Bölüm 19: Tavvz Panoları

26 2 1

Ağacı arayışa çıkmış olan bu üç kişilik ekip, hana gidince bir şeyler yedi ve içkilerini alıp konuşmaya başladı.

"Peki bize ağaç hakkında ne bildiğini anlatır mısın," dedi Dodeik, Masline'e.

Elf dişisi çocukluğundan beri yüzlerce efsane duymuştu. Yüce Ağaç efsanesi de bunlardan biriydi.

"Bizim ırkımız ağacın tüm tanrıların el ele verip tüm ırklara özel güçler veren bir ağaç olarak yarattıkları bir hediye olduğunu düşünür. Biz elfler ise ağaçtan bir meyve yediğimizde Tanrıça Leli tarafından Orman Cennetine çekileceğimizi düşünürüz. Uzun yıllardır binlerce kahraman ağacın yolunda can verdi. Sanıyorum ki iki yüz yıldan fazladır, Pelebron Kıtasından olan savaşçıların hiçbiri bu yolculuğa çıkmadı. Sizi cesaretinizden dolayı tebrik ediyorum ve sizinle aynı safta savaşacak olmakta bana muazzam bir heyecan veriyor. Önümüzdeki yol uzun ve hızla yola koyulmalıyız."

"Önce biraz dinlenelim," diye araya girdi Dodeik. Bu iri adam gerçektende yorulmuştu.

"O zaman son bir şey daha söyleyeceğim. Eğer daha fazla bilgi istiyorsanız. Huveen Sarayında oldukça büyük bir kütüphane var. Fakat oraya girmek için saray mensuplarından olmak gerekiyor."

"Eğer yeteri kadar büyükse bu kısıtlama bizi kütüphanenin dışında tutmaya yetmeyecektir." dedi Keanexl kendine güveni tam bir şekilde. "Şimdi odalarınıza gidin ve uykunuzu alın. Yarın çok ihtiyacınız olacak."

Sabah tekrar yeryüzüne ulaşmış, ağaçların muazzam kokusu şehri doldurmuştu. Keanexl ve ekibi ise elf şehrinde gezinmekteydi.

"Direk olarak saraya giremeyiz sanırım," dedi Keanexl. "Ya farklı bir girişten girmeliyiz ya da üstümüzü değiştirerek gizlice içeri sızmalıyız."

"Yer altındaki kanallardan bazıları sarayın inşaatı bitmemiş bölümlerine çıkıyor. İşçiler öğlen vakitlerinde işlerine biraz ara veriyorlar. Bu kısa süreden yararlanıp bu bölümlere sızabiliriz ancak kral da bunun farkında ve her zaman o bölümlere onlarca koruma bırakıyor. Eğer krala bir şekilde yardım edersek, bizi huzuruna çağırabilir. Bu sayede sarayı gezme fırsatı da bulabiliriz."

"Nasıl bir yardım," diye sordu Keanexl, elf dişisine bakarak.

"Tavvz panolarındaki önemli görevlerden birini yapmak işimize yarayabilir."

"Tavvz panoları Elf Diyarında da mı var?" diye sordu Dodeik.

"Lütufkâr Tavvz'ı her ırk bilir ve onun adıyla iş dağıtır," diye cevapladı elf dişisi.

"Peki kralla görüşmek için büyük bir görev gerekmiyor mu?" diye sordu Dodeik. "Tavvz panolarında genelde gündelik işler görev olarak verilir."

"Bu sefer durum farklı. Elf diyarı isyancılarla uğraşıyor ve kraliyet ailesi büyük bir yardıma ihtiyaç duyuyor. Bu savaş zamanlarında ayrıca bir iç savaşı kaldıramazlar. Bu nedenle Kıtalar Savaşına olabildiğince az asker gönderiyorlar. Eğer tüm kıta eski gücünde olsaydı çok kolay bir şekilde Kıtalar Savaşında üstünlüğümüzü ortaya koyabilirdik. İnsanların politik ve askeri zekası, elflerin çevikliği, görkemli insanların gücü  ve cücelerin ilhamı tüm Brotah'ta ki en önemli güç birliğini oluşturuyor. Ancak bunu tam anlamıyla kullanamıyoruz."

"Sabah olunca şu Tavvz panolarına bir göz atalım. Eğer istediğimiz bir görev bulabilirsek çok işimize yarayacaktır." dedi Keanexl.

Masline yatağında uzanırken aklında onlarca fikir vardı. Keanexl'ın sandığı gibi biri olmayabileceğini düşünüyordu. Kıtayı kurtarmak istiyorlarsa neden ağaç hakkında bilgileri gizlice topluyorlardı?

Yüce Ağaç: ArayışBu hikayeyi ÜCRETSİZ oku!