Küçük bir duyuru yapmak istiyorum birkaç haftalık bölümler hafta da bir gelecek bu da benim sınavlarımdan kaynaklanıyor. Sınavlarım bittikten sonra bir oh çekip sık sık bölümler yazmak ve yayınlamak istiyorum. Bu konuda duyarlı olacağınızı düşündüğüm için şimdiden teşekkür ederim.

 

Bu bölümün ithafı SenaZeyKer’e gidiyor umarım beğenirsin canım :)

 

Geçtiğimiz günlerde acı bir olay yaşadık..  Manisa'nın Soma ilçesinde meydana gelen kazada hayatını kaybeden madenci şehitlerimize Allah'tan rahmet, yaralılara acil şifalar diliyorum..

 

 

 

6. BÖLÜM – Sayer

 

 

 

-Zeynep-

 

Dünya ne tuhaf bir yerdir aslında böyle içi tesadüflerle dolu olan. Yanınızdan binlerce kişi geçer siz yoldan yürürken ve siz onların hiçbirine dikkat etmezsiniz, sadece yürümeye, önünüze bakmaya, aklınızdaki düşüncelerle meşgul olmaya devam edersiniz. Bilmezsiniz ki yanınızdan geçen giden kişi başka bir gün de tüm hayatınızı değiştirecek…

Bizde berkle sohbete dalmış ilerlerken karşıdan aynı hizada yürüyen bir adamın berke çarpmasıyla kalıyoruz öyle. Bu nedir ya insan bir önüne bakmaz mı? İşte böyle hayvanlarda var bu dünyada demek ki!

“Önüne baksana kardeşim ya!” diye atarlanıyor Berk’ çarpan adam, bir şuna da bakın! Hem suçlu hem güçlü!

“Asıl sen önüne bak lan!” diyerek Berkte çıkışıyor anında. Eh tabi benim yanımda karizmayı bozdurmayacak herhalde! Hii! Ya kavga ederlerse bunlar şimdi? Ay ben ayıramam da valla arada kaynar giderim. Olan bana olur sonradan.

“Bak gece gece bulaşma bana fena olacak!” diyor tekrar yeşil gözlü adam elini havada sallarken. Sarhoş herhalde?! Gözlerine de ne zaman baktıysam artık ?! Neyse Zeyno araya gir hemen yoksa bunlar kavga edecek, sonumuz karakolluk olacak!

“Ya tamam gidin işte ya ne uzatıyorsunuz!” diyorum bir çırpıda. Heh! Zeynep adam senin bir cümlenle tamam deyip çekip gidecekti.

“Neyse sevgilinin yanında bir şey yapmayayım şimdi karizman falan bozulur. Başka bir zaman da karşıma çıkma sakın!” diyerek uzaklaşıyor yanımızdan kas yığına bak sen ya! Hay Allah’ım manyak mıdır nedir?! Hemen de sevgili ilan etti bizi iyi mi? Berk kim bizim sevgili olmamız kim?!

“Zeynep sen ne karışıyorsun niye giriyorsun adamla benim arama ya!” diye kızarak söyleniyor Berk bana doğru dönerek. Aman karışmasaydım da kavga mı etseydiniz! Buna da iyilik yaramıyor be! Al işte yine bana patladı olay sanki ben bilerek yaptım! Bu da ayrı bir manyak çıktı ha!

“Ya gecemiz bozulmasın diye şey ettim neyse ya şimdi bırak sen onu boşver” diyorum hemen kafasını dağıtmaya çalışarak

Ya Sen Olmasaydın? (Düzenleniyor)Bu hikayeyi ÜCRETSİZ oku!