůžeme…"
"Rozumím. Vybrala sis jeho."
"Rone, ne – prosím – vrať se, neodcházej!"
Než stihla vyběhnout za Ronem,byl už pryč. Harry stál absolutně tiše a nehybně, naslouchal jejím vzlykům a slyšel, jak mezi stromy volá Ronovo jméno.
Po několika minutách se vrátila s promočenými vlasy zplihle přilepenými k obličeji.
„Je p-p-pryč! Přemístil se!“
Zhroutila se do křesla, stočila se do klubíčka a rozplakala se. Harry přes ní přehodil deku a sám ulehl. Cítil se mizerně. Měl pocit, že tohle vše se děje jen a jen kvůli něj. Opatrně sáhl do kapsy a vytáhl novinový výstřižek. Zadíval se do z tváře nového bradavického ředitele a náhle ho něco napadlo. Okamžitě hůlkou aktivoval minci.
"Můžeš?"
Chvíli čekal na odpověď. Už se to chystal vzdát,když se objevila odpověď.
"Ano. Co se děje?"
"Má nějaké místo zvláštní ochranu?"
Harry doufal,že Severus jeho otázku správně pochopí. Bohužel mince přenášely jen krátké vzkazy.
"O ničem nevím."
Zklamaně si povzdechl,když se mince znovu zahřála.
"Trezor Belatrix."
"Může tam mít V něco ukryté?"
"Ano."
Harrymu se vzrušením rozbušilo srdce. To by mohlo být ono. Tam by se mohl ukrývat pohár.
"Jsi v pořádku?"
"Ano. Je nás o jednoho míň."
"Cože?"
"Zrzek odešel domů."
"To mě mrzí."
"Mě taky. A ty?"
"Žiju. Studenti taky."
"Děkuji. Už musím končit."
"Miluji tě."
"Já tebe taky."
Harry schoval minci i noviny a zavřel oči. Čekal ho náročný úkol. Budou muset vykrást trezor Belatrix Lestrangeové.

Dopis (Snarry)Zde žijí příběhy. Začni objevovat