1.

10 0 0

Cesta nebyla úplně nejrovnější, proto se vozidlo naklánělo do všech stran tak, že nová vězeňkyně měla co dělat, aby ze sedačky v zadní kabině nesletěla na čumák. Jedinou zábavou jí bylo malé okénko ze kterého se celou cestu dívala a utápěla se ve své mysli. Stále měla před očima tu chvíli, kdy opouštěla svoji sestru. Celá ta situace byla rychlá a ukřičená. Odvedli jí a její sestra ani nevěděla proč. Slíbila jí, že se brzy vrátí, ale byla vůbec nějaká šance, že tento slib dodrží? Najednou vozidlo zastavilo, dveře cvakly a strnula v tváří tvář dvěma dozorcům.

Sladký domov, užijete si to tu." promluvil na mě jeden z nich s hořkostí v hlase. Nasadili mi pouta a odvedli mě dovnitř nápravného centra.

Jméno? .... Datum narození? ... Nejbližší příbuzní?..." tyhle otázky mi zněly s ozvěnou v uších a dozorce se nedočkal žádné odpovědi. Pramínky rudých vlasů mi padaly do tváře a tvářila jsem se dost nepřítomně. Poté jsem znovu zaslechla otázky a mírně s sebou škubla, zamrkala a zhluboka se nadechla k odpovědi.

Alice... Alice.... Musím mluvit s mojí sestrou!" vyjekla jsem s vytřeštěnýma očima a v rychlosti vyběhla z té přesvícené místnosti ven na chodbu. Bylo to ale k ničemu, protože mě dozorce hned dostihl, chytl a silou tahal zpět do místnosti. Křičela jsem a škubala s sebou, což vyvolalo ještě větší chaos, už tak téhle scéně přihlíželo pár dalších vězeňkyň, které v tomhle centru už nějakou dobu pobývaly.

Co se to tu děje?" ozvala se jiná dozorkyně, co přiběhla jako posila. „Jak se jmenuje? Potřebuje nějaká sedativa." vydechla, dozorce jen přikývl a zaběhl pro ně.
Ještě jednou se ptáme, jaké je vaše jméno?" byla jsem jako smyslů zbavená, nevěděla jsem na co dříve reagovat. Pak už jsem jen ucítila jehlu na své ruce a pomalu zavírala oči.
Roseanne Park..." zašeptala jsem než jsem upadla do spánku.
▬▬▬▬
Je ti dnes lépe? První noc bývá pro nováčky zdrcující. Máme tu konzultanta, Kim Jisoo, představí tě ostatním." promluvila dozorkyně ze včera. Postřehla jsem její jméno na uniformě, Sandara. „Kdy mohu mluvit se svojí sestrou?" procházely jsme dvorkem směrem k H bloku, kam mě umístili. „Všechna čísla musí být uvedena na formuláři, zařídím to. Můžeš jí zavolat po obědě." odpověděla mi.
Díky."
▬▬▬
Dobrá, tohle je přední brána a zavírá se každý večer. Uvnitř bloku se ale můžeš pohybovat volně. Tohle je tlačítko nouze. Zmáčkni to, když bude jakýkoliv problém. Máte tu společnou kuchyni, kde si můžete uvařit ve volné chvíli čaj a koukat na televizi. A tohle je tvoje cela. Sčítání je za půl hodiny, pak je oběd. Později dostaneš přidělené pracovní místo." proslov Sandary byl vyčerpávající, avšak nezbytný a součástí její práce. Zdála se milá ve srovnání s jinými dozorci. Stále jsem se nějak nesmířila s faktem, že tu budu nějakou dobu žít.
Uhm, slečno? Mohu dostat uniformu? Vím, že si zatím můžu nechat své věci, ale... preferuji uniformu." zamumlala jsem s nadějí v očích.Chtěla jsem co nejrychleji zapadnout a kdybych se odlišovala, tak bych si to zrovna neusnadnila.
Dobrá, jednu vám pošlu." odpověděla s drobným úsměvem a odešla. Nějakou dobu jsem se za ní dívala, dokud nezmizela za rohem chodby. S hlubokým nádechem jsem se vydala k mé cele. A tak došlo k prvnímu šoku. V momentě, kdy jsem otevřela, tak jsem spatřila ve své posteli dvě dívky. „Ne že bych vás chtěla rušit, ale tohle je moje cela..." řekla jsem a odvrátila pohled, nechutný přivítání.
Je to tu tvý, až skončíme." promluvila jedna z nich se smíchem v hlase. Měla černé vlasy, které dosahovaly pouze jejích ramen a vyzařovalo z ní neskutečné charisma a síla. Došly mi slova, bez dalších protestů jsem dveře zavřela a posadila se v kuchyňce.
▬▬▬
Pěkná barva. Tvoje vlasy... to ty sama?" ozval se opět ten provokativní hlas. Ta holka z cely, co po asi tak mohla chtít? Nezaujatě jsem se přehrabovala ve svém košíku s věcma, dokud nepřišla až ke mně a neopřela se o vedlejší židli. Stočila jsem pohled vzhůru. „Jo, no... jsem kadeřnice." uculila jsem se, vlastně to nebylo nic extra, ale když jsem měla poprvé dovoleno obarvit si vlasy, tak mě to asi nějak chytlo.

Break-Through PRISONRead this story for FREE!