Chapter 80

14K 665 65

Otec na mňa pozeral neurčitým pohľadom. Vyzeral, že neverí tomu čo som mu povedal. Samozrejme. Robin Sullivan bol otcov najlepší priateľ, preto tomu odmietal veriť. Matka sa na mňa zamračene pozerala.

,,Nie, nie tomu neverím. Neurobil by to. Nemal dôvod,“ krútil s hlavou a nervózne si vošiel rukou do vlasov.

,,Nemôžeš veriť nejakému čašníkovi synak,“ dodal.

,,Prečo by klamal? Vyčistil som mu žalúdok, zbil som ho a ešte som sa mu aj vyhrážal väzením. Okamžite mi pekne zaspieval keď som mu sľúbil viac peňazí ako Sullivan,“  protirečil som mu. Bolo to evidentné.

,,A ver mi, že mal motív. Pretiahol som mu jeho dievčatko. Hneď ako videl, že mám Taru rád a záleží mi na nej, tak sa rozhodol, že sa mi pomstí. To je skurvený hajzel. Mám mu chuť niečo urobiť.“ Zaťal som päsťami  a krčil som silne obočie.

,,Takže je toto všetko vlastne tvoja chyba!“ ozvala sa matka. Čože?  Obaja s otcom sme jej venovali nechápavý pohľad.

,,Keby si sa choval od narodenia normálne, nemusela to teraz schytať nevinná osoba. To dievča má v podstate smolu keď sa do teba zamilovala,“  poznamenala  a prekrížila si ruky na prsiach.  Šokovane som pootvoril pery a snažil sa vstrebať tie slová. To si zo mňa robí srandu?  Nechápem ako to môže povedať.

,,Anne.“ Otec nad ňou pokrútil hlavou, no ja som sa nezmohol ani na jediné slovo.

,,A dlhuješ mi ospravedlnenie,“ pokračovala s nadvihnutým obočím.  To určite.

,,Ospravedlním sa ti.“ Pobavene som sa usmial a sledoval ju.

,,Po tom čo sa ospravedlníš ty mne ako si mnou celý čas opovrhovala.“  Vložil som si ruky vbok a pobavene si ju premeriaval.  Mlčky odo mňa odvrátila zrak a ja som sa uchechtol. Vedel som to.

,,Nič? To som si myslel,“ zasmial som sa a pozrel sa na otca.

,,Skús mu zavolať,“  navrhol som. Nechápem toho chlapa. To si myslel, že to nebudem riešiť? Ako ho to mohlo napadnúť? Vždy mi prišiel čudný a bol nejako podozrivo ticho. Bol neuveriteľne nenápadný. Po tom čo mi čašník povedal, že to bol on som bol viac ako šokovaný. Nečakal som to od neho. Ani v najmenšom. Teda iste, ublížil som jeho dcére ale tá s tým predsa nemá žiaden problém. Sama sa mi hádže do postele a nakoniec to aj tak schytá Tara. V žiadnom prípade sa o tom nesmie dozvedieť.

,,Hálo? Dom Robina Sullivana?...Ahoj Beatrice môžeš mi dať k telefónu Robina?“  opýtal sa a následne nastalo dlhšie ticho. Otec sa vzápätí zamračil.

,,Čože?....Kam?.....A kedy?....Rozumiem....nespomínal kedy sa vráti?.....Iste...v poriadku....nie porozprávam sa s ním keď sa vráti.  Nehovorte mu nič. Áno. Aj vám pekný večer.“ A zložil.  Nepáčil sa mi tento rozhovor.

,,No?“

,,Robin dnes ráno odcestoval do Dubaja. Jeho domáca netuší kedy sa vráti,“ odpovedal. Falošne som sa zasmial.

,,Ten skurvysyn. Najlepšie je sa niekde odpratať, no nie? Idem na políciu. Toho hajzla udám,“ zavrčal som nahnevane  a bral si svoje sako. 

,,Nie!“  Otec sa rýchlym krokom presunul ku mne  a chytil ma za lakeť, čím ma zastavil.

,,Prečo nie?“ vyprskol som.

,,Pretože nechcem, aby si sa do toho miešal. Teraz pôjdeš pekne za Tarou, pretože celý deň sa len túlaš po meste a to dievča sa na teba už aj pýtalo a zajtra nastúpite na prvé lietadlo do New Yorku, rozumel si ma?“  Nadvihol obočím a zápästie mi silne stlačil.  Zamračil som sa na neho a sklopil pohľad na ruku, za ktorú ma držal. Nervózne som mu ju vytrhol zo zovretia.

Pulse (FF- Harry Styles)Where stories live. Discover now