-Shadow-

Gözlerimi zar zor araladığımda herşey bembeyazdı. "Öldüm mü?" diye mırıldandım. Duyduğum bunun tam tersini anlatıyordu: "Benden daha kurtuluşun yok." Sean'un sesinde herzamanki alaycılığından eser yoktu. Acıyla güldüm. Kafamı yavaşça sesin geldiği yöne çevirdim. Bana gülümsedi: "Günaydın. Nasıl hissediyorsun?" Dürüstçe cevaplamaya karar verdim: "Üzerimden kamyon geçmiş gibi." Ufak bir kahkaha attı. "Ne kadar zamandır uyuyorum?" diye mırıldandım. "Bir hafta kadar." dedi. Of! Başım çatlıyordu. Kapı açıldı. İçeri hemşire girdi: "Ziyaret vakti bitti. Hastamızın dinlenmesi lazım." Sean ayağa kalktı. Daha sonra eğilip kulağıma fısıldadı: "Sen hele bir iyileş... bir haftadır seninle kavga edemiyorum. Onların acısını çıkarmalıyım." Elimden geldiğince gülümsedim. Aslında kahkaha atmak gelmişti içimden ama ancak bu kadarını yapabiliyorum. Odada çıkmadan omuzunun üzerinden bana bir bakış attı. Hemşire gelip serumumu değiştirdi. Birkaç dakika içinde ağrımın azaldığını ve rahatladığımı fark ettim. Kendimi uykunun sıcak kollarına bıraktım. 

Uyandığımda daha iyi hissediyordum. Kapının önünden sesler geliyordu. 

Se: İyi. Şu anda uyuyor.

I: İçeri girdin mi?

Se: Uyandığında yanındaydım.

F: Justin?

Se: On yoğun bakımdan çıktı ama uyandığında neyle karşılaşacağız bilmiyorum. Yaşayacak ama nasıl olduğunu doktorlar da bilmiyor.

I: Justin güçlüdür. İyileşecek.

Se: Evet, haatımda gördüğüm insanlar sıralamasında ilk üçte. 

F: Shadow? O nasıl?

Se: Gayet iyi. Gerçi bana üzerinden tır geçmiş gibi hissettiğini söyledi.

Kıkırdadılar. 

I: Ben Shadow'a bakacağım.

F: Ben de geleyim.

Se: Ben de geleceğim.

Kapı açılınca onlara bön bön baktım. Konuştuklarını duyduğumu anladılar heralde. 

I: Ummmm.

Sh: Sean? 

Se: Ne var?

Sh: Justin hakkında benimle paylaşmaya değer gördüğünüz bir şey var mı efendim?

Gözlerimi tehtitkar bir şekilde kısmış, dudaklarımı da hafifçe büzmüştüm. Sesim de teht,tkar çıkmıştı. Birazdan yataktan kalkıp Sean'ı dövebilecekmiş gibi. Açıkçası buna kendim de şaşırdım. Çünkü ne Sean'ı dövebilirdim, ne de yataktan kalkabilirdim.

Se: Justin daha uyanmadı. Yarası çok ağırdı ve çok kan kaybetmişti. Akademiden senin kan grubundan bir sürü ateş vardı ama Justin'in kan grubu AB negatif. Zaten 100 kişide 1inde bulunuyor bir de ateş büyücüsü bulmak çok zor oldu.

Sh: Yani?

F: Kan bulununcaya kadar vücudu çok yıpranmıştı ve hala uyuyor. Uyanacak. Yaşamı kritik değil ama uyandığında nasıl komplikasyonlar gelişeceği hattında hiçbir fikrimiz yok. 

Yüz ifademi o şekilde tutmakta zorlanıyordum. Gözlerim dolmuştu. Uzun zamandır yanında çocuklaşabildiğim tek arkadaşımın akıbetini bilmiyorum. Peki bende neler vardı? Omurgamın çok yakınına isabet etmişti. Acıdan başka bir etkisi olmalıydı. 

Sh: Doktoru çağırın.

I: Els- Shadow. Jus-

Sh: Justin'i sormayacağım gerizekalılar!

Element AkademisiBu hikayeyi ÜCRETSİZ oku!