23. Bölüm

2.8K 136 16

Mrb, iste yeni bölüm.Lütfen oylayın ve yorum birakin. İyi okumalar.:D
Bu arada oylarin arttiğini fark ettim. Gerçekten çok mutlu oldum.Hepinize çok teşekkür ederim.
**** bu arada Multimedia da yine Carter var:))

Carter ve belime dolanmış ellerini hissetmemek mümkün değildi ama bu tuhaf bir şekilde hem bedenimin gergin olmasını hemde huzurla dolup taşmasını sağlıyordu. Onu seviyordum.Tüm benliğimle, herşeyimle seviyordum onu...

Babamla sarıldığımız anda yüzünün aldığı ifade bir türlü gitmiyordu gözümün önünden. Normalde okyanus gibi olan derin mavi gözleri solmuştu bir anda. O kadar açık bir maviye dönmüşlerdi ki neredeyse beyaz birer irise dönüşmüşlerdi.

Aklıma gelen şeyle zınk diye kalakaldım. Gözleri o an ne düşündüğüne bağlı olarak değişiyorlardı! Evinin tellerini kopardığımda öyle bir koyulaşmışlardı ki simsiyah gözüküyorlardı. Bu gün hakkımda hücreye kapatılma kararı verildiğinde ve babama sarılıp ağladığımda da mavinin en açık tonuna bürünmüşlerdi. Beni öptüğündeyse okyanusun derinlerinde ki o parlak laciverte dönüşmüşlerdi.

Tanrı biliyor ya, o gözleri benimkilerle her buluştuğunda içime işliyorlar resmen erimeme neden oluyorlardı. Biliyordum ki Carter babamla buluştuğum için mutlu olmuştu. Ama aynı zamanda ona kendi ailesini, eski acı anılarını ve bir daha anne ve babasını asla göremeyeceğini de hatırlatmıştım. Bu yüzden de içim içimi yiyip bitiriyordu. Keşke onun içinde birşeyler yapabilsem. Ailesini ona geri getirebilsem.

Carter daha beş yaşındayken ailesini kaybetmişti. Babası çok değerli konsey üyelerinden biriydi. O zaman tüm bunlardan uzakmış. Yani avcı olmaktan ve Akit'ten bahsediyorum. Akit'in dışında kendi müstakil evlerinde yaşıyorlarmış.Carter bu konulardan asla bahsetmez ama melezler ve safkanlar aralarında konuşurlarken biraz kulak misafiri olmuştum. Zaten o günlerde Carter'ın adı geçen her cümle dikkatimi çekiyordu. Hoş hâlâ da geçiyor...

Duyduklarıma göre bir gece babası Akit'ten dönerken peşine takılan bir iblis onu eve kadar takip etmiş. Gece yarısı hepsi uyuduğunda ise eve dalmış ve annesini ve babasını uykusunda kurutmuş. Carter çatı katında kalıyormuş ve annesine ve babasına olanları gördüğünde her çocuğun yaşayabileceği cinsten bir şok geçirmiş. İblis onu bulmadan önce Akit avcıları yetişmiş ve her ne kadar ailesini kurtaramasalarda Carter'ı kurtarmayı başarmışlar.

Carter'ın avcı olmak istemesinin nedeni de bu işte. Bir tür intikam istiyor... Ve tabi kendinin yaşadığı şeyleri başka bir aile yaşamasın istiyor. Benim avcı olmak istememin sebebi ise çok ayrı. Daha doğrusu benim başka çarem yoktu da diyebiliriz. Annem Alexandria ırk kastını yok ederek tarihe geçmiş bir Apollyon.

Ve babamda bir yarı tanrı. Sonuçta bana ve Logan'a düşen görevde ırk kastının tekrar bir kural olmasını engellemek. Logan bunun bizim görevimiz olmadığını savunuyor ama bence o sadece korkuyor. Ailemizi kaybettiğimiz gibi birbirimizden de ayrılacağımızdan endişe ediyor. Ancak ben bu endişelere yer vermiyorum.Irk kastını yeryüzünden tamamen silmek görevim ve bunu yapmama da kimse engel olamaz. Ne Logan, ne Seth, ne de Marcus... Ve bunu engelleyemeyeceklerini onlar da biliyorlar...

Carter'ın nefeslerinin hızlandığını ve kollarının beni daha çok kavradığını hissettiğimde gözlerimi açtım. Kalbi deli gibi atmaya başlamıştı ve nefesleri kesik kesik, düzensiz bir hale gelmişti. Kabus görüyordu.

Melezin GölgesiBu hikayeyi ÜCRETSİZ oku!