9. časť:

Zaparkoval som pred mojím domom. Bolo niečo okolo piatich hodín a dom bol prázdny. Išiel som do kuchyne a na barovom pulte bol položený odkaz.

Ahoj Jason. Už si asi doma a čuduješ sa, kde som. Skús sa nad tým zamyslieť a keď pôjdeš dole do kotolne možno ti to dôjde. Nebudem robiť už žiadne hlúposti. Tu v dome. Kupujem si nový, kde budem aj bývať. Tento dom nechávam tebe, snáď s ním zaobídeš normálne a nebude tu každú sobotu party. Domov by som sa mal vrátiť okolo siedmej. –Alex.

Lístok som pokrčil a uškrnul sa. Hm.. Môj dom, vážne? Super.

Viem presne kde teraz je. Dnes je ten pohreb, určite bude tam. Povzdychol som si a zvalil sa na gauč. Zapol som televíziu a nechal to na akčnom filme, ktorý práve šiel. Popravde ma vôbec nebavil tak som sa šiel radšej osprchovať.

Z pohľadu Dove:

Zareagovala som prehnane, ale presne takto isto ma chytal aj ten idiot. Počula som, ako buchli dvere od mojej izby, ešte som tam sedela možno pol hodinu. Nakoniec som sa rozhodla osprchovať a potom som si ľahla do postele. Pol šiestej, super. Zapla som si televíziu, zaujímalo by ma ako to dopadlo, určite to bude v televízií.

„Vyšetrovatelia starostlivo prehľadávajú úlomky a hľadajú stopy, ktoré by ich doviedli k páchateľom hrozného činu. K útokom sa zatiaľ nikto neprihlásil. Z policajných zdrojov sme sa dozvedeli, že  doteraz neboli nájdené  žiadne relevantné stopy, ktoré by aspoň naznačovali, kto za týmto teroristickým útokom môže stáť.“ Po vetách som si okamžite vydýchla. Dobre, nechytili ho. Televíziu som vypla a zapla notebook. Otvorila som fb a prijala Jasona. Pozrela som si hneď aj tú správu. Nebol prihlásený, čiže mu odpisovať nebudem

Jason McCann: Chýbaš mi...

Usmiala som sa a predsa sa rozhodla mu odpísať.

Chachi Bieber: Aj ty mne...

Zavrela som to okienko s naším chatom, vypla notebook a šla dole sa navečerať. Keďže tam samozrejme nič nebolo, rozhodla som si objednať pizzu.

***

 Je asi osem hodín, ja jem pizzu a pozerám nejaký film. Nudný večer... Krabicu s pizzou som odložila na linku, pretože som ju celú nezjedla a šla som hore. Prezliekla som sa do pyžama, pretože som sa už sprchovala a zapla si ešte notebook. Jason nebol stále online, ani neodpísal a ani nebolo videné. Povzdychla som si a šla na svoj profil. 

-15.8.2014

Believe In YourselfRead this story for FREE!