4๑ Büyükbabanın Durumu

28 1 0

Hıçkırarak ağlarken annem lavaboya girdi ve ellerimi tutarak beni ayağa kaldırdı. 

- Rosalie canım kızım ! 

Diyerek bana sarıldı. Annem hıçkırarak ağlamaya başladı bende kendimi tutamadan ona sarılarak ağlamaya devam ettim aynı türk filmlerindeki gibi olduk. Annem bu acıya dayanamazdı. Babasını çok seviyordu. Eğer büyükbaba ölürse annemde üzüntüden hastalanıp hayatını kaybediceğini düşünüyorum. Mutlu bir ailenin acı sonu gibi bi durum içerisindeyim şuan. Annem ağlamaya devam ederken onu sakinleştirip büyükbabama bakmaya gittik. Hala o nalet olası odada hareket etmeden yattıgını görünce daha kötü oluyordum.

Sabah olduğunda doktor büyükbabamı kontrol ederek durumunun iyiye gittiğini söyledi faket beyin kanaması sebebiyle beyindeki bazı fonksiyonların zedelenmesi sonucu büyükbabamın felçli olup yürüyemediğini söyleyince başımdan aşağı kaynar sular indi resmen. Bu çok kötü bir durum yaşıyor. Ömür boyu tekerlekli sandalyeye mahkum olup yürüyememek gerçekten çok acı. 2 gün daha bu odada kalıcağını ve müşhade altında olucağını söyleyerek yanımızdan uzaklaştı. 

Babam bana eve gitmemi ve dinlenmemi söyledi. Gerçekten bedenim uyuşmuştu yürüyecek takatim kalmamıştı üzüntüden kendime gelemiyorum. Eve gidip dinlensem iyi olucak sanırım. Hem Bayan Darci merak içinde bizden birini bekliyordur haber almak için evde onu yanlız bırakmıştık. Şöför beni eve bıraktı. Eve yaklaştığımda bayan Darci hızlı adımlarıyla yanıma doğru yürüdü.

- Rosalie büyükbaba nasıl ?

- Durumu biraz daha iyiymiş bayan Darci yanlız kanama sebebiyle felç kalıcakmış yani yürüyememe durumu var .

- Oooh tanrım sana şükürler olsun ! Büyükbabaya bişey olucak diye çok korktum .

Bayan Darci'nin yüzüne bakarak ' Bende .. ' diyebildim sadece. Bayan Darci koluma girerek yürümemde yardımcı oldu beraber eve girdiğimizde beni şöminenin yanındaki tekli koltuğa oturtarak sen burda bekle sana sıcak çikolata yapıp getiricem gül kokulum dedi. 

Bende küçük bir tebessüm ederek evet anlamında Bayan Darci'ye gülümsedim. Gülümserken bile yanak etlerim geri çekiliyordu sanki her yerim uyuşmuş gibi hissediyorum. Bayan Darci'yi beklerken telefonum çaldı. Arayan Elisa .

- Aloo Elisaa

- Birtanem olanları Malik anlatmış sana. Telefonum bir kaç gün kapalıydı üzgünüm kimseyle konuşucak durumda değildim Rosalie. 

- Elisa ben çok kötüyüm sana ihtiyacım var ! 

- Ne oldu Rosalie iyimisin sen neyin var ?

- ''Dün senin büyükannenin vefat ettiğini büyükbabama anlatırken birden yere düştü düşmenin etkisiyle kafasını yere çarparak bayıldı. Hemen hastaneye götürdük büyükbabam beyin kanaması geçiriyor ve beynindeki bazı zedelenmeler sonucu felç kalıp yürüyemeyeceğini öğrenince iyice fenalaştım Elisa ben gerçekten hiç iyi değilim sana çok ihtiyacım var '' diyerek ağlamaya başladım gene hıçkırarak Elisa telefonun bir ucundan ağladığımı duyunca daha kötü oldu ve onunda sesi ağlamaklı geliyordu.

- Rosalie sen hiç merak etme bebeğim yarın dönüyoruz. En kısa zamanda yanına gelicem. Seni çok seviyorum birtanem. Şimdik ağlamayı kesip olgun bir kız olarak kendine geliyorsun tamam mı ?

....

- Rosalie duydunmu beni ? 

- Hıı-ıı evet duydum Elisa. Seni çok seviyorum. Sen çok iyisin iyiki varsın canım arkadaşım. 

- Sende iyiki varsın Rosalie şimdik kapatmalıyım tekrar konuşuruz bitanem. Dediklerimi kesinlikle unutmuyorsun. Görüşürüz ..

- Tamam balım tekrar görüşürüz ..

ROSALİEBu hikayeyi ÜCRETSİZ oku!