Ömer şehit olalı iki hafta oldu. Zeynep İrem'i bir saniye yalnız bırakmıyor. İrem kaç kez sinir krizi geçirdi. Abisinin odasından çıkmıyor, kimseyle konuşmuyor. Annesi babası kahroluyorlar ama ellerinden bir şey gelmiyor. Vatan sağ olsun Oğlumuz ülkesi için şehit oldu diyorlar.

Annesi komutanlara yalvarmasına rağmen bir kere yüzünü göstermediler. Ömer'in her yeri yanmıştı. Sadece dayısı görmüştü, oda bakamamıştı yüzüne, derisi erimişti. Hep bir umut şu kapıdan girer diye bekliyor Güneş Hanım, ana yüreği oğlunun öldüğünü kabul etmiyor.

"Güneş teyze yemek hazırladım hadi gelin yiyin. Hasta olacaksın bak İrem için güçlü olmak zorundasın."

Güneş Hanım Zeynep'e üzgün bir şekilde bakıyor. Onun için çok üzülüyor nişanlısından günlerdir haber yok. Irakta kaçırılan askerler olduğunu duymuş, acaba Poyraz da onların içinde mi diye düşünüyor.

"Hadi teyzem gel yemek ye Hasan amcam da gelsin."

Güneş hanım başını sallayıp sofraya oturdu. Hasan Beyde yanına.

"Siz başlayın ben İrem'i alıp geliyorum," deyip odaya gitti.

Odaya girdiğinde her zaman ki gibi İrem abisinin yatağına kıvrılmış iki büklüm yatıyordu. Yanına gidip oturdu.

"Canım? Güzelim hadi uyan"

İrem yataktan ağlayarak fırladı. Abim diye bağırdı.

"Sakin ol canım. Benim Zeynep"

İrem Zeynep'e sımsıkı sarıldı.

"Çok özledim onu kokusunu her şeyini. Abim gelsin ablam, lütfen gelsin onsuz nefes almak çok zor."

"Bebeğim çok üzülüyorum anneni babanı düşün lütfen. Yıpratma kendini. Hadi gel yemek ye, bak onlarda çok üzülüyor birbirinize destek olmalısınız."

"Poyraz,Kemal abiden haber var mı?"

" Kemalin durumu iyiye gidiyormuş canım. Sevgi yanına gitti. Ama Poyraz dan haber yok. Çok özledim onu şuan ne halde bilmiyorum. Asker kaçırmışlar Irakta. O kadar korktum ki ölüyorum sandım. Ama o iyiymiş Kayın pederim konuşmuş askeriyeyle görevinin başındaymış."

"Çok sevindim ablam Allah sizi birbirinize kavuştursun"

"Amin canım"

Irak

"Ömer İyi misin bacağın nasıl?"

"Eh işte komutanım. Bu şerefsiz nasıl diktiyse bükemiyorum"

"İyi olacaksın aslanım buradan kurtulalım."

"Nasıl düştük bunların eline? Bizimkilere haber gitmiş midir? Acaba Kemali doktorlar bulmuş mudur? İyi midir çok merak ediyorum?"

"Ya ben Meraktan ölüyorum. Kardeşim inşallah iyidir."

"Komutanım bu teröristler neden benim üstümü çıkardılar o gün? Akıllarından neler geçiyor kim bilir?"

"Bilmiyorum aslanım kesin bir dertleri vardır şerefsizlerin. Nasıl düştüm lan ellerine ah ulan ah."

O gün karakolla saldırı olduğu zaman teröristler odayı basıp Poyrazla Ömer'i esir aldılar. Kemali öldü sanıp bıraktılar. Sırf daha çok can yansın diye, Ömer'in üzerindeki asker kıyafetlerini çıkarıp, teröriste giydirip yaktılar. Sanki Ömer şehit olmuş gibi izlenim verdiler. Boynundaki künyeyi, kimliğine kadar hepsini yanmış cesedin yanına koydular.

Devlet. Poyrazın ailesine haber verdiler, Poyrazın kaçırıldığını. Annesi babası üzüntüden kahroldular. Ama Zeynep'e söylemediler. Günlerdir kendini yıprattı birde bunu öğrenirse hepten yıkılır diye söylemediler.

İlk Görüşte Aşk (Tamamlandı) Bu hikayeyi ÜCRETSİZ oku!