-Bizler Sadece Hamam Böcekleriyiz-

110K 3.1K 296
                  


  Karanlık; üzerime düşen soluk bir gölge gibiydi, boğazımdan yükseldiğini hissetiğim çığlıklar yakan cinstendi ve neredeyse nefesimi kesiyordu. Işık huzmesi gözüme dolarken uyan dedi o ses uyan.

   Sonunda kısrak toprakların tiz sesleri kulağıma dolmaya başladı, doğduğum topraklarda tıpkı bir hamam böceği gibi değersiziz, zenginler bize haşareler diyor artık sınıfım bu tür yakıştırmaları sorun bile etmiyor.

   Gözlerimi tamamen açtığımda tek aradığım bir yudum su oluyor ama benim tek bulabildiğim sıcaktan tamamen kavrulmuş bir su matarası. Yüzü hirpani görünen Max, matarada son kalan yudumları bana içirebilmek için bir hamle yapıyor ve zonklayan başımı parmakları arasına alarak yeniden doğrulmamı kolaylaştırıyor. Gözlerinin içine bakılırsa o da oldukça yorulmuş ama bunu dile vurmak istemiyor.

'' İyi misin?'' diye soruyor.

''Evet,'' diye yanıtlıyorum.

   Ellerim aracılığıyla dizlerimin üzerine doğruluyorum, bir anda parlak güneş ışığı gözlerimin içine doluyor. Canlı ışık etrafımı görmemi engelliyor işte bu yüzden ellerimi istemsizce gözlerimin önünde siper ediyorum.

   Max'in yüzüne odaklanıyorum, alnında soğuk terler birikmiş, siyah üniforması sıcaktan üzerine yapışmış galiba bu halimizle bir hamam böceğini anımsatıyoruz. Tekrardan yüzüne odaklanıyorum; Max ne şekilde kabul etmesede kepçe kulakları var ve bu ona ayrı bir hava katıyor, katran karası teni parlak ışıkta daha fazla dikkatimi çekiyor bize neden hamam böceği dediklerini şimdi daha iyi anlıyorum.

     Gözüm çevredeki hamam böceklerine kayıyor, Patrick, kendini büyük bir ağacın gölgesine atmış, bacaklarını neredeyse göğsüne kadar çekmiş bir halde oturuyor, yüzü son hatırladığımdan daha pejmurde görünüyor. Kesinlikle her geçen gün daha fazla içine kapanıyor ve daha fazla çöküyor,onunla iletişim kurmak neredeyse imkansız, ailesini kaybettiğinden beri. İdam edildiklerinden beri.

   Liza baltayı havalandırılmış toprağa sallarken sinirli gözüküyor, uzun sarı saçları bukleler halinde çehresini sararak bir çırpıda savruluyor. Küçük kız kardeşi doğduğundan beri sırtına daha fazla yükün bindiğinin farkında ve sırf bu yüzden daha fazla çalışmaya ihtiyaç duyuyor.

   Üzerinden neredeyse iki yıl geçmesine rağmen liza'nın abla olacağı haberini aldığı anı hiç bir zaman unutmuyorum, Dünyası neredeyse başına yıkılmıştı aslında haklıydı bizler neredeyse köleydik, yeni bir çocuk yeni bir hizmetkar demekti.

Bir deri bir kemik kalmış Liza'nın şuan için eve fazladan bir tabak daha koyacak gücü yoktu. İlk tepkileri her ne kadar kan donduran cinsten olsada zaman içinde küçük kız kardeşini kabul etmişti hatta ona asil anlamına gelen Adele ismini kendisi vermişti.

   Toprağa gömülü olan bacaklarımı kurtarmak için debeleniyorum, bal kabağı rengi bahçıvan çizmelerim çamur içerisinde ve oldukça yıpranmış görünüyor ama yeni bir harcama yapacak kadar fazla persim yok, sadece karnımı doyurabilmek için perslerimi kullanmam gerektiğini gayet iyi biliyorum. Bu yüzden beni daha fazla idare etmesi için güzel temmellilerde bulunuyorum zaten birkaç küçük delik haricinde rengi neredeyse ilk günki gibi parlak durumda, soğuk havalarda annemin ördüğü patikler kurtarıcım oluyor.

   İri kemikli bir yüzü olan koruyucu, ağacın gölgesine sığınmış olan Patrick'i ayağıyla bir böceği ezer gibi tekmeliyor, koruyucunun yüzü gerçekten dehşet bir halde ve gözleriyle neredeyse ateş açıyor.

SADECE 10 ŞANSHikayelerin yaşadığı yer. Şimdi keşfedin