Onuncu Bölüm : Biz Buyuz İşte

551 41 4


Haftalar akıp gidiyordu, bir yandan yavaş, diğer yandan ateş gibi yanarak. Yaz sıcaktı ve günler uzundu huzur içinde oldukları başka bir yıl olabilirdi. 1992, Çapulcular'ın son on yıl içinde birlikte geçirdiği ilk yazdı... fakat muhtemel mutlulukları gerçeğin yaslı baskısı altında kaybolmuştu.

Ağustos yaklaşırken, birbirinden hiç ayrılmayan dört arkadaş, bu kez ayrı kalmışlardı. Kısa bir akşam yemeği dışında, her biri kendi görevleriyle meşguldü, dünyayı tek parça halinde tutmak için umutsuzca çırpınıyorlardı. James (hala St. Mungo'da yatan bir hastaydı ve üzerinde testler, deneyler yapılıyor, canlılığını kaybetmiş bacaklarını hayata döndürmeye çalışıyorlardı) yatağından ve Sirius'un hızlıca inşa ettiği tekerlekli sandalyeden hükümeti yönetiyordu. Bu arada, Remus Hogwarts'ı takviye ediyordu ve Zümrüdüanka Yoldaşlığı'na üye toplamaya devam ediyor, aynı anda Voldemort'un her hareketini takip etmeye ve insanlarını korumaya çalışıyordu. Peter, James'in adına Büyücülük Avrupa'sını dolaşıyor, savaş çabası için güç bela azar azar destek topluyordu. Öte yandan, Sirius her ne kadar (ve birçoğunu şaşırtarak) geri planda kalmaya devam ediyor olsa da, becerilerini geliştirmek için Avalon'a gidip geliyordu. Aynı zamanda Harry'i yakından izliyordu, çünkü Snape Voldemort'un yeni hedefinin Harry olduğu konusunda onları uyarmıştı.

Daha 29 Temmuz'du, hiçbir şey olmamıştı. Harry ve Lily, Grimmauld Meydanı on iki numaradaydılar, eski evin saptanamayan yerinin ve ek güvenliğinin sağladığı bir koruma altındaydılar. Voldemort'un yenilenen saplantısını öğrenir öğrenmez, Sirius, Frank Longbottom'u Avalon'dan "ödünç almış" ve bu Seherbaz'ın deneyiminden yararlanmaya başlamıştı. Fred, Randolph ve Adam Macmillan, birlikte Black aile evinin her santimini tuzaklarla kaplamış ve güvenliği öyle bir noktaya getirmişlerdi ki, bir Muggle tankı gelse, ön kapıya bile yanaşmayı başaramadan hurda yığınına dönüşürdü.

14 gün geçmişti ve hala hiçbir şey olmamıştı.

Bununla birlikte, Voldemort'un takipçileri Hogwarts'ı iki kez yoklamışlardı, fakat Remus'un en yeni tuzak poşeti açılamadan geri çekilmişlerdi. İç Çember'den geriye kalanlar bunun sadece dikkat dağıtmayı ve Lily'i oğlunun güvenliği için tırnaklarını kemirir halde bırakmayı amaçlayan bir hareket olup olmadığını merak etmekten kendini alamıyordu. Ancak Remus'un daha büyük sorunları vardı, çünkü Snape, Yoldaşlık'ın çaylak liderini uyaramadan önce, Scott Mulciber ve Lloyd Flint Yoldaşlık'ın en yeni üç üyesine suikast düzenlemiş ve Bellatrix Lestrange bir dördüncüyü işkenceyle öldürmüştü. Bu, saflarında bir casus olduğu anlamına geliyordu, belki de birden fazlaydılar, fakat Remus'un en titiz incelemeleri bile hainin kimliğini açığa çıkaramamıştı.

29 Temmuz, ve ortalık hala sakindi. Yani nispeten sakindi. Büyücü Dünyası korkudan titriyor olsa da, hayat devam ediyordu. Son ölümler sadece Bakanlık'ın yıkımıyla alevlenen teröre katkıda bulunmuştu ve Gizem Bölümü'nün birkaç kıdemli üyesi 3 gün önce iz bırakmadan kaybolmuşlardı. 22 yıllık savaştan sonra, bunun anlamını herkes biliyordu - aileler cenaze törenlerini planlamaya başlamıştı ve gözyaşları yağmur gibi dökülüyordu. Hayat öyle olması gerektiği için devam ediyordu.
Gerçi Fudge ve Umbridge işleri daha da kötüye götüren politik oyunlarına devam ediyorlardı, James'in sakat, yetersiz ve değersiz olduğunu iddia ediyorlardı. Bu kariyer sahibi politikacıların "endişelerine" inanan az sayıda kişi olmasına rağmen, gerilim tırmanıyordu ve Voldemort'un rastgele saldırıları korkutucu şekilde cezasız kalmaya devam ediyordu. İnsanlar Seherbaz'lara onları korumaları için haykırıyordu, fakat bölümdekilerin sayısı hala çok azdı ve Sirius elinde bulunan az sayıda kişiyi kurban etmeye hevesli değildi. Fakat Avalon'daki eğitim süresi daha da kısalmıştı ve baskı giderek artıyordu.

xx

Bill esnemesini elinin tersiyle gizledi.

Avalon'un üzerinde henüz şafak sökmüştü, fakat Frank Longbottom ve 3 yardımcısı kalkalı neredeyse bir saat oluyordu. Jet hızıyla kurt gibi atıştırılan bir kahvaltıdan sonra, Kırmızı Oda'nın içlerine ilerlediler. Kırmızı Oda uzun zaman önce ana binanın temelinden oyularak ayrılmıştı ve Seherbaz'ların 200 yıllık eğitim tesisinin en derindeki bölümüydü. Geleneksel olarak, Kırmızı Oda aynı zamanda Büyücü türünün bilinen en zorlu eğitim programından geçecek olanların toplantı yeriydi.

Hatırlanan SözlerBu hikayeyi ÜCRETSİZ oku!