Niall málokedy kráčal po chodníku vedúcemu k budove policajnej stanice s radosťou, no dnes naozaj nemal náladu ísť do kancelárie a čímkoľvek sa zaoberať, ani počúvať Louisove opisy toho, ako skvelo si zase užil s tým brunetom, s ktorým sa stretával od večera, kedy mali s kolegami posedenie v bare. Ako prepokladal, Louis bol už vnútri a s nohami na stole a rukami za hlavou hľadel kamsi do neznáma, keď Niall prekĺzol dovnútra. Louis bol príliš zamyslený na to, aby si Nialla všimol a Niall bol príliš zdeptaný na to, aby ho pozdravil, tak len mlčky prešiel k svojmu stolu, zhodil sa na stoličku a s hlavou opretou o svoju pravačku sa zahľadel von oknom tiež.

Takto presedeli dobrých päť minút, keď sa Louis z ničoho nič spamätal a zaostril na kolegu. Otvoril ústa, že sa ho opýta, kedy vôbec prišiel do kancelárie, no zarazil ho smutný, neprítomný výraz na tvári kolegu.

"Páni, čo sa ti stalo?" ozval sa namiesto pozdravu. "Nehovor, že zase ide o tú tvoju bývalú."

Jediné, čo Louis dostal ako odpoveď bolo polohlasné zamyslené "hm."

"Horan," zalúskal mu pred očami a Niall naňho zaostril, no sklesnutý výraz sa mu ani trochu nezmenil. "Preboha, vážne. Zrazili ti smetiari psa alebo čo?"

"Karen," zamrmlal blondiak jednoducho.

"Vedel som to."

"To je skvelé, ale nijako mi to nepomáha."

"Čo sa stalo?"

Nialla prekvapil Louisov vážny výraz, predsa len, serióznym debatám sa oblúkom vyhýbal. "Včera večer ku mne prišla, pohádali sme sa - napokon, ako vždy, dali sme si rozlúčkový sex-..."

"Nie je to rozlúčkový sex, ak sa opakuje každý druhý deň," skočil mu kolega do reči, no Niallov pohľad ho okamžite umlčal. "Prepáč, pokračuj."

"Ráno zistila, že som bol na rande s niekým, kto nie je ona a poriadne sa naštvala. Tým myslím šialene naštvala, v podstate mi zničila celý byt." Niall si frustrovane vzdychol pri spomienke na bláznivú Karen, ako mu behá po byte a od naštvania ničí všetko, čo jej príde pod ruku.

"Počkať, ty si bol na rande? Horan, ty kanec!"

"No áno, pred pár dňami. Stretol som jedno dievča v kaviarni a zavolal som ju do kina." Niall mykol plecom, akože to nie je nič veľké, no Louisov výraz svedčil o tom, že on bol opačného názoru.

"Ako to, že si o tom nepovedal svojmu najlepšiemu kamošovi? Ako vyzerá? Aká je v posteli?"

"Nespali sme spolu," uzemnil ho blondiak, "iba sme boli v kine a keď som ju odprevadil domov, povedala mi, že to bolo fajn."

"Tak potom nechápem, prečo sa ešte stále zapodievaš bláznivou Karen?" nerozumel Louis.

"To by si nepochopil," zamrmlal Niall, prešiel k svojmu kreslu a so zvesenými plecami sa doň posadil. Niekoľko minút sa nehýbal, len mlčky civel na dosku stola pred sebou a strhol sa, až keď Louis nahlas zatlieskal priamo pri jeho ľavom uchu.

"Nemysli si, že ťa tu celý deň nechám sedieť ako kôpku nešťastia. Treba ťa nejako rozptýliť."

"Ako?"

"Hm," Louis si zamyslene prstami poklopkal po brade, akože premýšľa.

"Zahráme si pravda - odvaha."

"Louis, máme 28, nie 12," pripomenul mu Niall, vážne sa strachujúc o mentálne zdravie svojho kolegu.

"Ticho, som o štyri mesiace starší, takže ja tu rozhodujem. Pravda alebo odvaha?"

Outlaws [SK]Read this story for FREE!