Önemli Duyuru (Kitap Meselesi)

909 49 19
                  

Selamünaleyküm,

Öncelikle bunca zaman bana destek olup, güzel yorumlarınızı eksik etmediğiniz için tekrardan teşekkürlerimi sunmak istiyorum. İnşallah hepiniz iyisinizdir, uzun süredir sesim çıkmadığı için sizinle de fazla etkileşime giremedim.

Geçen sene Eylül ayında Hayalet Serisinin kitap olarak AZ KİTAP'tan çıkacağını duyurmuştum, sözleşme de imzalanmıştı ama maalesef bir sene boyunca çeşitli sebeplerle kitabın yayımlanma tarihi ertelendi durdu; ben de haddinden fazla sabır gösterdim ama en sonunda AZ KİTAP ile anlaşmayı sonlandırmış olduğumu duyurmak istiyorum.

Doğrusu bu yayınevlerinin gösterdiği tavırlar vs. baya heves kırıcı bir hal aldı, inanın bana bir kitabı bir senede anca bitirdik arkadaşla(Yir-Sup Efsanesi). 

Size bir tavsiye, kitap yayımlatmak isteyenler "ne olursa olsun yayımlansın da hangi yayınevi olursa olsun önemli değil" mantığıyla asla hareket etmesin. Geç olsun ama güç olmasın, hayırlı bir anlaşma/yayınevi bulun. Öncelikle asla 5 yıllıktan fazla uzun sözleşme imzalamayın yahut asla yazar olarak sizi yayınevine bağlayıcı sözleşme olmasın, muhakkak sadece "kitap" üzerine sözleşme yapın. Telif oranı adam akıllı olsun ve sözleşmeyi ilk önce karşı taraf imzalamış halde kargo ile size göndersin; asla e-posta ile size göndertip imzalatıp gönderip, karşıdan kopyasını beklemeyin. Kitabın basım tarihi de yazarsa daha iyi olur, bu önemli yoksa istediği kadar ileri zamana öteler kitabı.

Şimdi, bu yayınevi olmadı ama merak etmeyin, inşallah bu seri için güzel uygun bir yayınevi bulacağım zaman içerisinde, gelişme oldukça size haber edeceğim.

Elbette yakında(inşallah) başka bir kitap içim duyurum olabilir, takipte kalın. ;) 

Bu arada Hayalet Evren'de geçen yeni bir fantastik kitaba başladım; evet bizim yavrular vs. olmayacak ama bu evrende, daha önce hiç bahsi geçmemiş bir tür göreceksiniz. Daha olayın başındayım, kitabı yarılamadan yayımlamak istemiyorum burada. Allah nasip ederse birkaç hafta sonra tanıtımı atabilirim ama kesin söz vermiyorum, dedim ya eski yazma hızımı falan hep kaybettim. Daha kitap kapağı da halletmem gerek. Yapabilecek arkadaşlar bana ulaşabilirler. :)

Seviliyorsunuz, Allah'a emanet olun. 

Hayalet Lise [Hayalet Serisi #1] (Kitap Oldu)Hikayelerin yaşadığı yer. Şimdi keşfedin