KATEGORIE PŘÍBĚHŮ II.

650 50 3
                         

Humor

Humorné příběhy mají za úkol své publikum zabavit, ale hlavně také pobavit a současně vytvořit příběh, který rezonuje se čtenáři

Ups! Tento obrázek porušuje naše pokyny k obsahu. Před publikováním ho, prosím, buď odstraň, nebo nahraď jiným.

Humorné příběhy mají za úkol své publikum zabavit, ale hlavně také pobavit a současně vytvořit příběh, který rezonuje se čtenáři. Někdy můžou mít formu satiry, kde na první pohled vážný příběh štiplavě kritizuje nějaký kulturní nebo společenský prvek.

Důležitou součástí humorných příběhů je právě ten příběh, děj. Vtipy a různé hlášky – nehledě na to, jak humorné se zdají být – do této kategorie nepatří.

Například: Gulliverovy cesty - Jonathan Swift


Mystery/Thriller

Mystery příběhy obsahují protagonistu, který vyšetřuje zločin nebo má za úkol vyřešit problém nebo hádanku

Ups! Tento obrázek porušuje naše pokyny k obsahu. Před publikováním ho, prosím, buď odstraň, nebo nahraď jiným.

Mystery příběhy obsahují protagonistu, který vyšetřuje zločin nebo má za úkol vyřešit problém nebo hádanku. Protagonistovi, ať už se jedná o skutečného detektiva nebo amatéra, se často nedaří dosáhnout jeho či jejích cílů a musí přetrpět různé psychologické a fyzické překážky. Nakonec si ale přece jenom spojí všechny články skládačky dohromady fakty a logickým uvažováním. Tyto příběhy většinou při čtení vyžadují více pečlivosti a povzbuzují čtenáře k tomu, aby se aktivně zapojili do řešení záhady spolu s hlavními hrdiny – jenom si dávejte pozor, aby vám při vašem dedukování neutekl žádný důležitý důkaz nebo dokonce hlavní podezřelý.

Například: Dobrodružství Sherlocka Holmese – Sir Arthur Conan Doyle


Zatímco thrillerové příběhy se také zaměřují na odhalování tajemství, jejich děj se pohybuje rychleji a jsou poháněny akcí, napětím, vzrušením a kapkou toho násilí. Tyto příběhy nás svým dějem dost často překvapí a taktéž zahrnují větší počet trestných činů, za kterými se skrývají mnohem vyšší motivy, jakými jsou hromadná spiknutí nebo špionáž. Thrillery jsou také plné nebezpečných situací, se kterými se protagonista musí porvat, aby se mohl dopracovat k jádru toho hlavního problému.


Například: Casino Royale - Sir Ian Fleming


Akční/Dobrodružné

Pravidla WattpaduZde žijí příběhy. Začni objevovat