Chapter 45

19.5K 709 23

Nespúšťala som oči z Harryho a sledovala ako si oblizol dolnú peru. Zarazilo ma čo povedal Louis. Zníženie platu? Kvôli čomu? Kvôli týmto hlúpym nezhodám? Alebo je za tým niečo iné? Každopádne ma tento ich spor zaujímal čím ďalej tým viac. Avšak Harryho čin bol nespravodlivý a hlúpy. Nech sa medzi nimi stalo čokoľvek osobné nemalo by sa to miešať s prácou. Pohľad som presunula na Louisa, ktorý bol neuveriteľne nahnevaný. Nečudovala som sa mu.

,,Dočkám sa odpovede?" opýtal sa podráždene a ja som ho úplne chápala.

,,Vaša drzosť prekračuje hranice Tomlinson. Odíďte!" Harry pokojne odpovedal. To nie je dobré.

,,Ja neodídem pokiaľ mi neodpoviete!" zvýšil na Harryho hlas. Preboha čo to robí? Chce, aby ho vyhodil?

,,Tomlinson okamžite vypadnite z kancelárie inak vám ho znížim ešte viac," tento krát zvýšil hlas aj Harry a odpochodoval ku stolu. Spokojne si zaň sadol a otvoril si svoj laptop. Bola som šokovaná z tejto situácie a tak som sa aj tvárila na Harryho.

,,Harry odpovedz mu," prehovorila som a vložila som si ruky vbok. Snažila som sa nasadiť rázny tón hlasu. Bola som na neho dvojnásobne nahnevaná. Jedna preto, že sa so mnou nepekne zahráva a jednak kvôli tomu čo urobil Louisovi.

,,Nemiešaj sa do toho bábika," odpovedal mi pokojnejším hlasom a pozrel sa na mňa.

,,A vy Tomlinson opustite miestnosť teraz hneď!" presunul pohľad na Louisa spolu so mnou. Videla som ako od hnevu napol sánku a vôbec nevyzeral, že sa chystá odísť.

,,Neodídem pokiaľ nedostanem odpoveď! Prečo ste mi znížil môj plat do pekla?" Louisov hlas bol opäť o niečo vyšší. Zreničky sa mi rozšírili pre jeho opovážlivosť. Samozrejme som Louisa chápala a takisto aj to, že mu dochádzala trpezlivosť. Správala by som sa asi rovnako, no kričať na Harryho nebol ani zďaleka dobrý nápad.

,,Mám vám ho znížiť o ďalšie dva percenta?" opýtal sa ho Harry. Okamžite som svoj pohľad presunula na Harryho a zarazene sa na neho pozerala. Zaregistroval môj pohľad keďže mi venoval krátky pohľad. Pootvorila som pery a znova pozrela na Louis.

,,Odpovedzte?" zasyčal Louis.

,,Takže to budú štyri percentá?" nadvihol obočie.

,,Harry," zavrčala som na neho. Nepozrel na mňa len pohľadom skĺzol k laptopu a spokojne sa oprel o svoju stoličku a hlavu si podoprel o dlaň ruky, ktorú mal položená na rúčke stoličky.

,,Do pekla chcem len vedieť prečo ste mi ho znížili Styles!" skríkol na neho Louis.

,,Alebo chcete radšej dvojdňovú výpoveď?" opýtal sa ho Harry. Louisove oči sa rozšírili a pootvoril pery. Prišlo mi ho neuveriteľne ľúto. Videla som, že je na pokraji zúfalstva a veľkého hnevu. Ťažko prehltol.

,,Rovno ma vyrazte úplne aspoň sa nebudem musieť dívať na váš ksicht!" vyštekol až mnou trhlo. Nemohla som uveriť tomu, že sa to deje priamo pred mojimi očami.

,,Sám ste si o to povedali. Takže vám to splním. Máte výpoveď!" povedal Harry a mykol plecami na znak, že je mu to úplne jedno. Čože?

,,Fajn," polohlasne povedal Louis a pozrel sa na mňa. Bol to len krátky pohľad po ktorom sa zvrtol na päte a odišiel. Zabuchol silno dvere a ja som sa šokovane pozrela na Harryho. Mykol plecom a povzdychol si. Tváril sa vyrovnane akoby sa nič z tohto vôbec nestalo. Ako môže byť takýto krutý? To mu na zamestnancoch ani trochu nezáleží?

,,Čo si to urobil Harry?" polohlasne som sa ho opýtala. Spočinul na mne svojim pohľadom, no nič nevravel. Nemala som slov. Chcela som na neho nakričať a dať mu poriadne dlhú kázeň, no ťahalo ma to za Louisom. Zvrtla som sa na päte a kráčala ku dverám.

Pulse (FF- Harry Styles)Where stories live. Discover now