Chapter 79

12.8K 709 63

Matka sedela v pracovni za stolom, zatiaľ čo ja som na ňu len z kresla zazeral. Otec sa nervózne prechádzal po miestnosti. Vládlo tu neznesiteľné ticho po tom čo som im povedal príčinu Tarinho infarktu.

,,Zdá sa mi to, alebo si naozaj skleslá z toho, že Tara to prežila?“ opýtal som  sa uštipačne svojej matky. Zamračila sa na mňa, no mlčala.

,,Harry.“ Venoval som pohľad svojmu otcovi, po tom čo ma oslovil. Pokrútil nado mnou hlavou a ja som spätne venoval pohľad matke. Prebodol som ju pohľadom len čo sa naše pohľady stretli.

,,Urobila si to,“ zavrčal som. Matka si povzdychla a s úsmevom pokrútila hlavou.

,,Vidím, že ti ten pobyt v Amerike  s tým dievčaťom nerobí dobre,“ prehovorila a ruky si položila na stôl prepletúc si prsty. Pobavene som sa usmial  a nervózne som  si prešiel po sánke. Nechcel som zatiaľ dávať najavo, že som neskutočne nahnevaný, no vedel som, že tento rozhovor sa skončí ako každý iný. Hádkou a krikom. S mojou matkou som ani inak nevedel komunikovať. Štvalo ma na nej úplne všetko.

,,Povedz už konečne pravdu nech  to zabalíme,“  odvrkol som jej  a vzápätí si povzdychol.

,,Nemám ti čo povedať.“ Mykla plecami a zdala sa, že je spokojná so svojou odpoveďou.

,,David ty ho necháš ma takto vypočúvať?“  Otázka patrila môjmu otcovi.

,,Je dospelý. Nemôžem mu to zakazovať hoc s týmto prístupom nesúhlasím,“  odpovedal otec. Neodpustil som si úškrn na matku, ktorá šokovane pootvorila pery.

,,Tak čo bude  s tým priznaním?“  Postavil som sa a pomalým krokom obchádzal stôl. Smeroval som bližšie k nej s rukami prekríženými na hrudi. Matka sledovala každý môj pohyb. Sledoval som ako sa jej ohryzok pohol a oči som zúžil.

,,Už som ti povedala, že ja ti nemám čo povedať. Nechápem ako ma môžeš obviňovať z niečoho takéhoto,“ pokrútila pohoršene hlavou. Schuti som sa zasmial To si snáď robí skurvenú srandu. Oprel som sa o stôl a prezeral si ju.

,,Tak ty tomu ešte nerozumieš? Nemám ťa podozrievať potom ako si ju urážala a načo si ju nahovárala? Je tvoj sen, aby sme sa my dvaja rozišli. Chceš sa jej zbaviť a toto bola ideálna príležitosť. Ešte stále nerozumieš prečo si myslím, že si to bola ty?“ Nadvihol som obočie a neprestával sa falošne usmievať.

,,David tvoj syn zachádza priďaleko. Ako mu to môžeš dovoliť?“ opýtala sa hľadiac na otca. Tiež som na neho pozrel. Na nás oboch sa díval s rukami vbok.

,,Počuješ? Už som iba tvoj syn.“ Kývol som hlavou na mamu a pobavene sa usmieval. Vždy keď som niečo vyviedol  alebo sa správal nevhodne, čo bolo dosť často som bol odrazu len syn môjho otca. Táto ženská sa za mňa snáď hanbí.

,,Anne odpovedz mu a zbytočne to nepredlžuj,“ povedal otec. Matka sa opäť šokovane zatvárila. Ja nechápem prečo je taká prekvapená. Každý predsa vedel aký odpor cíti k Tare. Bola toho svedkom celá rodina pri prvej večeri.

,,Ja tomu neverím. Vy ste sa proti mne obaja postavili?“ opýtala sa.

,,Tak už sa priznaj do hajzlu!“ Vyštekol som a nervózne som udrel do stola. Videl som ako matkiným telom trhlo a vzápätí si ma celého premerala.

,,Neurobila som to, jasné?“ Vykríkla. Pokrútil som hlavou.

,,Neverím ti,“ odsekol som a matka si nervózne prešla rukami po tvári.

,,Pozri ja vážne neviem čo chceš počuť,“  rozhodila rukami a pozrela na mňa.

,,Pravdu, chcem počuť pravdu,“ vykríkol som a ruky položil na rúčky stoličky, na ktorej sedela.

Pulse (FF- Harry Styles)Read this story for FREE!