Chapter 82

13.8K 678 41

,,Dnes....dnes je predsa pondelok,“ prehovoril Harry po dlhšom tichu, ktoré ovládalo miestnosť. Všetci sa zamračili ešte viac ako doteraz, vrátane mňa a pozrela som na neho.

,,Prečo nie ste v práci?“ opýtal sa ich podráždene. Otázka bola namierená na Louisa, El, Soph a Josha. Nemôžem uveriť, že ho po tomto trapase napadla práve táto otázka. Aj keď, Harry bol posadnutý pravidlami čo sa týkalo práce vo firme, ktorej šéfoval a nestrpel flákanie. Istým spôsobom ma to ani neprekvapilo a pri pohľade na ostatných, ich tiež nie. Práve naopak. Joshovi vyšiel spomedzi pier zvuk v podobe smiechu a postupne sa k nemu pridali všetci. Úplne všetci. Jedine mne a Harrymu nebolo do smiechu. Ja som sa stále príšerne hanbila a Harryho zaujímalo len to, prečo nie sú v práci. S Harrym sme si vymenili nechápavé pohľady, pričom som v jeho očiach zahliadla menšie rozhorčenie.

,,Vzali sme si voľno. Chceli sme prekvapiť Taru,“ povedal cez smiech Josh. Harry skrčil obočie a chystal sa niečo povedať. Vzhľadom k tomu ako Harry vedel komunikovať so svojimi zamestnancami som do neho nenápadne buchla. Navyše bolo by dobré ak by začal vychádzať s mojimi priateľmi.   Eleanor so Sophiou prešli rýchlym krokom ku mne  a hodili sa na mňa.

,,Nuž ja idem pre kufor.“ Počula som Harryho a vzápätí jeho kroky, kráčajúc preč. Obe som ich objala.

,,Ty si tu tak chýbala. Nemali ste prísť už včera?“ opýtala sa El keď sa odo mňa obe odtiahli. Nestihla som lapiť ani druhý dych a už ma objímal Joshua.

,,O tomto sa ešte porozprávame,“ šepol mi do ucha a ja som sa v momente pousmiala  pretočila pritom očami. Chýbal mi.

,,Mali ale....predlžili sme si to o deň dlhšie,“  v podstate som ani neklamala. Do náručia som vzala Louisa, ktorý sa zvláštne uškŕňal keď sme sa od seba odtiahli.

,,V takejto akcii som ťa ešte nevidel,“ pohrozil mi prstom, no usmieval sa, keď sa spoza neho vynoril Zayn, ktorý sa na mňa usmial a s veľkým nadšením ma vzal do náručia.

,,Vitaj doma kráska,“ nahlas vykríkol a vzápätí ma vyzdvihol do vzduchu a zatočil so mnou. Počula som ako sa ostatní rozosmiali a ja som automaticky zvýskla. Silne som mu stláčala jeho pevné ramená až kým ma nezložil na zem  a ja som neucítila pohľad ďalšej osoby. Úsmev mi zmizol z tváre keď som otočila hlavou doľava a uvidela Harryho  ako stojí opretý o stenu s rukami vo vreckách a pozoruje nás. Aj smiech ostatných utíchol a iba nás sledovali. Všetci totiž vedeli o Zaynovej náklonnosti ku mne a takisto aj o tom, že Zayn a Harry sa neznášajú najviac ako sa dá.  Zúžila som pery do tenkej línie a pozrela som na Nialla , ktorý ma objal so slovami, že sa mu vrátila susedka. Nie nadlho. Za Niallom mi bude ľúto, už sa s ním nebudem stretávať takmer každé ráno pri ceste do práce a ani večer sa  s ním už neporozprávam o najväčších novinkách.  Pousmiala som sa keď Niall uvoľnil cestu Liamovi zatiaľ čo si všetci posadali na gauče a Louis si vymieňal názory s Joshuom, kvôli alkoholu.  Liam sa pousmial a pritiahol si ma na svoje vyšportované telo. Bola som obmotaná jeho pažami. Jeho telo objímem silnejšie keď si uvedomím, že som tu už vôbec nemusela byť a  vidieť ho.

,,Uvedomuješ si, že ten obraz už nikdy nedostanem z hlavy však?“ polohlasne sa opýtal a ja som sa zasmiala.

,,Keby ste sa ma nerozhodli prekvapiť nemusel si to vidieť,“ zamrmlala som a pomaly sa od neho odtiahla.

,,Ďakujem za traumu, obom.“ A pozrel aj na Harryho, na ktorého som presunula pohľad. Tváril sa neutrálne alebo skôr zamračene a pohoršene.

,,Bol si na ňu dobrý?“ opýtal sa ho Liam a Harry sa odrazil od steny a pomaly prešiel k nám.

,,Bol na mňa dobrý Liam. Naozaj,“ prehovorila som po tom čo Harry prikývol.

Pulse (FF- Harry Styles)Where stories live. Discover now