Facebook Grubu: Mehtap Fırat Hikayeleri

Instagram: kutupyildiziserisi / missfirat

2.Bölüm

"Bir dakika buraya bakar mısınız?"

Bize kimin seslendiğini görmek için ikimizde koridoru incelemeye başladık. Her taraf boştu, ortalıklarda dolaşan, koşuşturan çocuklar yoktu. Kimse gözükmüyordu. Topuklu ayakkabıların çıkardığı tıkırtıyı duyduğumuzda ise Senemle aynı anda bize gelen kişinin olduğu tarafa baktık. Oldukça genç görünümlü, koyu renk dalgalı saçları olan kadın bize gülümserken tebessüm etmeye çalıştık. Pek de başarılı olduğumuz söylenemezdi malum kadın Sevda Hanım ya da buradaki çalışanlardan biri değildi. Bize daha da yaklaşmaya başladığında Senemle göz göze geldik. Bir şey bilmediğimi ifade edercesine omuz silkip tekrardan kadına baktım. Gerçekten çok hoş biriydi. Her ne kadar biraz kısa boylu olsa da üzerindeki lacivert elbiseyi çok iyi taşıyordu. Giydiği bol elbise vücut hatlarını gizlese de yine de güzel bir bedeni olduğuna emindim. Ayrıca varlıklı biriydi. Bunu giydiği ayakkabasından tutun taktığı küpeye kadar fark edebilirdiniz.  

"Merhaba." diyerek sessizce konuştu sonunda bizim yanımıza geldiğinde. Saçlarının daha koyu kahverengi tonlarında ve gözlerinin zeytin yeşili renginde olduğunu yanımıza yaklaştığında fark ettim. Bizden bir cevap beklediği ortadaydı ama ne Senem'den ne de benden bir ses çıkıyordu. Gerçekten şaşırmıştık. Yetimhanede birçok kişiyle muhabbet edip konuşmuştuk ama hiçbir zaman dışarıdan gelen biriyle muhattap olmamıştık.

"Merhaba." dedi sonunda Senem aramızdaki sessizliği bozarak. Kadın bana hiç bakmadan Senem'e doğru bir adım daha attı.  

"İsmin nedir?" diye sorduğunda yüzündeki gülümsemesi daha da yayıldı. Kadın gerçekten genç görünüyordu. Belki en fazla otuzlarının sonunda kırklarının başındaydı. Senem, bana dönüp 'Ne yapayım şimdi ben?' dercesine baktığında bir sorun olmadığını belirtircesine başımı sessizce sallayıp konuşması gerektiğini belirttim.

"Senem," dedi kısa keserek. Kadın, biraz daha yaklaşarak biricik dostumun yağmurdan ıslanmış saçlarını okşadı. Gözünün önüne düşen bir tutam saçı kulağının arkasına yerleştirerek "Çok güzelsin." diye fısıldadı. Senem, neye uğradığını şaşırarak bir anda geri çekildi ve arkama geçti. Neden böyle bir tepki verdiğini anlamasamda bu sayede kadın beni de fark etmişti. Gülümseyen suratı birden mahçup olmuş bir şekilde düştüğünde geri adım attı. Neler olduğunu, bu kadının kim olduğunu gerçekten bilmiyordum. Birileri bana neler olduğunu anlatabilir mi? Lütfen! 

Bir başka yerden gelen topuklu ayakkabı sesiyle hepimizin başı aniden koridorun diğer tarafına döndü. Sevda Hanım, hızla elindeki birkaç dosyayla bizim tarafımıza doğru ilerlerken her zamankinden daha endişeli görünüyordu. Bu yaşadığı duygu kolay değildi biliyorum ama ela gözleri bugün çok daha hüzünlüydü. Korkuyor gibiydi ki ben onu daha önce hiç böyle görmemiştim. Sarı dalgalı saçları sabahkinin aksine şimdi tepeden topuz yapılmıştı. Bilirsiniz kadınlar saçlarını topuz yaptığında bir anlam yüklerler. Sevda Hanım'da ise bu 'Bugün beni yormayın.' demekti.

"Esma Hanım, her yerde sizi arıyordum. Devrim Bey nerelere kayboldu?" Sevda Hanım'ın seslenmesiyle bu şık giyinimli bayanın adının Esma olduğunu öğrenmiştik. Devrim'de büyük bir ihtimal kocasının ismiydi. Senemle birbirimize anlamsız bakışlar gönderirken Sevda Hanım sonunda yanımıza ulaştı. En azından neler olduğunu bize o anlatabilirdi. Bu kadın kimdi ve bizden ne istiyordu? 

Kutup Yıldızı (KİTAP OLDU!)Bu hikayeyi ÜCRETSİZ oku!