*-* 3 *-*

219 7 0

" Şey.. " dedim düşünmem lazım yani bir şeyler uydurup şu durumdan kurtulmak için bir şeyler bulmalıyım ama yok aklıma bir şey gelmiyor.

" Ne hadi cevap bekliyorum " dedi ve kaşlarını havaya kaldırdı. Bu hareketi ile gözüme daha bir tatlı geldi ama neyse konumuz bu değil.

" Arkadaşım yani bir arkadaş kendisi çok böyle kendini beğenmiş ego yığınının tekidir. Siz gelmeden önce telefonla aradıda içimden ona sayıyordumsize şey sandınız yani size dediğimi ama ben size demedim " diye saçmalayıp gülümsedim. Umarım yemiştir diye içimden geçirdim. Ama malesef bunuda sesli düşündüm.

" Yemedim her neyse şimdi seninle uğraşamam programın kalanını söyle         " dediğinde gülümsedim en azından kızmadı.

" İki tane toplantınız var biri akşam yemeği olarak yapılacak diğeriyse akşama doğru altıda. Melis diye biri aradı ve sizinle görüşmek istediğini söyledi. Bu gün ki programınız dolu olduğu için bir şey demedim. Ama çok önemli olduğunu söyleyip durdu. " dedim. Biraz düşündükten sonra konuşmaya başladı.

" Pekala Meli'i ara ve buraya gelmesini söyle. Ve odamdaki dosyaları gözden geçir. Eksik bir şey var mı bak daha sonra yeni projeyle ilgili çizimler var onlarıda halletmeni istiyorum " dediğinde içimden dünyayıda kurtarıyım tam olsun dedim. Neyseki bu sefer içimden söylemiştim. Melis adındaki kızı arayıp buraya gelmesini söyedim. Daha sonra yaklaşık on tane olan dosyaları alıp odama geçtim.  Ben dosyalarra bakarken bir kız geldi ve bir şey demeden direk Kerem Beyin odasına geçti. Heralde Melis'ti neyse canım. Onu takmadan işime devam ettim. Üçüncü dosya bitmek üzereyken Kerem bey bana seslendi. hemen odasına gittim.

" Bize iki kahve al benimkini biliyorsunMeli'sede orta al " dedi tamam diyip odasından çıktım. Kişisel asistan bu kadar iş yaparmı çok merak ediyorum. Hani zaten hizmetcisi var herşeyi ona yaptırıyor. Ben sinirle merdivenlerden inerken birine çarptım. Kime çartığıma bakmak için kafamı kaldırdım. Uzun boylu yakışıklı sayılacak bir tip karşımda duruyordu. ( Not yazar Barış'ı hiç sevmiyor o yüzden Zeynep'te pek sevmeyecek )

" Özür dilerim " dedim. Gülümseyerek konuşmaya başladı.

" Sorun değil ben Barış seni ilk kez görüyorum yeni mi çalışmaya başladın " dediğinde gülümsedim iyi birine benziyordu ama ben sevmemiştim.

" Bende Zeynep evet yenii çalışmaya başladım şey acelem var kusura bakmayın Kerem beyin yanına gidiyorsanız sizede kahve alayım  dedim hızlı konuşmuştum. Şimdi Barış Kerem'in yanına gidiyorsa ben Kerem'e ve sevgilisine kahve alıp geri döndüğümde bu sefer Barış'a almam için gönderecekti. O yüzden direk çözüm buldum.

" Evet  sade alırsan sevinirim " dedi bende bir şey demeden hızlı hızlı merdivenleri indim. Hemen kahveleri alıp yukarıya çıktım. Kahvelerini verip tekrar odama geçtim ve işime kaldığım yerden devam ettim. Onuncu dosyayıda bitirdikten sonra daha fazla dayanamayarak gözlerimi yumdum. O sıra Kerem Beyin kapısı açıldı ama takmayıp kafamı kaldırmadım.

" Peki Keremcim o zaman  akşam görüşürüz " dedi Melis denen kız. Onadan sonra Barış konuşmaya başladı.

" Abicim akşam çok geçikip bizi bekletme ve bu kızıda bu kadar çalıştırma yazık " dediğinde sinirlendim en nefret ettiğim şey birinin bana acımasıdır şuan Barıştan çok gıcık kaptım.

" Siz gitmiyormuydunuz " dedi Kerem sonra sesler kesildi bende kendimi uykuya bıraktım.

******

 " Tamam anne yeter " diye bağırdı biri bu Kerem'in sesi. Kafamı kaldırdım ve etrafıma baktım. Hala yattığım yerdeydim ama sırtımda Kerem'in çeketi vardı.

" Ama sana yeter oğlum daha ne kadar bu şekilde yaşayacaksın " dedi bir kadın sesi heralde Kerem'in annesi Sevim hanımdı. 

" Ben çıkıyorum anne istersen sen kal " dedi bir süre sonra kapısını açıp çıktı.Göz göze geldiğimizde hemen gözlerimi kacırdım. İnanamıyorum ben bu kadar küçük bir bakışmadan etkilenmezdim.

" Sonunda uyandınız Zeynep hanım kahve falan istermisiniz ? "diye bağırdığında ilk başta ne diyeceğimi bilemedim ama sonra hemen konuşmaya başladım.

" Kerem bey ben çok özür.. " diyemeden bağırmaya başladı.

" Kes sesini özür falan dileme eşyalarını topla ve git kovuldun " dedi ve ben bir şey diyemeden hızlıca yanımdan gitti. Bense benden izinsiz akan göz yaşlarımla baş başa kaldım.

Hayatımın Anlamı ( ZeyKer )Bu hikayeyi ÜCRETSİZ oku!