Chapter 77

17.1K 744 149

T A R A

Pri pohľade na Gemmu oblečenú v svadobných šatách som strácala všetky slová. Bola tá najkrajšia nevesta akú som doteraz videla. Neustále sa pred zrkadlom otáčala a prezerala sa. Ruky, držiac v nich závoj som priložila k Gemminim vlasom, ktoré mala vzadu na hlave zopnuté bielou sponou. Zvyšok vlnitých vlasov jej dopadalo po koniec lopatiek. Spoločne s Lauren sme jej pripevnili dlhý závoj k vlasom. Gemmine šaty boli bez ramienok a ako som počula urobené na mieru. Boli stvorené pre jej telo, preto jej sedeli ako uliate. Okolo pása mala uviazanú lesklú bielu stuhu, ktorá oddeľovala priliehavý korzet od dlhej sukne, ktorá siahala až po zem. Strieborný náhrdelník, ktorý bol darčekom od Ashtona jej už bezpečne visel na krku. Pohliadla som k Gemminej tvári a bolo mi jasné, že je momentálne tou najšťastnejšou ženou na celej planéte. Iskry v jej očiach to kričali za ňu. Vypovedali za ňu jej činy, mimika tváre, úsmev, neboli potrebné slová. Raz chcem byť na jej mieste. Pri pohľade na ňu som túžila po tomto. Byť navlečená do svadobných šiat, postaviť sa v nich pred oltár po boku muža, ktorého ľúbim.

,,Si prekrásna Gemma.“ Miestnosťou sa ozval nadšený hlas Anne. Pri pohľade na ňu som pootvorila pery. Musela som uznať jej dokonalý vzhľad. Zlatohnedé dlhé šaty na ramienka s čiernym zamatovým bolerkom Vôkol pása sa jej obtáčala čierna stuha, vzadu zviazaná do mašle, ktorú som si všimla keď pristúpila k Gemme. Ustúpila som o kúsok dozadu spoločne so Sarah a Lauren. Všetky tri sme na sebe mali rovnaké šaty a rovnako urobené vlasy, keďže sme boli Gemmine družičky. Svetloružové dlhé šaty, pričom ich sukňa bola nazbieraná a okolo pása sme mali obtočenú tmavo ružovú stuhu takmer až s nádychom fialovej farby, ktorá bola vzadu zviazaná do uzla  a jej konce siahali až dole po koniec šiat. Šaty boli na ramienka. Vlasy sme mali na pohľad vo voľnom francúzskom vrkoči na boku hlavy. Avšak účes bol primerane pevný vďaka laku na vlasy. Kvet totožný farbe našich šiat vo vlasoch nesmel chýbať. Gemma viedla so svojou mamou nervózny rozhovor, ktorý som sa rozhodla nepočúvať. Dvere do Gemminej izby sa otvorili a ja som k ním pohliadla.  Oči sa mi rozšírili keď som zbadala Ashtona a okamžite som sa vybrala k nemu.

,,Čo to robíš?  Nesmieš vidieť Gemmu v svadobných šatách pred svadbou.“ Prebodla som ho pohľadom.

,,Je príliš zvedavý,“ vynoril sa spoza neho Harry. Povzdychla som si.

,,Nemáte byť už náhodou v kostole?  Harry si Ashtonov svedok dávno si tu nemal byť,“ pokarhala som aj jeho.

,,Nevydržím byť so Stilesovou v jednom aute, takže už odišla iným spolu s Jessie a Izzou,“  vysvetlil zatiaľ čo Ashton sa cezo mňa snažil nahýnať, aby videl Gemmu.

,,Ashton okamžite bež do auta. Hneď!“ Nadvihla som obočie a vložila si ruky vbok, aby pochopil, že to myslím vážne. Ashton si povzdychol.

,,Ako vyzerá?“ opýtal sa naoko zúfalo.

,,Tak úžasne ako ty v tom obleku a teraz choď,“ usmiala som sa.

,,Super. Tak jemu zalichotíš ale mne nie,“ urazene sa ozval Harry.

,,To preto, že ja vyzerám lepšie ako ty. Som predsa ženích.“ Ashton sa samoľúbo usmial  a odkráčal. Pozrela som na odutého Harryho.

,,Choď už aj ty,“  posúrila som ho. Harry si ma premeral a vzápätí ma potiahol za ruku von z Gemminej izby. Zavrela za nami dvere a oprel ma o stenu vedľa dvier. Očami skúmal moju tvár až sa napokon usmial.

,,Si prekrásna,“ zašepkal. To by som mohla povedať aj ja o ňom. Bol dokonalý v tom priliehavom, nepochybne drahom obleku. Úzke nohavice, ktoré zvýrazňovali jeho chudé nohy. Občas som mala pocit, že Harry je chudší ako ja. Nebola to pravda, iba som mala taký pocit. Na dotyk hladké priliehavé sako s vykasanými rukávmi, bielou košeľou a motýlikom. Samozrejme nedopustil na svoje vlasy, ktoré mal vyčesané dohora.

Pulse (FF- Harry Styles)Where stories live. Discover now