Chapter 72

15.3K 731 41

T A R A

Odchádzala som z jedálne, pretože som tam nemohla ostávať a sledovať ako všetci ignorujú hádku medzi Harrym a Anne. Nebolo to nič čo by mali ignorovať. Každý sa staral o seba. Akurát Gemma s Ashtonom vyzerali, že sa každú chvíľu postavia a pôjdu tam. Nakoniec však Gemma len treskla pohárom čaju po stole a odišla. Urobila som to hneď po nej a odchádzala z jedálne. Všetci počuli úplne všetko o čom sa tí dvaja tam hádali. Videla som ako Harry vyletel z pracovne a miliónovými krokmi si to namieril k schodisku, ktoré zdolal rýchlejšie ako profesionálny bežec cez prekážkovú dráhu. Pohľad som presunula ku pracovni, z ktorej vyšla Anne. Mlčky sme na seba hľadeli až kým nepokrútila hlavou a nevošla späť do pracovne. Mohla by som za ňou pokojne ísť a porozprávať sa s ňou, no myslím, že by to nebolo k ničomu dobré. Jasne sa vyjadrila, že som menej ako títo ľudia v tom dome, že som menej ako ona. Som človek, ktorý si názory ostatných príliš berie k srdcu. Neviem to ignorovať a ani to prehliadnuť a ísť ďalej. Preto som vedela, že Anne nebude mať záujem sa so mnou o čomkoľvek baviť. Nebrala by ma vážne už len preto, že na mojom názore a na mojich pocitoch nezáleží, keďže tu nepatrím. Pohliadla som k schodisku a rozbehla sa k nemu. Dúfala som, že Harry bude v izbe a nezašil sa niekam, kde ho nebudem vedieť nájsť. Tento dom bol až príliš veľký na môj vkus a ja som ho stále dobre nepoznala.  Zrýchlene som dýchala  keď som dorazila k našej izbe  a otvorila ju.

,,Harry,“  zavolala som a porozhliadala sa po izbe. Uvidela som ho stáť pri okne. Bol mi otočený chrbtom, pričom jednu ruku mal vloženú vbok.  Vydýchla som a zavrela som za sebou dvere. Kráčala som k nemu pomaly. Nebola som si istá svojimi krokmi. Vedela som, že Harry nie je v poriadku a, že je určite nahnevaný, preto som nevedela, čo od neho v danom okamihu čakať.

,,Tara obleč sa,“ prehovoril a vzápätí vydýchol. Jeho hlas nebol vôbec taký veselý ako ráno. Práve naopak. Prisahala by som, že snaží zakrývať, že plakal. Nikdy v živote som ho plakať nevidela.

,,Prečo?“ opýtala som sa opatrne. Chvíľu bol ticho a potiahol nosom predtým ako prehovoril.

,,Pôjdeme na raňajky do mesta,“ odpovedal a vzápätí sa otočil a sklonil hlavu k zemi. Rýchlo prešiel popri mne. Rýchlim krokom sa presunul do kúpeľne, zatvoril za sebou dvere a zamkol sa. Povzdychla som si a prešla som ku svojmu kufru.  Ešte nikdy som nevidela takéhoto Harryho. Nebol to ten silný riaditeľ firmy Big Apple, ktorý mal moc nad všetkými.  Tento Harry bol iný. Bol zraniteľný a citlivý. Akoby ho toto miesto oslabovalo a vyplavovalo jeho pocity na povrch. V New Yorku to bol silný šéf, pred ktorým mal každý rešpekt. Tu to bol on, kto bol zraniteľný  a mal rešpekt. Videla som, že pred svojimi rodičmi bol iný. Z kúpeľne sa ozývalo tečenie vody zatiaľ čo ja som si z kufra vybrala tmavomodré rifle  a bielu košeľu s trištvrťovými rukávmi. Na nohy som si nazula kotníkové jesenné čižmy.  Na posteľ som si vyložila  môj jesenný svetlohnedý kabát a v tej chvíli  vyšiel z kúpeľne Harry.  Pozrel sa mi do tváre a mne bolo všetko jasné. Plakal. Súdila som tak podľa jeho začervenaných očí aj keď som uznávala to, že sa to vierohodne pokúšal zakryť. Mňa však neoklame, nech sa bude snažiť akokoľvek.  Väčší úder však prišiel keď sa pokúsil usmiať. Bol to jeho najfalošnejší úsmev aký som kedy od neho videla.

,,Pôjdeme len si prezlečiem nohavice,“ prehovoril  a odvrátil odo mňa zrak. Prechádzal ku svojmu kufru, z ktorého vytiahol  svoje čierne úzke nohavice. Vrchný diel jeho odevu bol voľný sivobieli svetrík s kapucňou a dvoma šnúrkami, ktoré mu viseli vpredu pozdĺž hrude. Vzala som si svoj kabát a obliekla som si ho. Do kabelky som si len dodala mobil a peňaženku. Kráčala som k Harrymu, ktorý bol už oblečený. Ani jeden z nás neprehovoril ani slovo odkedy vyšiel z kúpeľne. V tichosti sme vypochodovali z izby. Chcela som sa s ním rozprávať ale nevedela som ako začať. Dole pri vchodových dverách nás prepadla Gemma s Ashtonom.

Pulse (FF- Harry Styles)Where stories live. Discover now