Kayıt

9 2 0

 Sabah güneşin ilk ışıklarıyla gözlerimi açarak uyanmıştım. Kimse uyanmamıştı çok mutluydum.Neden diye sorarsanız bugün 6 yaşındaydım ve okula başlama zamanım geldi.Bugün okula kayıt yaptırma işlemleri için okula gidecektik.Dünyalar sanki benimdi.Annemi uyandırmaya gittim.

    Ben : " Anne uyan hadi geç kalıyorum.

   Annem:" Kızım saat daha 5 neyin kafası bu yaa uykum var.

  Ben:"Ama anneee... diyecekken annem lafımı keserek sus ve uyumama izin ver tamammı dedi. Bende "tamam" demek zorunda kalldım.

   Evet saat sonunda 9:00'du kayıt yaptırmaya ben Annem ve teyzem gittik.Yolda teyzemin kocası Burak teyzemi aldatıyordu.Bir kadınla sarmaş dolaş parkta oturuyordu.Teyzem yanımızdan ağlayarak koşarcasına adımlarla eve gitti. 

  Annem ise beni okula kaydetti ve hemen okuldan ayrıldık.Kafayı yiyecektim. Sırf eniştem yüzünden en mutlu günüm en iğrenç bir güne döndü . Bu günüm berbat oldu.Ece ben ve annemle beraber teyzemlerin evine gitttik.Ben içimden haykırıcasına ağlıyordum.Olsun dedim.Neyse daha sonra teyzem ve eniştem boşanma davası ile ayrıldılar.Beni üzen şeyde o mahallede tek güvendiğim kişi olan kuzenlerimin İstanbul'a  teyzemle beraber gitme kararı almasıydı. Ben kime güvenirdim,kime inanırdım ya. Allahım ne yapcam ben şimdi gibi kafamdan saçma saçma sorular geçiyordu.

    Boşver diyemiyordum çünkü artık yılda 1 belki 3 Yılda bir görüşecektik. Okulların açılmasına 1 hafta kalmıştı.

     Kendime okul kıyafetleri  güzel ayakkabılar aldırdım.Okulun ilk günüydü arkadaşlarımla tanışma zamanıydı. Baya mutluydum açıkçası.Ben B  sınıfındaydım. Dilek ise A sınıfındaydı çok mutluydum.Çünkü o alçak Dilek'le görüşmeyecektik. O anaokuluna gitmişti. Bende anaokuluna gitmek istiyordum ama maddi durumumuz yetmediği için gidemedim.Sınıfıma girdiğimde güzel kızlar tipsiz erkekler  vardı.1 tane akrabam olan Büşra o da bizim sınıftaydı. Aramız aşırı iyi değildi Neyse onun en yakın arkadaşı Şeyma onu aşırı seviyordum çünkü dostluğu en çok onda hissettim. Bana sıcakkanlı geliyordu. Bahar ve Ayla bu ikisi herkesten uzak ve kimseye yaklaşmayan 2 li yani zararı da yok faydasıda . Yeni arkadaşlarımın bazılarını sevmiştim. Bazılarından nefret ediyordum. Öğretmenimi sevmiştim.Bi bayandı adı Kamile ydi. Adıyla çok dalga geçiyolardı ne benim ne de onun umrunda değildi.Bakalım bu gördüklerimin gerçek yüzü bunlar mıydı acabaa ? 

   Arkadaşlar yorumlarınızı ve eleştirinizi lütfen eksik etmeyinizzz...

HAYATBu hikayeyi ÜCRETSİZ oku!