6.DÜĞÜN ŞARKISI

14.6K 1.1K 2K
                  

Hayatını hiç planlı yaşamamıştı. Ortaokuldayken şu liseyi kazanmalıyım dememişti ve sıradan bir Anadolu Lisesi'ni kazanmıştı. Lisede hayalimde bu üniversite var,çok çalışmalıyım diyen arkadaşları gibi de olmamıştı. Ama şu an ülkenin en iyi bilgasayar mühendisliği fakültelerinden birinde 3.sınıf öğrencisiydi.

Ömrü boyunca sadece bir kez plan yapmıştı ve onu da dün aksatmıştı. Planının ilk ayağında Alp'in hazırladığı slaytı ele geçirmek vardı. Peki Emre ne yapmıştı? Önce mal gibi yerden bitmeyi izlemiş,sonra da onunla ettiği kısa muhabbetten dolayı flaşı almayı unutmuştu.

Şimdi de aksattığı planını rayına oturtmak için ülkücülerin binasına seminerden 3 saat önce gelmişti. Hayatı yeterince bok olmamış gibi aklı da bok olmuştu.

Giriş katında etrafına bakınırken Alp'lerin nerde olabileceğini düşünüyordu. Sadece iki kez geldiği bu yerde çay ocağı ve toplantı salonu dışında bir yeri bilmiyordu. O yüzden Yavuz'u arayıp sormaya karar vermişti. Tam cebinden telefonu çıkarıp arayacağı zaman karşı koridordan kumral adamın kendisine doğru geldiğini gördü.

Genç adamın Emre'ye yaklaştıkça yüzündeki şaşkınlık ifadesi daha belirgin hale geliyordu.

"Hoşgeldin kardeşim."

Sesi de şaşkınlığını belli ederken devam etti.

"Gelmezsin sanıyordum,görünce şaşırdım."

Emre sırtındaki çantanın koluna asılırken omuz silkti.

"Bana kalsa gelmezdim ama biliyorsun ki mecburum."

Yavuz içten bir şekilde gülümserken Emre'nin omzuna elini koyup kapının sağ tarafında kalan koridora yönlenirdi genci.

"İyi ettin gelmekle. Biraz erken gelmişsin ama olsun. Yardım edersin bize."

Emre kumral gencin samimiyetinden dolayı biraz kötü hissetmişti kendini. Çünkü biliyordu ki bu yapacağı sadece Alp'i değil onu da etkileyecekti. Ama vicdan azabını derinlere gömdü,ne olursa olsun bugün birilerine haddini bildirmesi gerekiyordu.

"Kusura bakma kardeş,saati yanlış anladığım için bu saatte geldim. Size yardım falan edemem."

Yavuz anında kolunu omzundan indirirken ters ters baktı.

"Aman çok ihtiyacımız vardı ya bizim de senin yardımına. Laf olsun diye dedim."

Emre gencin gıcık olmuş ifadesinin tersine gayet geniş bir şekilde gülümsedi. Bu ülkücüler cidden hayatına heyecan katmıştı.

Sessiz geçen kısa bir sürenin ardından çift kanatlı ahşap bir kapının önüne vardılar. Yavuz'un açtığı kapıdan ardarda içeri giren iki genç küçük bir grupla karşılaştılar. Hararetle bir oraya bir buraya giden gençler arasında Alp'i birilerine emir verirken buldular.

Küçük seminer salonunda sahnenin önünde duran Alp bir süre içeri giren gençleri görememişti. Yanı başına gelen gençleri Yavuz'un seslenmesiyle fark edebilmişti. Kumralın yanındaki uzunu görünce Yavuz kadar şaşırmıştı açıkçası. Çünkü onun bırak bu kadar erkeni,gelmesini bile ummamıştı.

"Bak sana kimi getirdim reis?"

Yüzünde alaycı ifadesiyle bir ona bir de Emre'ye bakan genç ikilinin de sinirini bozuyordu açıkçası.

"Zevzek zevzek konuşma Yavuz."

"Niye reis,gelmesini en çok sen istemiyor muydun?"

Bu defa sinirleri bozulan sadece Alp olurken Emre de Yavuz'a katılmıştı.

YAKAMOZHikayelerin yaşadığı yer. Şimdi keşfedin