~6~

1.3K 120 1
                     

Harry se balil do Bradavic. Těšil se až vypadne ze Zobí ulice,ale zároveň měl strach. Musí se stranit přátel a při pohledu do zrcadla mu bylo jasné,že se nevyhne otázkám. Vypadal jako kostlivec a pod očima se mu rýsovaly černé kruhy. Lektvar Bdění mu dopřál aspoň občas možnost odpočinku,ale stále byl psychicky i fyzicky vyčerpaný. Rozhodl se,že si večer zavolá Záchranný autobus. Následující den si nakoupí na Příčné a přespí u Děravého kotle. Ještě to musel oznámit Dursleyovým.
"Ehm,strýčku Vernone?"
"Co je?!"
"Jen bych chtěl oznámit,že večer odcházím."
Vernon přestal číst noviny a zadíval se na Harryho.
"Jestli tě zase hodlají vyzvednout nějací pošuci z toho vašeho spolku,tak na to zapomeň!"
"Ne,to ne! Pojedu speciálním autobusem. Nikdo sem nepříjde."
"Dobrá. Teď mi zmiz z očí kluku!"
Harry se zavřel v pokoji a naposledy zkontroloval obsah svého kufru.
                            ******
"Brumbále,musíme nějak zajistit,aby se Harry dostal v pořádku do vlaku. Přece ho nemůžeme jen tak nechat poflakovat po Londýně."
"Máte pravdu Alastore. Rozhodl jsem se,že se pro Harryho osobně stavím,abych ho na nástupiště dovedl."
Místností to zašumělo,ale nikdo si netroufl proti Brumbálovu návrhu cokoli namítat. Jen Snape po očku ředitele Bradavic sledoval. Měl pocit,že mu něco uniká. Něco důležitého.
                           ******
Molly Weasleyová sledovala Rona,Ginny a Hermionu jak se nimrají v jídle. Nemusela být nitrzpytec,aby věděla nad čím přemýšlí. Zítra pojedou do Bradavic a ani jeden neví jak se chovat k Harrymu. Nakonec si odkašlala,aby si získala jejich pozornost.
"Vím co se vám třem honí hlavou a nedivím se vám. Včera na schůzi,jsem se o Harrym bavila s Brumbálem. Podle něj mu máme nechat tolik času,kolik bude potřebovat. Má pravdu. Harry se pořádně nevzpamatoval ze smrti Cedrika a přišel o Siriuse. Za obojí si dává vinu a chce se s tím poprat sám. Bavte se s ním,ale nevnucujte se mu. Až bude chtít a bude připraven,tak vás sám vyhledá."
"Celé prázdniny nenapsal,to je málo? Nebyl už dost dlouho sám?"
"Já z toho taky nemám dobrý pocit Rone. Ale přátele jsou od toho,aby respektovali rozhodnutí druhých. Věřím,že i Harry příjde na to,že je mu líp s vámi než samotnému. Ale vše chce čas."
Viděla na nich,že je to trápí a nelíbí se jim to,ale neměla na výběr.
                           ******
Severus byl nervózní. Bál se toho,že uvidí Pottera bez uzamčených pocitů. A vůbec netušil co má čekat. Brumbál dnes oznámil,že se Harry ubytoval u Děravého kotle a je pod stálým dozorem bystrozorů. Na klidu mu to nepřidalo,když si vzpomněl na Moodyho. Byl však pevně rozhodnut změnit svůj postoj a začít Potterovi pomáhat víc než předtím. Pán zla sílí a je jen otázkou času,kdy bude hlavní prioritou smrt Harry Pottera.
                            ******
Příčná ulice vlila Harrymu energii do žil. Konečně se cítil doma. I když po nájezdech Smrtijedů byla spousta výloh prázdných,pořád to byla ta ulice plná kouzel. Trochu to kazil fakt,že ho neustále sledovali bystrozoři a on sám držel v kapse pevně hůlku. Útok čekal téměř všude. Nakoupil si věci do školy a pak se schoval ve svém pokoji u Děravého kotle. Cítil se jako zbabělec,ale kdyby ho Smrtijedé napadli,bystrozoři by zasáhli a mohl by někdo zemřít. To odmítal dopustit. Už příliš mnoho lidí zemřelo jeho vinou. Ze zamyšlení ho vytrhlo klepání na dveře. S hůlkou v pohotovostní poloze dveře otevřel a za nimi stál Albus Brumbál. Nejprve se mu ulevilo,ale pak si uvědomil, že to může být past. Neváhal a vypálil otázku.
"Do které koleje mě chtěl Moudrý klobouk zařadit?"
"Do Zmijozelu Harry. Kdo zahnal mozkomory od jezera,když jste se Siriusem umírali?"
"Já."
Harry sklonil hůlku a nechal ředitele vstoupit.
"Jsem rád Harry,že se máš na pozoru a nevěříš všemu co vidíš."
"Po tom co mě rok učil Smrtijed a Voldemort mi podsouval představy si raději vše ověřuju."
"To je správné Harry. Rád tě vidím. Nebudu se tě vyptávat jaké bylo léto,protože to na tobě vidím. Přišel jsem za tebou kvůli něčemu jinému."
"Kvůli čemu? Stalo se něco?"
"Nic co by jsi si nepřečetl v Denním věštci. Jsem zde proto,abych ti oznámil,že tě zítra odvedu na nástupiště. A také bych se s tebou rád domluvil na soukromých hodinách. Znění věštby znáš a je potřeba,aby jsi byl na střetnutí s Voldemortem připraven."
Harry jen přikývl. Srdce mu svíral strach.
Kdybyste jen věděl pane řediteli. Střet s Voldemortem je blíž než se domníváte.

Dopis (Snarry)Zde žijí příběhy. Začni objevovat