Be Yourself

40 1 0

Küçüklüğüm teksas da geçti. Taylor ile büyüdüm. Herşeyi onunla yaptım. Başımı onla belaya soktum, onunla üzüldü. Ve artık ikimizde büyüdük. Teksas'dan New York'a uçuyoruz. Oradan bir ev alacağız ve artık birlikte yaşayacağız. Aslında bu büyük bir sorumluluk. Yepyeni bir şehirde yepyeni bir hayat.

Evet,artık resmen New York'dayız. Elimizde sadece bavullarımız var. Taylor bana ne yapacağız sordu. Ne yapacağımı bilmiyorum. Sanırım o da bilmiyor. Öncelikle bir ev bulmamız gerekiyor sanırım,peki nereden? Kafamız çok karışıktı. Önce havalimanından çıkıp bir yemek yemek yedik. Daha sonra  şehri gezip satılık ev aramaya başladık. Güzel bir sokağa girdik. Buradaki evler müstakil evlerdi. Gözümüze sokağın ortasındaki şirin ev çarptı. Emlakçıyı aradık ve yarım saat sonra geldiler. Evi kesinlikle alacağımızı söyledik. Ailemiz bize 1.000 dolarlık kredi kartı çıkarmıştı. Fakat toplam 2.000 dolarımız vardı. Ev çok pahalıydı paramız yetmiyordu. Daha sonra ödeme seçeneğimizde yoktu. Emlakçı gitti. Ve akşam olmuştu. Şimdi asıl sorun başlamıştı. Biz nerede kalacağı?????

Yapabildiğimiz hiç birşey yoktu. Akşamın karanlığında biryer de gidemiyorduk. Yere oturduk. Taylor kafasını bavuluna koyup uyumuştu bile. Etraftan ayak sesleri duymaya başladım. Birisi yanımıza geliyordu. Omzuma birşey dokundu. Ani tepki vererek çığlık attım.  Arkamdaki çocuk;

"Sakin ol, sizin ne işiniz var burada? " diye sordu.

"Seni ilgilendirirmi? Evine git uyu.! diye bağırdım. Çocuğun çıktığı evden bir ses geldi;

"Justin hadi bırak onları buraya gel bebeğim!"

Çocuk geldiği eve geri döndü.

***

Gözlerimi araladığımda bir mağazadaydım. Taylor yanıma geldi ve;

"Selena! Yeni İşimiz" diyerek güldü.

Ne olup ne bittiğini anlamam 10 dk sürdü. Taylor bize iş  bulmuştu. Güzel fikir. Para biriktirebiliriz diye düşündüm. Fakat hala yatacak yerimiz  yoktu.

"Merak etme onu da hallettim. Ucuz bir  otel buldum"

Taylor sorunlarımızı halletmişti. Ev sorunu hariç hemen almalıydık.

***

Haftalardır çalışıyorduk. Yaklaşık 5.000 dolar toplamıştık. Otelden çıktığımız gibi alacağımız eve koştuk. Emlakçıyı aradık. Emlakçı bize evin satıldığını söylemişti.

Taylora dönüp; Bu Aklına gelmedi sanırım., diye dalga geçtim.

Yanımıza birisi geldi ve; Evimin önünde ne arıyorsunuz diye sordu.

Bu ses! bu sesi biryerden tanıyordu. Karanlıkta  yanımıza gelen çocuk! bu o!

"Sen o sun!" Diye bağırdım 

"Evet ben Justin,siz benim soruma cevap vermediniz." dedi

"Bana bak Justin! Bu evi almak için haftalardır calışıyoruz. Senin zaten  evin var. Şimdi bu evi bize satıyorsun ya da ....."

Taylor ağzımı kapatıp "Sus artık Sel. diye bağırdı.

Justin,tamam,dedi.

Tamam?? Tamam mı?? Nasıl? Öylece satacak mıydı?

"Parayı verdik evimizi aldık"

Be YourselfBu hikayeyi ÜCRETSİZ oku!