Naz Köylü

74 12 5

Ahh o eski sevdalar. Bu konular çok banel mi acaba? Ya da günümüz fırlamalarının banelleştirdiği şey mi? Kimliksiz kişiliklerin köle halini aldırmış garip bir saplantısı mıdır sevda aşk sevgi? Basite indirgenmiş dünyada sevgi büyür mü hiç?

Sevgi usanmaz ama insan usanır. Bunu yaşamak hele de anlatmak ne zor...

Hele de ona anlatamıyorsan ya da anlamazlıktan geliyorsa bu daha da zor. Neden kabullenmiyor neden ciddi isteyipte ciddiyetsizliğe vuruyor?

Belki de çok yıpranmıştır ama değerlendirmeden yorması doğru değil.

Ne yapıp edip konuşmaya çalışmalı karadenizli mavi. Bütün şebeklikleri yaptı sırf o gülsün de biraz muhabbet etsin diye. Bazen cevap geliyor bazen hiç ses gelmiyor esmer köylüden. İçi rahat etmezki insanın böyle.

Karadeniz eğlencelerinden birine davet etti bizimkini haberleşiriz diyordu ama 17 gündür ses seda yok. Eğlenceye uzaklardan zor da olsa katıldı ama hâlâ haber yok. En son sinirleniyor insan e sinirlenmesin mi.

Nerdesin diye mesaj attı ama cevap yok yine. Zaman geçince Eve gidiyorum diye yazmış kara kız bizimkine.

Kendisiyle dalga geçiliyormuş gibi hissetti üzüldü, kırıldı. Konuşmalar da öfkeli yazıyordu genç adam. Ama günler geçtikçe konuştular yumuşadılar belki kız da benden hoşlanmıştır diye hevesleniyordu. Ne yazık ki kız çok asortik nazlı yüz vermeyen tiplere benziyordu belki hoşlanacağı da yoktu bizimkinden.

Kızlar anlaşılmaz mıdır gerçekten ya da kızları anlamaya üşeniyor muyuz? Belki de dillerini bilmiyoruz ne istediklerini ne hissettiklerinin farkında değilizdir. Belki de çözülmeyi, çözmeyi bilen birini bekliyorlardır.

Ne yaptıysan çözemedin kızı anlayamadın be sarı çocuk!

Ne diye uğraşıyorsun ki niye heveslisin ki bu kada çok mu seviyorsun çok sıcak geliyor sana? Uyuzun teki işte bırak yalnız ölür zaten bu gidişle evde kalır.

Arada bir böyle düşünüyor vampirimtrak gülüşlerini hissediyor olmalı. Yeni yollar bularak kendine çekmeli öyle şeyler yapsın ki nazlı kız sevsin aşık olsun.

Şimdi onu düşünüyor olmalı ya senle ya da hiç demiyor ya senle ya da senle diyor.

Öyle demeli değil mi zaten.

Kim O Sevgi KiBu hikayeyi ÜCRETSİZ oku!