~13~

1.2K 108 3
                     

Harry se převaloval v posteli a neustále pokukoval po dveřích. Pořád čekal,kdy ho někdo navštíví. Sám sobě namlouval,že očekává své nejlepší přátele,ale v hloubi duše věděl,že vyhlíží svého profesora lektvarů. Během posledních měsíců změnil na Snapea názor. Už ho netyranizoval jako dřív a po jejich ranním rozhovoru se cítil mnohem lépe. Možná srovnatelně jako v bradavickém expresu s Ronem a Hermionou. Otočil se na bok zády ke dveřím a zkusil odpočívat. Spát si netroufal,na to měl příliš velký strach. V očích ho začaly štípat slzy bezmoci. Nikdy nechtěl nic jiného než obyčejný život. Uslyšel otevření dveří a následné tiché kroky. Nenamáhal se otáčet. Někdo došel k jeho posteli a o pár vteřin později opět odcházel. Harry se rychle otočil,ale uviděl jen zavírající se dveře. Na nočním stolku však ležel jakýsi vzkaz.

Dej se do pořádku a poraž Pána zla. Spoléhá na tebe víc lidí než si myslíš a někteří trpí víc než se zdá.
Věřím ti.

Žádný podpis ani náznak,kdo by to mohl napsat. Harry se zhluboka nadechl a ulehl zpět do peřin. Ač se bránil sebevíc,spánek ho nakonec přemohl.
                           ******
Profesor lektvarů seděl před téměř vyhaslým krbem a hluboce přemýšlel. To,že Harry je viteálem a jednou bude muset zemřít,byla informace kterou nedokázal vstřebat. Hlídali ho,starali se o jeho bezpeci a jen proto,aby na konci zemřel. Mladý muž,který má mít život před sebou zemře,aby zachránil kouzelnický svět. A jak Snape znal Pottera,příjme svůj úkol s pokorou jako naprostou samozřejmost.
Ale lacino mu ho nedám!
Poppy už poslal vzkaz,že na noc příjde Harryho opět pohlídat. Uskrl ze sklenky vína kterou třímal v ruce,když mu svitlo. Náhle dostal nápad,který by mohl Potterovi pomoct nejen vyhrát,ale i přežít! Vstal a popadl z knihovny knihu černé magie Bolest a souboj mysli. Nalistoval příslušnou stránku a triumfálně se usmál.
                           ******
Madam Pomfreyová byla zoufalá. Chlapcův stav se přes den výrazně zlepšil,ale jakmile usnul,veškeré jeho hodnoty začaly opět klesat. Nevěděla jak dlouho tyto stavy trvají,ale upřímně se divila,že je Harry ještě naživu. Když ji za zády zahučel krb,oddechla si.
Severus si snad bude vědět rady.
K jejímu překvapení však z krbu vystoupil ředitel školy s profesorkou McGonnagalovou.
"Dobrý večer Poppy."
"Dobrý večer pane řediteli. Minervo."
Albus Brumbál přistoupil blíž k Harryho lůžku a důkladně si ho prohlédl.
"Jak je na tom?"
"Špatně pane řediteli. Jakmile usnul,jeho stav se začal rapidně zhoršovat. Objevila se i horečka,která nejde srazit. Mám-li být upřímná,nevím jak dlouho to jeho tělo vydrží."
Za zády zaslechla tichý vzlyk ředitelky nebelvírské koleje.
"A já si myslela,že je to jen poplach. Že zase někde něco vyváděl a bude v pořádku jako vždy. Netušila jsem..."
Hlas se jí zlomil.
"To nic Minervo. Všichni jsme mysleli,že informace o jeho stavu nejsou tak vážné jak nám je Poppy podávala."
Bradavická ošetřovatelka se zamračila.
"Severus ne. Nebral mé tvrzení na lehkou váhu a ihned se snažil jednat. Včera,když se chlapcův stav zhoršil ho dokonce celou noc hlídal."
"Ano Poppy. Se Severusem jsem již mluvil. Je až neuvěřitelné,že loni měl na Harryho jen slova pohrdání a dnes se mu snaží zachránit život,že ano?"
Všichni se na okamžik odmlčeli a sledovali nebohého chlapce.
"Myslím,že budeme důvěřovat Severusovi. Pokud bude chtít vyzkoušet jakýkoli druh léčby má mé povolení. Já sám si s touto situací nevím rady. Měli bychom jít,Minervo."
Brumbál se s profesorkou McGonnagalovou otočil zrovna ve chvíli,kdy plameny znovu zezelenaly a vystoupil z nich Severus.
"Pane řediteli, Minervo."
Více než strohé pokývnutí se od něj nedalo očekávat.
"Severusi. Myslím,že jdeš právě včas. Poppy ti jistě vše vysvětlí. My jsme již na odchodu."
Ředitel školy krátce pohlédl Severusovi do očí a pocítil lehké potěšení,když v nich uviděl obavy a zároveň odhodlání.
Snape kolem něj prošel k Poppy a více si jich nevšímal. Knihu,kterou si přinesl sebou položil na noční stolek a sáhl Potterovi na čelo. Otočil se na madam Pomfreyovou s otázkou v očích.
"Je mi líto,nic na tu horečku nezabírá."
Severus se otočil zpět k Harrymu a přisunul si židli k jeho posteli. Přiložil mu na čelo studený obklad a pustil se do čtení odložené knihy. Madam Pomfreyová pochopila,že je Harry v dobrých rukou,tak se otočila k odchodu.
"Dobrou noc Poppy."
Severus mluvil tak tiše,že jej málem přeslechla.
"Dobrou Severusi."

Dopis (Snarry)Zde žijí příběhy. Začni objevovat