Chapter 87

10.4K 654 86

Pokrútila som nad Harrym hlavou keď som videla v akom stave je. Mal by ísť okamžite do postele. V opitosti som ho nemala rada. Nielenže bol agresívny a nervózny ale hovoril a robil veci, ktoré by za normálneho stavu nespravil.  Povzdychla som si.

,,Vyhodil si ma predsa z auta a povedal, aby som sa vrátila keď prestanem byť hysterická, nie že by som ťa poslúchala,“ odpovedala som  a prekrížila si ruky na hrudi.

,,Môžeš mi povedať na čo máš ten sprostý mobil?“ Snažil sa hovoriť zrozumiteľne, no svoj tón hlasu sa neuráčil zmeniť. Naďalej bol vytočený ako najviac to šlo.

,,Nemyslel som to doslovne. Uvedomuješ si čo sa deje vonku?  Skoro ma porazilo od strachu, kurva Tara, ja ťa naozaj zabijem,“ vykríkol, čo ma donútilo sa zľaknúť. Nervózne si rukou vošiel do vlasov a dopil zvyšok alkoholu v pohári.

,,Bola som u Eleanor,“ prehovorila som  a vzala som od neho pohár hneď ako dopil.

,,A ty si ideš ľahnúť,“ chytila som ho za zápästie. Nemusela som dlho čakať a vytrhol sa mi. Vôbec ma to neprekvapilo.

,,Nehovor mi čo mám robiť. Vieš, že to neznášam,“ zavrčal a mierne sa zapotácal keď sa presúval do kuchyne. Povzdychla som si a ihneď som vykročila za ním.

,,Niekedy si taká nezodpovedná,“  zamrmlal, pričom sa snažil dostať k linke. Musel toho vypiť veľa, keď ledva udrží stabilitu svojho tela. Jeho slová si vôbec nebudem brať k srdcu, pretože je opitý a vie dobre ako to celé bolo.

,,Mala som dojem, že so mnou nechceš hovoriť. Na mobil som sa nedívala a mala som vypnuté zvonenie a ty si nemal ani najmenší dôvod sa takto opíjať,“  prehovorila som hlasnejšie. Nie ja sa nechcem hádať. V žiadnom prípade. Dnešná hádka v aute s ním mi úplne stačila a hádať sa s opitým Harrym je ako hádzať hrach o stenu.

,,Nemal si sa dôvod opíjať,“ napodobnil môj hlas a tresol dvierkami na skrinke s pohármi.

,,To som teda kurva mal,“ vykríkol a pokúšal sa naliať si džús. Jeho nová závislosť. Poslednú dobu ich pije často.  Zanadával keď začal rozlievať keďže do pohára sa netrafil. Vôbec nešetril nadávkami na krabicu džúsu a aj na pohár, kvôli ktorému sa vraj netrafil.  Vykašľal sa na to  a krabicu s džúsom si priložil k perám.  Pil priamo z fľaše, no zapotácal sa keď sa zakláňal hlavu. Inštinktívne som sa k nemu rozišla zatiaľ čo sa mu krabica vyšmykla z rúk a džúsom si oblial celé tričko.  Krabica dopadla na zem a Harry sa zachytil linky.  Nadávka v podaní jeho chrapľáka nesmela chýbať. Harry sa aj napriek tomu zosunul na zem a chrbtom sa oprel o linku.  S povzdychom som si kľakla k zemi a vzala do rúk  prázdnu krabicu už aj tak rozliateho džúsu. Z drezu som vzala handru, ktorú som opláchla a všetok džús začala utierať aspoň na teraz.  Pozrela som pritom na Harryho, ktorý sa na mňa díval.

,,Ty si taká krásna,“  zašepkal a ja som si iba povzdychla  a pokrútila som hlavou. Sklopila som zrak.

,,Si taká dobrá a ja som taký debil,“  pokračoval  a päsťou vrazil do  tvrdej podlahy. Myslím, že na dnešok toho bolo dosť. Zdvihla som sa a handru som vyžmýkala.

,,Pôjdeš do postele, Harry,“ povedala som rázne a handru položila do drezu už opláchnutú. Harryho ruky mi obmotali pravú nohu a ja som na neho s vyvalenými očami stočil pohľad. Dívala som sa na neho zhora.

,,Pomôžeš mi?“ opýtal sa chrapľavým hlasom. Vydýchla som všetok vzduch a nastavila pred neho ruky, ktorých sa hneď aj chytil. Dvíhať opitého Harryho bol boj. Keď sa do mňa zaprel celou váhou, keď sa mi ho podarilo postaviť sa mi pred očami doslova mihol obraz nás dvoch ako letíme späť na zem. Obchytila som ho okolo pása a podoprela ho po pazuchou, pričom som si jeho ruku ovila okolo pliec. Tackavým krokom sme sa obaja presúvali po dome, pričom Harryho hlava neustále letela na moje plecia alebo ju mal len tak sklonenú.  Netuším ako sa mi podarilo nás dostať cez hromadu schodov. Harry mi vôbec nepomáhal, keďže bol absolútne mimo, neschopný spraviť sám jediný krok. Bol odkázaný na mňa a na moju chôdzu. Hnevala som sa na neho. Nerozumela som  prečo sa musel takto opiť. Toto nebola moja dokonalá predstava o dokonalom spoločnom živote. Netúžim po tom, aby som ho takto odnášala do postele zakaždým keď sa on opije.

Pulse (FF- Harry Styles)Where stories live. Discover now