Úvodní slovo

256 59 17
                         

Vítejte v našem mezinárodním vánočním dobrodružství!

Snad nás při honbě za Vánoční koledou nenavštíví žádní duchové minulých, přítomných a budoucích Vánoc. Naopak doufáme, že si s námi užijete spoustu zábavy. Budeme si povídat o koledách, populárních knihách a filmech, jídle a tradicích ze zemí celého světa!

 Budeme si povídat o koledách, populárních knihách a filmech, jídle a tradicích ze zemí celého světa!

Ups! Tento obrázek porušuje naše pokyny k obsahu. Před publikováním ho, prosím, buď odstraň, nebo nahraď jiným.

Určitě jste zvědaví, o čem že to naše vánoční dobrodružství přesně je. Ničeho se nebojte, pohodlně se usaďte a pokračujte ve čtení. Vše vám dopodrobna vysvětlíme.

Každá země slaví Vánoce trošičku jinak. V některých zemích se rozbalují dárky 24. a v některých až 25. prosince. A to není vše! Každá země má svůj tradiční pokrm, typické originální koledy a samozřejmě i oblíbené filmy, které během vánočních svátků nesmí chybět. Jen si představte tu pohodu, když se natáhnete na gauč, pustíte si Tři oříšky pro Popelku, popíjíte u toho vaječňák... Jej, pardon, teď jsme se trochu nechali unést. Kde jsme to byli? Jo! Vánoční dobrodružství! Připoutejte se prosím, vánoční cesta kolem světa začíná - vezmeme vás do zemí z různých koutů světa a představíme vám jejich tradice a zvyky.

Ale moment, vy jste se k nám přišli také pobavit, že? Nepřišli jste se pouze učit nové věci (i když už teď můžeme zaručit, že přečtení oněch informativních kapitol nebudete litovat). Ničeho se nebojte, máme pro vás připraveny i zábavné kapitoly. Kromě zajímavostí o tradicích jsme pro vás připravili různé hry, výzvy, témata ke psaní... Prostě od každého něco!


PRAVIDLA

- Prosíme vás, abyste ostatní zúčastněné respektovali a komentáře psali ve vánočně pozitivní náladě.

- Pravidla u všech aktivit čtěte prosím pozorně, abyste nedopatřením tu srandu nezkazili těm, co přijdou po vás. Pamatujte, Ježíšek nosí dárky jen těm, co byli hodní!

- Také si prosím pamatujte, že tohle je veřejný profil, který je určený pro všechny věkové kategorie, takže veškerou konverzaci udržujte v přijatelné rovině.

- Jak jsme zmínili výše, každá země má jiné tradice. Všechny naše vánoční kapitoly pro vás byly připraveny někým, kdo z dané země pochází. Je tedy velmi pravděpodobné, že dotyčný psal o zvycích, které jsou dodržovány v jeho rodině. Pamatujte na to v případě, že zemi dobře znáte, ale v dané kapitole neuvidíte tradici, která vám je blízká.

- Zároveň vám doporučujeme, abyste si tuto knížku přidali do knihovny, aby vám neunikla žádná kapitola!


FAQ

Kdy tahle sranda začíná?
Začínáme 29. listopadu!

Kdy bude vánoční dobrodružství končit?
Rozloučíme se s vámi 25. prosince.

Je třeba se účastnit všech aktivit každý den?
Ne, samozřejmě se můžete zapojit jen tehdy, kdy budete chtít.

Právě jsem vás objevil(a)! Můžu se i tak připojit?
Samozřejmě! Bude nás víc, nebudem se bát čerta nic.

Jak mohu přihlásit svůj příběh v případě, že během dobrodružství objevím psací prompt?

Svůj příběh s námi můžete sdílet v komentářích dané kapitoly.Anglickou verzi najdete na profilu WattFest 

Vánoční koledaZde žijí příběhy. Začni objevovat