Bölüm 15: Ölümcül Soğuk

33 4 0

"Neden büyü yapıyorsun," diye bağırdı Dodeik. "Bir daha ateş yakmamız zor olacak."

"Büyü yapmıyorum," dedi Masline telaşlı ve korkmuş bir şekilde. "Kendi kendine oluyor."

Ateşin dalgaları gitgide maviye boyanırken, Masline hızla elini havaya çekti ve gökyüzündeki hava donmaya başladı, yere düşen buz parçacıkları, durmadan artıyor ve tehlike yaratıyordu. Masline ne yapacağını bilemeden elini Dodeik'e doğru uzattı.

"Elini, başka tarafa çevir" diye bağırdı, Dodeik hızla koşarken.

Masline hızla elini yere doğru tuttu. Yemyeşil ve canlı çimler, hızla mavileşmeye başladı. Masline ince ve narin ellerini sonunda sabitlemeyi başarmıştı.

"Bunun nedenini biliyorum," dedi Keanexl sakin bir şekilde. Kısa sürede her şeyi izlemiş ve bir çıkarımda bulunmuştu. Efsanede geçen Mar'Ank gerçekten vardı ve o da bu özlerden birine sahip olmuştu. Ancak onun Zaman Özü Masline'in özünden farklıydı. Büyük bir ihtimalle Masline elemental bir öze sahip olmuştu ve buza hükmediyordu, ancak özler nasıl kullanılırdı? Bu sorunun cevabını bulmak için aklını biraz daha çalıştırdı. Ejderha meyveleri yemiş ve muazzam bir zekaya sahip olmuştu. Zeka mıydı? Belki de güçle alakalıydı. Sonuçta meyveler ona güçte veriyordu. Keanexl düşünmeye çalıştı. Ejderha aklını iyi kullanıyordu. Belki de zekadan çok bir üstünlük durumuydu. "O küre yüzünden buza hükmediyorsun."

"Küre mi?" diye haykırdı Masline. "Gerçekten mi?"

"Bu gücü kullanmayı öğrenmelisin Masline. Eğer bunu kullanmayı öğrenirsen, çok daha güçlü bir büyücü olabilirsin. Zaten öğrenemezsen çok büyük bir ihtimalle, kendi kendini dondurarak ölürsün."

Masline'in elleri, yeşil çimleri dondurmaya devam ettikçe yerdeki buz parçası git gide uzuyordu. Aslında elinde hiç bir şey yoktu. Sadece elini tuttuğu taraf hiçbir şey yokken donuyordu.

"Ne yapmalıyım? Bunu kullanmayı nasıl öğrenebilirim?"

"Beynini rahatlat, bunu düşünmeyi kes."

Masline gözlerini kapattı ve hiçbir şey düşünmemeye çalıştı ancak başarısız olmuştu ve dondurma gücü daha da artmıştı.

"Odaklan, bunu yapabilirsin!"

Masline daha fazla çabaladı, buna karşı koyabilirdi.

Dodeik uzaktan onları izliyordu. Güçlü savaşçı, kesinlikle donmak istemiyordu.

Masline sonunda odaklanmıştı. Buzun boyu artık uzamıyordu.

-----------

"Ne yapmalıyız?' diye kükredi Kral Narba Yanankılıç. "Bu gidişle İnsan Diyarı yok olacak."

"Belki de bir ateşkes yapabiliriz," diye önerdi Büyük Komutan Harvey Atbol. "Keanexl güçlü bir savaşçı, ağacın gerçekliğinden emin değilim fakat o bizi savaşta daha güçlü konuma getirecek bir şeyler bulabilir. Bir ateşkes sayesinde, Keanexl diğer diyarlara daha rahat bir biçimde girip gezebilir."

"Ateşkes yapmayı hiçbir kıta kabul etmez. Hem Pelebron kıtası savaşta en kötü durumdaki kıta, neden diğer kıtalar bu teklifimizi kabul etsin?"

"Narba, onlar da yoruldu ve onlar da adam kaybediyor. Ateşkes her zaman tüm taraflar için doğru karar olmuştur. Hemen kabul etmeyeceklerdir. Doğru diyorsun lakin, önce biraz daha direnmeliyiz. Ardından diğer iki kıta da yorgunluklarını üzerlerinden atmak için bir ateşkesi onaylayacaklardır"

-----------

"Küre sadece bir şeyleri dondurmanı mı sağlıyor?" diye sordu Dodeik meraklı bir tavırla.

Yüce Ağaç: ArayışBu hikayeyi ÜCRETSİZ oku!