Gaye, Feyza ve ben alışverişe çıktık. Gaye deli gibi elbise denemeye başladı. Ulaş için çok heyecanlı olduğu o kadar belliydi ki. Feyza'ya bakınca onunda benimle aynı fikirde olduğunu farkettim. Ona beni destekle manasında bir bakış attıktan sonra Gaye'nin yanına gittim.

'Hayrola Gaye ne bu telaş. Asıl benim böyle olmam lazım orda pasta üfleyecek olanlardan biri benim sevgilim sonuçta.' deyip anlamlı anlamlı baktım.

'Evet Gaye. Miray haklı. Valla ben senin bu telaşına hiç anlam vermedim. Yoksa özel birini falan mı çağıracaksın. Ay doğru belki deUlaş'ın çağırmak isteyeceği özel birilsi vardır. Çaktırmadan sormamız lazım.'

Feyza'nın sözleri üzerine Gaye'nin gözleri dolmaya başladı. Meğer bizim ki dünden razı anlatmaya. Gaye'nin kollarını tutup sarstım.

'Bana bak kızım eğer Ulaş'ı geri istiyorsan benim bir planım var.'

'O-onca zaman ge-geçti.. O hala beni seviyo mudur ki?'

'Görücez işte. Doğum gününde bir arkadaşım gelip sana asılacak anladın mı?' deyip göz kırptım.

Akan bir kaç damla göz yaşını silip piç sırıtmasını yüzüne yerleştirdi.

'Aslında benim daha iyi bir ifkrim var. Biz sevgiliyken bizim sınıfttan Arda diye biri bana asılıp duruyodu. Her hafata da Ulaş'tan bir posta dayak yiyodu. O da şimdi İstanbul'da bence bizim haberimiz yokmuş sanki internetten öğrenmiş gibi partiye gelse fena olmaz'

Bak sen bizim Feyza'yaa.. Zamanında kavga sebebi bile olmuş. Vuhuuu. Ya Ulaş hala bişeyler hissetmiyorsa? İşte o zaman Gaye yıkılır. Offf!

Büyük bir koşturmaca sonucu kıyafetlerimizi seçebildik. Saçlarımdaki boyadan kurtuldum. Sarışınlık bana göre değil pek. Hem de saçlarımın eski yumuşaklığını özlemiştim. Acaba Özgür ne diyecek..

Doğum günü için kapattığımız mekana rahat 300 kişi sığar. Özgür'ün doğum gününe 4 gün kaldı. Onunla beraber adaya gidicez. Babam ben 18 yaşıma girerken ordan bir ev almıştı bana. Temizlik şirketiyle anlaştım. Bir ara gidip ortamı hazırlamam lazım. Her şey mükemmel olmalı. Jartiyer giymeyi bile düşünüyorum. Unutulmaz olmalı. Nihahha.

***

Ulaş ve Özgür Kapıdan girer girmez konfetiler patladı. İkisi içinde ayrı ayrı doğum günü şarkısı söyledik. Ulaş pasrayı Gaye ile birlikte kesti. Sanırım bizim bir şey yapmamıza gerek kalmayacak. Ulaş'ın yüzü düşünce baktığı yere çevirdim kafamı. Arda! Oha tamamen unutmuşum o hengamede. Gaye hanım ayarlamış her şeyi. Arda gelip Gaye'nin elini öpünce Ulaş'ın çenesinin kasıldığını gördüm.

'Mutlu yıllar Ulaş'

'Saol'

Ulaş'ın zoraki cevap verdiği her halinden belliydi. Bu kadar sinirlendiğine göre hala bir şeyler hissediyor olmalı. Dans müziği çalmaya başlayınca Özgür beni dansa kaldırdı. O gergin ortamdan kurtulsam da ne olduğunu çok merak ediyorum.

'Aşkım doğum gününde seni bi yere kaçıracağım'

'Kaçırmana gerek yok bitanem zaten seninim'

....

Gaye'den..

Arda gelince Ulaş'ta olan değişiklik 1 kilometre uzaktan farkedilirdi heralde.

'Bu dansı bana lutfeder misiniz güzel bayan?'

Arda gecenin sonunda dayak yemese bari. Planın işlemesi gerektiği için teklifini kabul ettim ve beraber ortaya doğru ilerledik.

Her Şey Sensin |Tamamlandı|Bu hikayeyi ÜCRETSİZ oku!