Chapter 59

18.6K 725 36

Prevalila som sa na druhý bok, pričom ruka mi padla na miesto, kde by mal ležať Harry. Keď som cítila iba nepríjemne studenú prikrývku, otvorila som oči, aby som sa presvedčila. Nebol tam. Skrčila som obočie, keď som sa rozpamätala na včerajšok. Samozrejme. Nahneval sa, keď som sa ho pýtala na jeho detstvo. Bolo niečo zlé na mojej otázke? Ja viem, že Harry nie je práve človek, ktorý sa niekomu spovedá a rád o sebe hovorí, no mne to predsa môže povedať. Som jeho priateľka a zaujíma ma jeho život. Harry ma zaujíma  a všetko čo sa ho týka. Myslím, že moja otázka bola celkom na mieste. S povzdychnutím som sa postavila z postele. Podišla som k batohu, ktorý ležal pohodený pri skrini  a vybrala si z neho čierne legíny a biele tričko s tri štvrťovými rukávmi. Natiahla som na seba čerstvo vypraté oblečenie, voňajúc za pracím práškom a namierila som si to do kúpeľne, v ktorej som vykonala rannú hygienu. Vôbec som sa po včerajšku necítila dobre. Obzvlášť po spôsobe, ktorý so mnou včera Harry praktizoval.  Ako náhle dostal svoje uspokojenie, po mojej nevinnej otázke sa naštval a viac sa so mnou nebavil. Cítila som sa zle z dvoch dôvodov. Jednak som sa cítila využito  a jednak preto, že na mňa kričal. Nemala som rada, keď na mňa Harry kričal. Občas som veľmi hlboko vo svojej mysli bola toho názoru, že by mi pokojne vedel ublížiť aj fyzicky. Nie žeby to už neurobil. A bolo to síce celkom na začiatku, kedy medzi nami panovali hádky a nenávisť, no aj teraz na mňa pôsobil občas násilne, keď bol nahnevaný. Bola som toho názoru, že ak by sa vytočil do nepríčetnosti,  dokázala by mu na mňa vyletieť ruka. Skrčila som obočie, keď sa v mojej hlave vytvoril krátky zostrih toho, akoby to asi vyzeralo a akoby to bolelo. Zatriasla som hlavou. Nie! Nebudem rozmýšľať nad takýmito absurdnými vecami. Boli to len moje najhlbšie myšlienky, ktoré som odohnala. Keď som vošla do kuchyne na prízemí, uvidela som Harryho pri linke, ako pripravuje jedlo. Na sebe mal len čierne šortky. Mohla som vidieť jeho dokonalo vyrysované telo. Pri pohľade na neho, bolo  jasne vidieť, že popri práci si dokázal nájsť čas aj na posilňovanie. Na jeho odhalenom chrbte som mohla vidieť každý záhyb, ktorý vykonal pri pohybe. Zhlboka som sa nadýchla a Harry sa práve vtedy otočil čelom ku mne.

,,Dobré ráno,“ prehovorila som, keď si ma celú premeral.

,,Dobré,“ pozdravil neutrálnym hlasom. Podišiel ku stoličke a z jej operadla vzal svoje biele tielko, ktoré si obliekol. Podišla som k nemu a vážne sa na neho zahľadela.

,,Nechcem, aby si vyťahovala včerajšok,“ prehovoril po chvíli a pokrútil hlavou.

,,Iba som sa chcela o tebe niečo viac dozvedieť,“  vložila som si ruky vbok a vzpriamila som svoje telo. Chcela som vyzerať odhodlane.

,,Nechápem prečo? Nie je to nič zaujímavé,“ prevrátil očami. Fajn. Dnes to vyzerá, tak, že má zlú náladu. Zdvihla som obočie kvôli jeho reakcii. Zdá sa mi otrávený z toho, ako sa oň zaujímam.

,,Vzhľadom k tomu, ako si včera reagoval si nemyslím, že to nie je zaujímavé. A keď už sa chceš baviť takto, tak pre mňa by to bolo zaujímavé v každom prípade. Pretože sa o teba zaujímam rozumieš? Som tvoja priateľka a zaujíma ma všetko, čo sa ťa týka. Mal by si to pochopiť a nie na mňa kričať,“ vysvetľovala som mu razantným spôsobom s vážnym výrazom v tvári.  Harry vyzeral, že je vykoľajený, kvôli tomu čo som mu povedala. Nepekne sa na mňa mračil a vyzeral naozaj nervózne.

,,Nepreháňaj,“ opäť pretočil očami a otočil sa mi chrbtom. Videla som ako berie panvicu, v ktorej bola praženica a zhŕňa ju na dva taniere, položené na linke.

,,Ja nepreháňam, Harry. Predsa je to normálne, že o tebe chcem vedieť všetko a...“  Panvicou treskol o linku, čo prerušilo moje rozprávanie.  Otočil sa mi čelom a podišiel ku mne.

Pulse (FF- Harry Styles)Where stories live. Discover now