3๑ Acı Bir Olay

26 1 0

Bu sabah okula gitmek için hazırlanırken kavaltıya gelen Riccardo'ya hoşgeldin demek için salona indim. Babamla uzun sohbetlerine doyulmıcak bir şekilde lafını bölerek Riccardo ' Rosalie okula beraber gidiceğimizi biliyorsun galiba çabuk hazırlanmanı umuyorum canım . ' Ses çıkarmadım sadece Riccardoya gülümseyerek ' Ben hazırım Riccardo gidebiliriz ' dedim. Yol boyunca onun saçma hayatını dinlemek bana işkence gibi ..

Riccardo dışarı çıkarak arabaya doğru yöneldi ön kapıyı açarak ' Bayanlar önden Rosalie ' Bu çocuk her ne kadar kibarlaşmaya çalışsada benim için tamımıyla ayı :) ' Teşekkürler Riccardo ' . Arabaya oturdum kemerimi baglarken Riccardo kapıyı hızlıca kapatarak yanıma oturdu ve okula gitmek için arabayı çalıştırarak hızlıca geri gelerek park yerinden çıktı. Okula geldiğimizde aramıza sanki bir soğukluk varcasına bana saçma sapan davranıyordu. Bu çocuğun 2 yüzlü olduğundan şüphelenmeye başladım. Gerçi kendini beğenmiş birinden 2 yüzlülük beklenir bir davranış sanırım.

Okula girdim ve kantine doğru ilerledim. Elisa'nın orda olduğunu umarken karşıma Malik çıktı. Malik Elisa'nın sevgilisiydi . Onunda babası türk annesi yabancıydı. Müslüman bir genç olmasına rağmen Elisa Maliğin dinini sorgulamadan 2 yıl boyunca ona olan aşkı hiç bitmedi. Çok iyi bir çocuktu. Kardeşimden farkı yoktu benim için. Elisa'yı çok seviyordu. Çok uyumlu , cana yakın ve sempatik bir çocuk. 

- Meraba Rosalie 

- Selam Malik 

- Sana kötü bir haberim var . Elisa'nın büyükannesi ölmüş bu yüzden ailesiyle birlikte bu sabah Amerikaya gittiler. 1 hafta sonra dönüceğini söyledi .

- Malik bu duruma gerçekten çok üzüldüm. Elisa'yı arayıp onunla konuşmam gerek. Haber verdiğin için teşekkür ederim .

- Peki Âla sonra görüşürüz Rosalie derse yetişmeliyim .

- İyi dersler Malik görüşürüz .

Bugün benim derslerim boştu . Eve dönmek zorunda kaldım. Eve doğru yürürken kulaklığımı taktım ve ayaklarımla müziğin ritmine uyarak yavaş yavaş ilerlerken derenin üstündeki köprüden geçerken arkamdan gelen motosiklet sesini duyduğumda beni ezicek korkusuyla kenara geçip arkamı dönünce tam dibimde olan motosikletciye korkar gibi işaret yaptım. Yolda giderken kulaklıkla müzik dinlememem gerektiğini söyledi.

Onu ne ilgilendiriyorsa ukala . El işareti yaptım. Bu gerçekten bir genç kız için utandırıcı bir hareket ama çok sinirliyim. Çocukta bana karşılık verdi. Bu sefer daha çok sinirlenerek yerden buluduğum küçük taş parçasını onun üstüne attım ama denk gelmedi zaten hızlıca gitti. Tam dengesiz !

Eve yaklaştığımda büyükbabamı bahçede yeni aldığı çiçekleri ekerken gördüm. Yardım etmek için yanına yöneldim. 

- Nasılsın büyükbaba ? 

- Çok iyiyim prensesim. Yeni aldığım çiçeklerim çok canlı solmadan ekmeyi planladım. Sen nasılsın neler yaptın bugün ? 

- Sana çok kötü bir haberim var. Elisa'nın büyükannesi ölmüş. Onu arayıp konuşmam gerek demeye kalmadan ;

Büyükbabam elindeki çiçeği yere düşürerek birden fenalaştı ve yere yığıldı. Şoka girdim. Korkuyla bağırarak ' Darciiii Darciiii Darciii ! ' 

- Aman tanrım ! Rosalie hemen ambulansı ara çabuk ol ! 

Koşarak eve girdim ve telefonu elime nasıl aldığımı bilmiyorum titrek ellerimle albulansın numarasını çevirerek adres verdim 5 dakika sonra ambulans geldiğinde büyükbabamı hastaneye kaldırdık.

Nasıl oldu ? Neden oldu ? Hiç bişey bilmiyordum. Sadece şoka girmiştim. Annem bir tarafta ağlarken babam annemi teselli etmeye çalışıyordu. Keşke söylemeseydim. Büyükbabamın böyle olucağını nerden bilebilirdim. Birden bire duyar duymaz yere düştü. Başını çarpmasıyla beyinkanaması geçirdiğini öğrendik şuan acile alındı yarın sabaha kadar müşhade altında tutulacağı söylendi. Gözümü kırpmadan büyükbabamın başını sabaha kadar saatlerce bekledim.

Babam annemin tansiyonu olduğu için uyumasını söylemişti. Sonunda annemde fenalaşırsa ailecek hastaneye yatıcağımızın göstergesi olurdu sanırım.

Dün gece yaşanan faciadan dolayı Elisa'yı aramayı unuttum. Hastanenin Lavabosuna giderek Elisa'yı aradım ama telefonu kapalıydı. Gerçekten kendimi iyi hissetmiyorum. En iyi arkadaşımın büyükannesi vefatetti. Büyükbabam onun üzüntüsünden rahatsızlanarak hastaneye kaldırıldı. Hepsi benim suçum. Ben bu kadar gerizekalı olamam. Nasıl böyle bir hata yaptım. Büyükbabama , yaşlı ve hasta bir adama böyle bir haber söylenirmi aaah gerizekalı Rosalie ! 

Eğer büyükbabama birşey olursa ben naparım ? 

Olduğum yere çökerek başımı ellerimin arasına aldım ve küçük bir çocuk gibi hıçkırarak ağlamaya başladım. Büyükbabam ölürse bunu kendime yediremezdim. Hayatımdaki mutluluk kaynağım olan büyükbabam şuan o nalet olası acil odada benim yüzümden yatıyordu. 

Nalet olsun hepsi benim suçum ! 

Hepsi benim suçum ! 

ROSALİEBu hikayeyi ÜCRETSİZ oku!