Lanet Düet Ödevi

62 3 2

Sabah erkenden kalktım . Bu gün büyük gün şarkımı söyleyeceğim . Acaba ne giymeliyim  ? So what'a uygun bişi olmalıydı. Bir siyah şapka , kırmızı ekoseli bir gömlek içine siyah tişört , altına da siyah dizleri yırtık bir pantolon . Ayakkabı olarakta siyah süet botlarım . Tek kulağımı kaplayan bir küpe . Saçıma gelince onu düzleştirdim . Düz saç kendimi daha özgüvenli hissettiriyor(sizinde saç şekillerinize göre ruh hallerinizin olduğu durumlar oluyor mu ? Benim öyle mesela saçımı dalgalı yaparsam en kendim olduğum zaman , eğer topuz yaparsam hiç bir şey umrumda olmayıp komik bir erkek çocuğuna dönüyorum , eğer kıvırcık yapıp hacimli olursa o zaman kendimi annem gibi hissediyorum , niye cidden bilmiyorum )Evet okul için hazırım ...

JAKE

Off yine okul !! Neden bir an önce tatiller gelmiyor ki . Hoş okul yeni başladı .

Her gün aynı yüzler , aynı muhabbetler , aynı bir günün daha boşa geçtiği hissi . 

Yüzümü ovalayarak yataktan kalktım , banyoya gittim . Dişlerimi fırçaladım , Nicole yine günaydın mesajı atmıştı . Hiç bir zaman cevap vermesemde her gün ısrarla atıyordu . Acınası. Neyseki bu gün daha iyi bir günümde sayılırım , cevap verdim . 

Beni oyalayacak yeni bir uğraşım vardı . Yeni gelenlere bayılıyorum doğrusu , okuldan ve insanlardan bir habersizler özellikle de benden , malum kendimi tanıtmam gerekir . 

Banyodan çıktım ve üstüme bir kaç şey geçirdim . Aşağıya indim , babam dediğim adam çoktan işe gitmişti . Yine beni yalnız bir kahvaltı bekliyordu , en sevdiğim . 

... 

Okula geldiğimde ilk ders Bayan Hathaway ileydi . Asıl soru yeni gelen  nerdeydi ? Şanslıydım ki yeni bir uğraş bulmuştum. 

Tam zamanında , yavaşça geldi ve herzamanki sırasına oturdu .

Ben :
- İyi görünüyorsun .
Senem : ( gayet ciddi bir şekilde )

- Biliyorum .

Bunlar boş havalardı , gözlerini kaçırmasından bile anlayabiliyordum , benden etkileniyordu . Herkes benden etkilenir . Gözlerimi ona iyice  diktim , baktığımı anladığına %100 eminim hatta rahatsız olmaya başlamıştı ama hiç bana bakmadı . Umursamaması sinirimi bozmuştu .

 O sırada öğretmen içeri girdi.

Bayan Hathaway :
- Evet , çocuklar herkes hazırlandı mı ?

SENEM

Benimle dalga mı geçiyor yoksa flört mü ediyor anlamadım ki ?Sinir .

Sırayla herkes şarkısı için kalktı . Çoğu güzel söylemişti . Acaba o hangi şarkıyı seçicekti . Yani şuan nasıl hissediyordu !?

İşte sıra bana geldi ( Hadi Senem git ve avla onları kızım !) Kendime güvenle sahneye çıktım . Şarkı söylerken asla utanmam . Aksine en rahat olduğum zaman o zamandır .(Birde eğer kulaklıklarımla müzik dinliyorsam o an ki kokuları algılayamıyorum , cidden eskiden arkadaşımla beraber servisteyken bir çöplüğün yanından geçtik o kokuyla boğuşurken ben hiç bir şeyi algılayamamıştım . Iki teorim var ya kulaklarımdan kokuları alıyorum , ya da o gün burnum tıkalıydı muhtemelen 1. teori çünkü bu hep oluyor burnum tıkalı olmadığı zamanda bile  neyse burdan varmak istediğim şeyse müzik beni etkisi altına alıyor sanki o an bir baloncuğun içindeyim ve dışarıda ki etkenler beni rahatsız edemiyor . )  Sahnenin tam ortasına geçtim ve şarkıma başladım ...

JAKE

Şarkısını söylemek için kalktığında bana bakıp gözlerini devirdi , bu kız biraz tuhaftı diğerleri çoktan kucağıma düşmüş şuanda okulu ekmiş bir kafe kahvemizi yudumluyorduk . Ama şarkıyı çok içten söylüyordu , hissediyordu . Star ışığı vardı... Yani beklediğimden iyi.

Spot Işıkları (DUZENLENIYO)Bu hikayeyi ÜCRETSİZ oku!