#1 Ještě jeden

100 7 0
                         

#1 NAPIŠ PŘÍBĚH O SENDVIČI

Pravidla: Můžete použít žánr dle vlastního výběru a minimální rozsah slov je 100.
Rada: Fantazii se meze nekladou. Napište, co vás napadne. Více vám pomáhat nebudu.

***

Shokugeki no Souma FF

***

„Byl naprosto neodolatelný a jeho vznik byla radost pozorovat. Tolik vůní, tolik pohledů – jako kdyby člověk navštívil koncert a nos i oči byly v sedmém nebi z úžasných tónů a bezchybných odlesků. Kuchyně byla pódiem, kuchař umělcem a sendvič uměním.

Rýžovar dal rýži tu správnou konzistenci. Byla voňavá, měkoučká a nadýchaná – sladká po másle a po cibuli s hřebíčkem. Ani následné vytvarování do placek a fritování v kvalitním tuku jí neubralo na chuti. Přidalo jen křupavost a posílilo sladké výpary – po mastnotě ani stopy.

Litinová pánev si pohrávala s dalším kusem másla, pomalu ho zahřívala a tuk se ze vteřiny na vteřinu přeměnil na důkaz zkušeného kuchaře – hnědé máslo. Společně s medem, trochou citronové šťávy a česnekem se máslo stalo dokonalou koupelí pro nádherný kus lososa, aby se mohly společně odebrat do předehřáté trouby, v níž bylo mistrovské dílo dokonáno.

K dokonalosti pak stačilo jediné: spojení rýžových placiček, ryby a ozdobení čerstvým salátem.

Třpytivý pokrm volající po ústech svého strávníka.

Nedokázala jsem si pomoci. Musela jsem volání vyslyšet. A jakmile se první sousto dotklo mého jazyka, celá má bytost mu propadla."

Místností se rozhostilo ticho a zrzavá žena vzrušeně vzdychla, jako kdyby toužila po další porci. Pomalu pak přistoupila k muži a dravě ho chytila za šátek vykukující z rondonu. 

Muž se jen usmál a zastrčil jí volný pramen vlasů za ucho. Že láska procházela žaludkem? Nejen ta.

A on měl teď tuhle zrzku v hrsti.

Bezva výzvaZde žijí příběhy. Začni objevovat