*Z pohledu Viktorie*

Miley seděla za barem a popíjela whisky. Můj smích náhle zmizel. Vidět ji tam tak samotnou a opuštěnou, bylo srdcervoucí. Chyběla mi. Chybí mi kamarádka, která byla pět měsíců pryč a já se bavila jen se Selenou, která to určitě vše jen hrála, aby se dostala blíž k Justinovi. Nadechla jsem se a odhodlala jsem se jít za ní. Přisedla jsem si na barovou židli a kývkla jsem na barmana, že si dát to co obvykle. Miley se na mě zatím ještě ani nepodívala, jen držela v uce skleničku, která se pomalu, ale jistě blížila k prázdnotě. ,,Omlouvám se'' vyhrkla jsem ze sebe, když bylo asi dvou minutvé ticho. Miley se na mě podívala a bylo vidět, že čeká co bude dál. ,,Nevěděla jsem, že si se vrátila, dokud jsem neviděla na netu fotku s Justinem. Hrozně mě mrzelo, že ses vrátila a první kdo s tebou trávil čas byl právě on. Bolelo to, vidět, že jseš zpátky a jsi šťastná a on taky. A tak jsem tě prostě ignorovala.'' přiznala jsem se. Miley se na mě dívala a objala mě. ,,Já se taky omlouvám. Chtěla jsem se ti ozvat, vlastně si měla být první koho jsem měla vidět, ale zastavila jsem se u Justin a slyšela jsem, jak všechno padá a rozbíjí se. Nezvládal to, proto jsem s ním byla, ale když jsme pak chtěla jít za tebou, řekl mi, co se stalo a já na tebe byla naštvaná!'' ,,Naštvaná? A proč?'' nechápavě jsem se zeptala,ale Miley mávla rukou. ,,Hlavní teď je, že jsem tady s tebou a chci s tebou strávit nějaký ten čas.''usmála se.

Večer jsme strávili všichni spolu. Představila jsem Miley Rachel a Charlieho, ale Patrick někam zmizel a to mě znepokojovalo, celou noc.

*Z pohledu Miley*

Už není stejná. Změnila se, ale kupodivu se mi to líbilo. Byla teď víc odvážná, nespoutaná a trohu i sobecká, což je zapotřebí. S jejími přáteli jsem si kvěle rozumněla. Celý večer jsme si povídali a já jsem zjistila, jak tady všichni žijí a najednou mě taky lákalo přestěhovat se do New Yorku, ale věděla jsem, že to nepůjde.

*Z pohledu Viktorie*

Byla jsem nervozní. Ráno jsem vstala už v osm a pořád jsem čekala, až se Patrick ozve. Mám se k němu totiž dneska nastěhovat někdy teď ráno, ale od včerejšího večera se po něm jakoby slehla zem. Začala jsem o něho mít i strach. Najednou mi pípl telefon a já jsem nadskočila. Nervozně jsem se podívala na zprávu a oddechla jsem si. ,,Lásko omlouvám se, ale včera jsem musel kvůli práci odejít, vím že ty to pochopíš. No do hodiny jsem u tvého táty a můžeme konečně žít spolu xoxo'' pousmála jsem se. Dobalila jsem si poslední věci do kufrů. Nemůžu tou uvěřit. Už mám doopravy vztah, který jsem vždycky chtěla. Mám muže, který je muž, už to není malý kluk, který musí neustále něco řešit. Patrick je nadvěcí. Už se k němu stěhuju a to po měsíci. Všechno je tak uspěchané, ale my dva jsme toho spolu prožili za ten měsíc víc, jak já s Justinem za rok. Už je to jiné, už se cítím dospěle a opečovávaně. Zavolala jsem mámě a zeptala jsem se jí, jak se má apod. Do telefonu skoro brečela, nedivím se jí. Odjela jsem na rok na turné , potom jsem se na necelé dv měsíce vrátila a teď jsem ji zase opustila, ale určitě to zvládá líp, když má Marka a Ethana. Chyběla mi, ale odteď už mám svůj život. Za chvíli oslavím svoje dvacáté narzeniny, Justin bude mít dvacet jedna a vsadím se, že už i on začne žít jinak.

