9. Bölüm

910 120 279

Oops! Bu görüntü içerik kurallarımıza uymuyor. Yayımlamaya devam etmek için görüntüyü kaldırmayı ya da başka bir görüntü yüklemeyi deneyin.

9

Bölüm

Yağmur geri geri adımlamaya başladı. "Bana sakın yaklaşmayın!" Bu adamın burada olmaması lazımdı. Hiçbir zaman iş için onunla yüz yüze gelmemişti. O hep geri planda kalırdı. Şimdi ne olmuştu da o adam buradaydı!

Gözlerini kapattı. Ve böyle bir oyunun içine nasıl kolayca düştüğünü düşündü. Aklı öyle karışıktı ki bu oyunu görmemesi çok normaldi. Öfkeyle gözlerini yeniden açtı. Ellerini kaldırarak durduramayacağını bildiği hâlde kendini savunmak için adamlara meydan okudu. "Benden uzak durun!"

"Sana zarar vermeyeceğiz." Engin'in sesindeki katılıkla tüyleri ürperdi. "Aptal gibi davranmayı kes!" Bir insanın varlığı bu kadar nefretlik olamazdı. Bu adamın kendisinin bile olmadığı zamanlarda Yağmur ondan fazlasıyla tiksiniyordu. Şu an karşısındaydı ve lanet olası bir dört duvar arası onunla tıkılıp kalmıştı. Şansı yine mükemmeldi!

Göz ucuyla Buğra'nın ayağa kalktığını gördü. "Geç otur Yağmur. Kaçmak istersen bile kaçacak yerin yok." Buğra'nın babasının yaptığı iğrençlikten haberi yoktu. Bunu anlamıştı genç kız.

"Benden ne istiyorsunuz? İş dediniz geldim! Daha ne istiyorsunuz anlamıyorum ki!" Sesi titrese de kendine hâkim olmayı başardı. Ağlayıp da ayaklarını yere vurma gibi bir saçmalığı onların karşısında yapmayacaktı.

"Buğra bizi yalnız bırak!" Engin'in söyledikleriyle Yağmur'un bütün bedeni korkuyla titredi.

"Hayır!" derken kızın sesi güçlü ve oldukça tok çıkmıştı. "Buğra giderse seninle asla konuşmam." Kafasını iki yana sallamaya başladı. Onunla aynı odada yalnız kalma fikri bütün uzuvlarını titretti.

Engin, genç kızın söylediklerine dalga geçer gibi güldü. Yağmur elbette ki onunla yalnız kalmak istemeyecekti. "Buğra çık dışarı!" Ufak bir bakış attı oğluna.

Buğra bir babasına bir de karşısında ondan açıkça yardım bekleyen kıza baktı. Yağmur'un neden böyle davrandığını anlayamamıştı. Babasından korkuyor olabilirdi, fakat bu bakış başka bir şey olduğunu söylüyor gibiydi.

Babasının uyarı dolu bakışını aldığında dışarı çıkmak için yürümeye başladı. Ama yeniden, "Buğra çıkmayacak!" diye Yağmur bağırınca durdu. "Eğer isteklerini yaptırmak istiyorsan herkes burada duracak. Yoksa..."

"Yoksa?" diyen Engin kızın hiçbir şey yapamayacağının bilincindeydi. "Babacığını mı ararsın?" Babası bu kirli avuçların içine hapsolmuştu. Yağmur'un bu çabaları boşunaydı.

Yağmur çantasının içinden bir bıçak çıkardı. Bunu her ihtimale karşı çantasında taşıyordu. Özellikle kenara koymuştu. Başına bu bela değil de başka bir bela gelir düşüncesi vardı. Ama beklediği bela olmamıştı. "Ne o... Yeniden beni öldürmeye mi çalışacaksın?"

Yağmur ZamanıBu hikayeyi ÜCRETSİZ oku!