Chapter 49

17.7K 771 45

Cítila som sa zmätene. Samozrejme predovšetkým vcelku ublížene. Harry predsa nemohol veriť tomu, že ja ho neľúbim keďže si myslím, že je na mne dosť vidno čo k nemu cítim. Aj napriek tomu mi však povedal tie dve slová, ktoré som od neho počuť nikdy nechcela. Nikdy som netušila, že to môže takto zle znieť a, že to tak bolí počuť to od človeka, ktorého ľúbite. Nebola som si istá, či už niečo hráme. Určite vedel, že klamem o tom, že ho neľúbim.

,,To je dobre...vedieť," prehovorila som a odvrátila zrak od jeho zelených očí, ktoré sa do mňa vpíjali. Nech som sa snažila akokoľvek zakryť moje rozhorčenie a plač, ktorý sa mi dral na povrch, nedarilo sa mi to. Ako som mohla byť taká hlúpa a myslieť si, že zvládnem bojovať proti silnému Harrymu, ktorý je v ubližovaní číslo jedna? Klesla som na stoličku a Harry prechádzal k svojmu stolu pričom na mňa hľadel. Snažil sa vo mne čítať a ja som to dobre vedela. Čo som si preboha myslela? Teda najprv sa mi to zdal ako dobrý nápad. Vyzeralo to ako zábava, no tak rýchlo ako sa to začalo tak rýchlo sa to otočilo proti nám. Alebo len proti mne? Začínala som mať nepríjemný pocit, že Harry to vyhrá. Je to možno tým, že k nemu cítim väčšiu náklonnosť ako on a preto útočí tvrdšie. Prakticky som mu nijako neublížila. On ma dva krát zaprel a práve mi povedal, že ma neľúbi, pričom si dobre vie, že ja jeho áno a nebola by som ho schopná nechať aj napriek tomu, že sa so mnou takto nepekne zahráva. Ani som si neuvedomila, že hrám s perom a že prsty na rukách sa mi samovoľne trasú. Zdvihla som hlavu a pozrela som Harrymu do tváre. Díval sa na mňa a medzi nami vládlo napäté ticho. Dúfala som, že niečo povie. Napríklad niečo ako: Robil som si z teba žarty. Alebo: Nechápem ako si mi mohla uveriť. Nič z toho však nepovedal a ja som tu viac nemohla ostať. Postavila som sa zo stoličky, no to isté spravil aj Harry. Zamračila som sa na neho a on len stál a díval sa mlčky na mňa. Otočila som sa mu chrbtom a odchádzala z kancelárie. Ignorovala som pohľady ostatných keď som prechádzala chodbami Big Apple. Potrebovala som sa odtiaľ čo najrýchlejšie dostať. Na um mi zišiel len môj brat, za ktorým som utekala vždy keď som bola frustrovaná a potrebovala som poradiť. Neviem, či bolo dobré chodiť za mojim bratom, ktorý ma na Harryho upozorňoval a pýtať si od neho radu. Čo by som vlastne Liamovi povedala? Vymyslela som hru, ktorá sa otočila proti mne a z Harryho nakoniec vypadlo, že ma neľúbi? Aj napriek týmto myšlienkam som však nasadla do taxíka a viezla sa na štadión, kde by mal byť. Chcem od života tak veľa ? Uvedomila som si, že s mojou milovanou prácou mi život priniesol aj lásku plnú adrenalínu. S mojou prácou, ktorú som vždy túžila robiť som začala ozaj poriadne žiť. Riešiť problémy dospelosti a zároveň hrať hry, ktoré sa aj tak otočia proti mne.

***

Sledovala som chalanov v červeno bielych dresoch ako behajú okolo ihriska po bežeckej dráhe. Očami som hľadala Liama, no medzi chalanmi som ho nevidela. Na miesto neho som si jasne a zreteľne všimla Zayna, ktorý keď ma zbadal, zastavil svoj beh a oddelil sa od svojich kamarátov. Cestou ku mne si vzal sivú plastovú fľašu a biely uterák.

,,Ahoj Tara čo tu robíš?" opýtal sa ma a hneď potom začal piť. Sledovala som ako kvapôčky potu mu stekajú po tvári.

,,Liam tu nie je?" opýtala som sa ho a on zatvoril fľašu a pozrel sa na mňa.

,,Nie dnes neprišiel. Včera sa bol trochu odviazať a teraz pravdepodobne dospáva opicu," odpovedal a pousmial sa. Uterákom si prešiel po tvár a potom si ho prehodil cez krk.

,,Čo od neho potrebuješ?" opýtal sa s úsmevom a premeral si ma.

,,Chcela som sa s ním rozprávať ale keď tu nie je tak ja..."

,,Tak to môžeš povedať mne. Teda. Ak sa chceš vyrozprávať, som tu," ukázal na seba a obaja sme sa usmiali.

,,Nemyslím, že sa ti budú chcieť počúvať moje problémy," povedala som keď ma objal okolo pliec a kráčali sme k lavičke, na ktorú sme si sadli.

Pulse (FF- Harry Styles)Where stories live. Discover now