-1-

60 12 2
                     

Boli dve hodiny aj dvadsaťdva minút a Ays už teraz vedel, že nestíha. O pol tretej mal vystriedať Tess v obchode s cukrovinkami, kde obaja pracovali. Bolo mu jasné, že za osem minút nestihne prejsť ani tretinu cesty, a tak napísal Tess krátku správu o tom, že bude meškať.

Odpísala mu takmer ihneď, Ays si nestihol ani obuť tenisky. V správe stálo, že by si mal radšej pohnúť, pretože ak Tess nestihne rande so Saddie, Ays za to draho zaplatí.

Ays sa s Tess poznal už od prvej triedy na základnej škole a bol si istý tým, že nežartuje.

Urýchlene vybral z garáže bicykel, vysadol naň a dupol do pedálov. Akonáhle ucítil vietor vo vlasoch, donútilo ho to ešte viac zrýchliť, pretože miloval pocit voľnosti a dobrodružstva. Brázdil ulicami upršaného mesta, míňal chodcov s dáždnikmi a kvapky dažďa mu popritom zmáčali oblečenie. Užíval si to.

O necelú polhodinu už mal na sebe pracovnú uniformu a bol pripravený začať obsluhovať. Vymenil sa s Tess, ktorá naňho už nedočkavo čakala a začal prijímať objednávku od zákazníka stojaceho v rade.

Ays mal túto prácu rád, pretože niektorí zákazníci sa do obchodu radi vracali, a to, že vidí známu tvár, ho vždy potešilo.

Všetko naznačovalo tomu, že to bude deň ako každý iný. O siedmej skončí v práci, zamkne obchod a stretne sa s Tess.

Tess mu rozpovie o rande a o tom, aká je Saddie úžasná a potom pôjdu na internát, v ktorom boli ubytovaní, pretože obaja študovali psychológiu na škole ďaleko od ich rodného mesta.

Lenže Ays vtedy ešte vôbec netušil, že dnešok má preňho pripravené trošku iné plány.

Nájdem ťaWhere stories live. Discover now