Üst üste gelen sıkıntılar..

39 0 0

-Anne yeni aldığım pantolonum nerde ?

-Kızım yeni pantolon almadın ki sen..

-İşte onu söylüyorum anne neden bana hiç birşey almıyoruz ?  Neden yeni kıyafetlerim yok.

Hayatın en sıkıcı anlarından birindeydi yine Didem. Hiç kavga etmediği annesiyle kavga ediyordu.Üstelikte haklıydı ( kendine göre) . Dolabında bir sürü kıyafeti olmasına rağmen yeni şeyler almak istiyordu.Çünkü hiç birinin tarzı olmadığını söylüyordu.

-Gel buraya Didem !

-Efendim anne ??

Annesi dolabını açtı ve pantolonlarını gösterek 

-Gördünmü bak 1,2,3....12 . Tam 12 tane pantolonun var kızım neyin derdindesin ?

-Anne ! Bu mavi olan çok küçük. Zaten şu ikisini giymiyorum. Bunun üzerine yazı yazdım okulda giymeme izin vermiyorlar. Bu çok eski...

Didem yine çok sıkıcı bir güne adımını attığı düşünüyordu. Eline katabını aldı ve müziğini açarak odasında keyif çatıyordu.O sırada annesi gelerek odasını toplaması gerektiğini söyledi.Didem hiç takmadı ve devam etti içinden çok şey geçiyordu fakat hiç birini annesine söylemiyordu.Didemin annesi yani Gülçin Hanım aslında çok iyi  bir insandı.Anne kızdan çok abla kardeş hatta iki arkadaş gibilerdi.Didem yaptığı herşeyi annesi Gülçin Hanım'a söylerdi.Annesini oldukça çok seviyordu.Nedendir bilinmez bu aralar annesine gıcık olmak için bir çok neden vardı.Didemin bol giyinmesine kızması,abine benziyorsun bu ara demesi,sınıfı geçicekmisin diye sorgular Didemi çok bunaltıyordu.Sıkılmıştı artık.Merveyle kavga etmişlerdi ve dersleri bok gibiydi.Sıkılmıştı.Odasuna geçti annesi salondayken bir jilet alıp kollarını façaladı.Sinirini attı belki ama hatalarını kolundan atamazdı artık.Kolundan akan kanlara baktı dahada sıkıldığını düşündü jileti bileğine götürdü.Fakat bunu yapamazdı geride annesini kardeşlerini arkadaşlarını hatta Ece Öğretmenini öyle bırakamazdı.Jileti yere attı ve ağlamaya başladı her geçen gün yaptığı hatalar ve ona yapılanlar aklından çıkmıyordu.

Saçmalamıştı.Farkındaydı..

Ve o hayatın içinde kayboldu.Bu hikayeyi ÜCRETSİZ oku!