15.Bölüm

6K 338 70

Ceylan sıkıntıyla saatine baktı. Bu kadar saattir bir makyajı düzeltememiş miydi bu kız? Derin bir nefes alıp verdi ve Çiçek'e baktı.

"Hala bitiremedi mi bu kız?" Dediğinde Çiçek gülümsedi. "Uzun sürer onun süslenmesi," dedi. Ancak Ceylan'ın içinde bir sıkıntı vardı. "Yok yok, ben bi kontrol edeyim. Bir makyajı düzeltmek bu kadar uzun süremez," diyip ayağa kalktığında Çiçek, Ceylan'ın elini tutarak durdurdu.

"O hep böyle Ceylan abla. Beğenmemiş silmiş baştan yapıyordur," diyerek ayaklanan Ceylan'ı yerine oturttu. "İyi madem," dedi Ceylan. Ama bacağını sallıyordu. Bir sıkıntısı vardı ama nedenini çözememişti. Kahvesinden bir yudum alarak etrafa baktı.

🇹🇷

Serin, yavaşça gözlerini açıp etrafı kontrol etti. Adamların hepsi bayıldığını zannediyordu ancak o sadece bayılmış gibi yapmıştı. Bezi asla koklamamıştı! Abisi askerdi onun! Bu gibi şeylerin başına gelebilme ihtimaline karşı onu eğitmişti! Serin o zamanlar bunun gereksiz olduğunu söylese bile şu anda 'iyi ki öğretmiş!' diyordu. Bir arabaya bindirilmişti ve arka koltuğa boylu boyunca uzandırılmış -fırlatılmış- tı.

"Nereye gidiyoruz abi?" Dedi sürücü koltuğundaki adam. Yan koltuktaki adam arkaya doğru baktığında Serin hemen gözlerini kapattı. Ancak görmüştü! Bu biraz önce onlara sataşan adamdı! Serin yumruklarını sıkmamak için kendini zor tuttu. Orospunun evladı! Pezevenk! Göt lalesi!
Serin içinden bir sürü küfür saydırıyordu. "Depoya gidelim de şu asker olduğunu iddia eden kadını çağıralım. Elimizde yem de var! Gelmeme gibi bir şansı yok!" Diyerek güldü adam.

"O kadına n'apacaksın abi? Ya gerçekten askerse?" Dedi tekrar şöför koltuğundaki adam.

"Kadından asker falan olmaz! Geldiğinde de ona, beni insanların içinde rezil etmek ne demekmiş göstereceğim!" Dediğinde Serin dayanamayacağını hissetti. Ne demek lan kadından asker olmaz! Dağ Ceylanı'nı tanımıyorlardı demek daha! Bir geldiğinde hepsini çıktıkları yere geri sokacaktı Ceylan! Ancak Serin kadının kendini tehlikeye atmasını istemiyordu. Bir şekilde kurtulmalıydı burdan! Ceylan ablasının tuzağa düşmesini istemezdi! Ancak elinden gelen hiçbir şey yoktu. Arabadan atlamaya çalışsa büyük ihtimalle ölürdü, çünkü araba gerçekten çok hızlı gidiyordu. Eğer uyandığını belli ederse adamların silahlı olduklarını fark etmişti, zarar verebilirlerdi. Ancak Ceylan ablasına da zarar verebilirlerdi!

"Abi işimizi sağlama alsaydık?"

"Kes sesini! O kadın asker masker değil! Asker dediğin adam olur! Güçlü olur, dayanıklı olur, sabırlı olur, kısaca erkekler asker olur! Bir kadın bunları yapamaz!" Dediğinde Serin daha fazla kendini tutamadı ve bağırdı.

"O kadın gerçekten asker! Hem de Üsteğmen! O bir Bordo Bereli! O SAYDIĞIN BÜTÜN ÖZELLİKLERİ FAZLASIYLA TAŞIYOR! YEDİĞİN YUMRUĞU ÇABUK UNUTTUN HERHALDE OROSPU ÇOCUĞU!" Diye bağırdığında adamlar şaşkınca arkalarına baktılar.

"BAYILTMADIN MI LAN SEN BU KIZI!" Diye bağırdı adam yanındakine.

"Abi bayılmıştı sen de gördün," dedi diğer adam korkakça! Yandaki adam bir küfür salladı ve belinden silah çıkartarak Serin'e doğrulttu. "Sus otur, yoksa yersin kurşunu!" Dediğinde Serin alayla adama baktı.

"Silahtan korksaydık, her gün bin askerin içinde dolaşmazdık! Yiyosa sık lan!" Dediğinde adam 'ya sabır' çekti.

"Bana bak kızım-" Serin hızlıca sözünü kesti.

"Ben senin kızın mızın değilim Piç! Ya sen ne şerefiz ne haysiyetsiz bir adamsın ha! Sana adam demeye dilim varmıyor pezevenk evladı! Senin bu yaptığını anca orospu çocukları yapar!" Adam sinirden kıpkırmızı olmuştu. Hızlıca arkaya atılıp kızın saçlarından tutarak kafasını salladı.

DAĞ CEYLANIBu hikayeyi ÜCRETSİZ oku!