CODE OF CONDUCT

630 53 0
                       

KODEX CHOVÁNÍ

Členové Wattpadu sdílejí svůj zápal ke čtení a psaní skrze sdílení příběhů a vzájemnou interakcí - ať už jde o komentáře, soukromé zprávy nebo diskuze v klubech. Způsob, jakým mezi sebou komunikujeme, se odráží na celé naší komunitě. Tento kodex chování byl navržen tak, aby se zajistilo, že každý chápe, o čem je vlastně komunita Wattpadu a jakých hodnot si tu vážíme. Naším cílem je vytvořit bezpečné, zábavné a přátelské prostředí pro všechny milovníky příběhů.


BUĎTE VELKORYSÍ

Ukažte pisálkům Wattpadu - kteří na svých příbězích tvrdě pracovali - svou velkorysost a podporu tím, že pro jejich příběh budete hlasovat, že jim napíšete povzbudivý komentář nebo i třeba tím, že ostatním uživatelům povíte o tom, jak moc jste si čtení jejich příběhu užili. Trpělivě počkejte na jejich další aktivitu. Buďte velkorysí i vůči vašim čtenářům, kteří svůj drahocenný čas investovali do čtení a komentování právě toho vašeho příběhu.


PODÁVEJTE KONSTRUKTIVNÍ KRITIKU A POVZBUDIVOU ZPĚTNOU VAZBU

Konstruktivní komentáře jsou vítané - pokud jsou specifické a podané povzbudivým a zdvořilým způsobem. Je v pořádku, když najdete příběh, který zkrátka neodpovídá vašemu vkusu. Prostě ten příběh přestaňte číst a běžte najít ten, který vašemu vkusu vyhovuje. Každopádně hrubá a urážlivá zpětná vazba už v pořádku není. Urážlivé komentáře budou bez jakéhokoliv varování odstraněny.


RESPEKTUJTE NÁZORY OSTATNÍCH

Komunita Wattpadu je rozmanitá skupina se spoustou odlišných názorů. To ovšem ale znamená, že každý musí být vůči ostatním tolerantní a respektovat i ty, kteří na věc nemají stejný názor jako vy. Samozřejmě, že pokud máte pocit, že někdo své názory vyjadřuje hrubým, urážlivým nebo jinak nevhodným způsobem, můžete takové komentáře nahlásit tak, že kliknete na tlačítko Nahlásit komentář.


RESPEKTUJTE SOUKROMÍ A BEZPEČNOST OSTATNÍCH

Odhalování osobních identifikačních údajů ostatních (jako je jejich jméno, adresa, emailová adresa nebo telefonní číslo) je přísně zakázáno. Chování, které ohrožuje bezpečnost a integritu Wattpad komunity nebo je nějakým způsobem škodlivé, může vyústit k trvalému uzavření účtu.


SPRÁVNĚ OZNAČUJTE A KATEGORIZUJTE SVÉ PŘÍBĚHY

Násilí a sexuální scény popsané v příběhu nemusí být vhodné pro čtenáře všech věkových kategorií. Správně označené a kategorizované příběhy umožní čtenářům najít příběh přesně podle toho, co je zajímá. Pornografie je na Wattpadu zakázaná.

Více informací o správném označování příběhů najdete v kapitole s názvem s obsahem pro dospělé.

Pro více informací o zakázaném obsahu se dozvíte v kapitole s názvem zakázaný obsah.

O jednotlivých kategoriích se dozvíte v kapitole kategorie příběhů I. a kategorie příběhů II.


NEPUBLIKUJTE PŘÍBĚHY, KTERÉ NEJSOU VAŠE

Publikujte pouze příběhy, které jste napsali vy sami nebo ke kterým máte povolení od autora. Pokud jste příběhy, které zde publikujete, nenapsali vy sami, tak se před sdílením ujistěte, že máte k publikování příběhu oprávnění od držitele autorských práv. Pokud si nejste jistí, jestli můžete příběh sdílet, přečtěte si kapitolu s názvem materiál chráněný autorskými právy a Copyright FAQ.


NESPAMUJTE

Mezi propagací vašich příběhů a spamováním je úzká hranice. Čím více bude vaše zpráva relevantní a osobní, tím je méně pravděpodobné, že budete nahlášeni za spamování. Nepropagujte své příběhy v komentářích u příběhů ostatních. Odkazy k internetovým obchodům nebo obdobným stránkám nebo komentáře s odkazy, které propagují produkty nebo služby nesouvisející s Wattpadem, jsou považovány za spam. Komentáře, zprávy a klubové příspěvky, které jsou rozeslány prostřednictvím automatických robotů jsou taktéž považovány za spam a vyústí k okamžitému uzavření účtu. Nicméně, propagování svých vlastních publikovaných knih, které jsou na prodej, je na vašem vlastním profilu dovoleno.


NEHÁDEJTE SE, NEBUĎTE HRUBÍ

Wattpad je příjemné a přátelské prostředí. Není to místo, na kterém byste si mohli vybíjet zlost. Nevhodné chování - včetně hanlivých, obscénních, rasistických nebo jinak útočných komentářů - vyústí k uzavření vašeho účtu.


NEOBCHODUJTE S HLASY

Získejte hlasy tvrdou prací a neustálým zlepšováním. Jestliže se čtenářům vaše práce líbí, tak pro ni budou hlasovat. Obchodování s hlasy je nespravedlivé a nezasloužené.


NEVYDÁVEJTE SE ZA NĚKOHO JINÉHO

Neregistrujte své účty pod jménem jiné osoby a nepoužívejte logo (ochrannou známku) někoho jiného a to i přesto, že je to myšleno v dobrém. Pokud máte pocit, že se tady za vás někdo vydává nebo že bez souhlasu používá vaši ochrannou známku, kontaktujte náš Support tým prostřednictvím tohoto formuláře.


PORUŠENÍ TĚCHTO PRAVIDEL

Prosíme, abyste tato pravidla brali vážně. Jestliže narazíte na nějaký nevhodný obsah, napište nám prosím soukromou zprávu a my to co nejrychleji dostaneme k těm správným lidem. Opakované porušení pravidel může vyústit k vymazání účtu. Ve většině případů vám bude nejprve zasláno varování. Pamatujte si, že Wattpad je zábavná a přátelská komunita, kde by se každý měl cítit pohodlně a respektován ostatními - a je jen na každém z nás, abychom se ujistili, že tomu tak opravdu je.

Pravidla WattpaduZde žijí příběhy. Začni objevovat