*Z pohledu Miley*

,,Co tady děláš?'' zeptala se mě Viktorie, když jsem se ráno objevila u jejího táty. ,,No přišla jsem za tebou. Vím, že máš teďka někdy stěhovat za Markem a tak jsem tě chtěla ješě vidět.'' ,,Copak ty už odjíždíš?'' vyjeveně se zeptala. ,,Pokud se nechceš vrátit semnou?'' musela jsem se zeptat. Usmála se, objala mě a řekla: ,,Ráda bych, ale sama už víš, že jsem už někdo jiný a zpátky se nevrátím. Možná na návštěvu, ale nebudu se tam stěhovat zpátky'' ujistila mě. Přikývla jsem a někdo zazvonil. ,,Lásko!'' vyjekla Viktorie s úsměvem a políbila muže, který stál ve dveřích. Křivě se na umál, ale bylo to příjemné a podal mi ruku a políbil na tváře. ,,Připravená?'' podíval se na Viktorii. ,,Dojdu si pro kufry a můžeme vyrazit.'' ujistila ho Viktorie. Ten pohled! Ten pohled, jakým se na ni díval. Nikdy jsem nic podobného neviděla, ani u Justina. Ona je teď vážně šťastná. Trochu jsem zesmutněla, doufala jsem, že je budu moct dát nějak dohromady, ale kdybych teď Viktorii řekla úplně všechno co mi Justin řekl -tím všechno myslím pravdu- zničila bych ji dosavadní život, který tady má. Pravda o člověku v kapuci, pravda o Seleně, pravda o tom jak se rozhodl a nakonec pravda o zasnoubení. Nemůžu jí to říct. Teď je šťastná než kdy předtím a já ji to nechci odpírat. Navíc Patrick vypadá, jako slušný chlap, ikdyž je o dost starší. Viktorie se trmácela ze schodů s kufry a Patrick neváhal a běžel jí pomoct. ,,No nic já poletím domů, moje práce tady končí'' mrkla jsem na ní. ,,Jsi vážně šťastná a já už tu jen zascláním a připomínám ti starý život, navíc ty máš plno práce s Patrickem'' pošeptala jsem jí do ucha, když jsem ji objímala na rozloučenou. ,,Díky!'' řekla Viktorie. Patrick se na mě usmál a přikývl. Odcházeli předemnou. Já hned za nimi. Ach! Vypadají vážně šťastně, jen nevím, co řeknu Justinovi až se vrátím...

*Z pohledu Viktorie*

Byla jsem smutná z toho, že Miley už odjíždí, ale jsem ráda, že jsme si to urovnali a ona teď alespoŇ ví, že mi tady nic nechybí a jsem vážně šťastná a vím, že mi to nic a nikdo nezkazí. 

Přijeli jsme k velkému mrakodrapu. ,,Neříkej mi, že bydlíš v penthousu'' zasmála jsem se. ,,No lhát ti nebudu, takže'' usmál se a mě se rozšířili oči. Už jsem byla v luxisním hotelech, vilách, ale ještě nikdy jsem nebydlela v penthousu. Vyjeli jsme výtahem až nahoru a hned z výtahu, když se otevřeli dveře jsem viděla jeden z nejkrásnějších byt na světě. Penthouse je střední byt. Tudíž první, co mě uchvátilo, byl výhled na New York. Podobný výhled jsem měla z vily, která je na N.Y. Justinova vila. Všechny vzpomínky se na mě navalili a promítali se mi v hlavě. 

,,Jsi v pořádku?'' ,,Jo jasně'' pousmála jsem se a otočila jsem se. Patrick v ruce držel dvě láhve šampaňkého. ,,Musíme naši dnešní officiální noc spolu, oslavit'' mrkl na mě. Seděli jsme na sedačce a popíjeli než se to vše strhlo do něčeho velkého, co jsme chtěli udělat už dávno.  Naše první společná noc...

PS: Vaše názory? Co si myslíte o Patrickovi? Chcete aby s ním byla? :)

HATE OR LOVE 2: Different WorldPřečti si tento příběh ZDARMA!