DİRENME

4.5K 126 4


PS: Multimedyadaki Koray.

Sabah uyandığımda dün geceye dair hatırlamak istemediğim şeyleri bir bir hatırlıyordum. İğrendim kendimden. İğreniyordum her şeyden. Saat sabahın 8'i. Kalktım ve kıyafetleri ayak ucumdan aldım. Önce eteği giydim, gömleği boynumdan geçirdim ve üzerime oturtmadan kapıyı açtım. Koray!

Elim tekrar gömleğime gitti ve aşağı ittim. Üst düğmelerini titreyen ellerimle iliklemeye başladım. Napıyo bu angut benim kapımın önünde!

-"Sakin ol."

-"Napıyosunuz burda?"

-" Kimse uyanmadan seninle konuşacağız."

Kapımı açtı ve kolumdan tutarak beni içeri itti. Kapıyı kapatıp beni duvara kıstırarak,

-" Şu konuyu tekrar konuşalım. Ben, bana direnen hiçbir şeyi sevmem. Anlıyo musun? Dün bana attığın tokattan sonra direnecek gücün yok! Bunun karşılığını alıcam senden."

Korkudan titriyordum.

-"Özür dilerim lütfen bırakın kollarımı, nolur!" dedim kısık sesimle. Karşımda çatık kaşlı güçlü bir adam.

-"Beni iyi dinle. Bana direnmeyeceksin."

-"Ellerini çek üzerimden!"

Gözlerim kararmaya başladı. Korkuyorum. Anlamıyorum!

-"Sen." dedi ve nefesini tuttu bir sure. Boynuma kafasını eğdi, sesini kıstı. "Nur, şunu bilmeni istiyorum, beni eğlendiren kadınlardan biri de sen olacaksın."

Yüzüm donmuştu. Kaskatı kesildim. İzin vermeyecektim. İsyan etmek istiyordum. Yapamadım. Kendini geri çekti ve odadan çıktı. Yere çöktüm, ağlamaya başladım.

"Beni eğlendiren kadınlardan biri de sen olacaksın"

Piç! Ben senin malın değilim! Ben, buna boyun eğmem.

Teyzemin yanına koşmak istedim. Kalktım asansörle üst kata çıktım ve teyzemin odasına gittim. Kapıyı tıklattım, açıldı. Üstünü giymiş, beni görünce gözleri kocaman açıldı.

-"Nur! Noluyo!"

Sarıldım. Ağlamaya başladım deli gibi. Teyze işte, anne yarısı. Koruyordu koynu beni.

Anlatamadım. Utanıyodum. Sanki hata yapmışım gibi, lanet olası şeyi söylemedim ona!

-"Kabus gördüm. Korkuyorum teyze"

Sarıldı. Öylece kaldık 1/2 dakika. Sakinleştiğimde yüzüne baktım, korkmuştu. Toparladım kendimi, "tamam,geçti" der gibi.

Her zamanki gibi mutfağa geçtik..

-"Bugün Nükhet Hanım'ın misafirleri gelecek. Hazırlıklar çok. Hanımefendinin süsüne tüy değmeyecek. Zor bi gün bizi bekliyo Nur."

Temizlikler, yemekler, alışveriş.. Günün tamamı bunlarla geçtiğinde, teyzemin bahsettiği misafirler geldi. Kapıyı açtım,

-"Hoşgeldiniz.. Buyrun lütfen."

Yani gerçekten inanamıyodum kendime, ben acaba bir önceki hayatımda köle falan mıydım? "Hoşgeldiniz,buyrun lütfeeen". Ağzıma kürekle vurmak istiyorum.

Şık ve zengin değiller bunlar, kokoş ve aşırı özenti birkaç kadın. Kocalarından zenginler tabii ki, diye içimden mırıldanıyordum.

İlk gördüğüm çakma sarışın ve resmen totosunu tam kapatmayan bir elbise, yüzünün yarısını yemiş gibi duran gözlüğü ile kabus gibiydi. Arkasından içeri giren esmer bayan daha tıknaz, daha çok insana benziyordu. En son içeri giren kişi de esmer ve tam maşallahlık bir kadındı. Hem sade, hem makyajsız, hem doğal. Kapıyı kapatarak içeri geçtim.

SUS VE ÖP!Bu hikayeyi ÜCRETSİZ oku!