BÖLÜM 3

14 0 1

Ne yazsam olmuyor, çünkü bilen hatırlar.

Hem yapılmış hem yapma çiçek satanlar,

Bahçıvanlar değil tüccarlardir.

Sen öyle göz, sen toprak ve güneş ortaklığı,

Sen teninde cennet kaygınlığıyken,

Sana şiir yazmak ahmakliktir.

                       YENIDEN DOGUŞ

Sabah erkenden kalkti. Daha once planladığı gibi bugün iş başvurusuna gidecekti. Yayaktan kalktı yüzünü yikadi. Ayildiktan sonra kahvaltısını yaptı. Elbise dolabini açtı. ne zaman giydiğini bile hatırlamadığı takım elbisesini çıkardı. üstünü giydi ve aynanın karşısına geçti. hayata yeniden başlamayı umuyordu eskiyi unutmak, maziyi silmek. kapıdan çıkmadan arkasını döndü, evine yeniden baktı. büyük değişime her şeyin hazır olmasını istiyordu. derin nefes aldı ve çıktı. kapıdan göründüğünde herkes şaşırıp kalmıştı. traş olmus, gayet bakımlı ve yakışıklı bir adam olmuştu. görenler tanimakta zorlandı. ancak sır adam için bazı seyler degismedi. etrafin bakışlarına aldırmadan yürümek gibi mesela. şaşkın bakışlar arasında mahalleden ayrildi. ilk gidecegi işyerinin adresine yeniden baktı. biraz aradıktan sonra buldu ve içeriye girdi. kapıyı caldi:

-Gel

-is başvurusu için gelmiştim de

- geç otur şöyle

bu kısa diyaloğun ardından adamın gösterdiği yere oturdu. iş gereği sorulan bir kac soruyu cevapladı. kararlı görünüyordu. işi istediği her halinden belliydi. klişe olarak sorulan soruların ardından klise bir şekilde "biz sizi ararız" sesi yükseldi. maddi açıdan da iş lazımdı elbet. Ancak sır adam geçmişinden arınmak için çalışacaktı.

2 gün sonra:

Iş yeriden beklenen cevap nihayet gelmişti. Haftaiçi gelip ise baslanmasi söylendi. masa başı iş olması biraz huzursuz hissettirse de çalışacak olması onun içim hayata atılan ilk adım niteliğindeydi. ilk iş gunu gelip catmisti. iş için giyindikten sonra dışarıya çıktı. iş yerinin kapısına gelince duraksadi. kafasını tabelaya kaldırdı. " ışte yeni hayatım" dedi içinden. içeriye giriş yaptı. elinden geldiğince sıcakkanlı ve arkadaş canlısı biri olmaya çalışıyordu. çünkü yeni hayatı, o da biliyordu ki 8 sene öncesinin kopyası olacaktı...

SIR ADAMBu hikayeyi ÜCRETSİZ oku!