Chapter 40

20.6K 754 31

Sadla som si za stôl vedľa Sophii a uchopila som svoj príbor. Začala som jesť a pozrela som na ostatných.

,,Tak to bolo zaujímavé," skonštatovala Eleanor. Ihneď som jej venovala pohľad a následne som prešla aj po ostatných. Josh vyzeral zamyslene a z Louisa som mala zlý pocit kvôli jeho zamračenej tvári. Sophia sa tvárila neutrálne a Eleanor stále pomerne prekvapene.

,,To nie je to správne slovo Eleanor," pokrútil hlavou Josh a prísne na mňa pozrel. Tuším mi práve zovrelo žalúdok. Len som mlčala, pretože som ozaj nechcela reagovať na reakcie, ktoré sa mi od nich doposiaľ dostavili.

,,Čo ťa to napadlo Tara?" opýtal sa odrazu Louis. Okamžite sa nám pohľady stretli. Toto nebola reakcia, ktorú som chcela.

,,Chodíme spolu," odpovedala som pohotovo a snažila sa hovoriť so všetkou vážnosťou a istotou.

,,To sme si všimli. Ale prečo?" vyzvedal a tváril sa nechápavo.

,,Louis to je trochu blbá otázka nemyslíš?" ozval sa Josh. Všetci otočili hlavy na neho. Dúfala som v to, že on bude stáť pri mne. Takisto som dúfala, že El so Soph to pochopia tiež. Louis bol iný. U neho som vedela, že to nedopadne dobre. Mal na Harryho svoj názor a neplánoval ho meniť. Nemal ho rád a nikdy ho mať rád nebude. Nebolo to len jednostranné. Harrymu, Louis ležal v žalúdku viac ako ostatní zamestnanci. Pravdepodobne za to môže len ich nesympatia.

,,Chodia spolu, lebo sa majú radi," vysvetlil Josh, Louisovi pričom ho chytil za plece. Ten len pretočil očami.

,,Čo sa to stalo Tara. Ešte pred niekoľkými týždňami si ho ohovárala a vravela ako neznášaš. Mala si migrénu z toho keď si s ním musela tráviť osem hodín v kancelárii. Ale ako vidím teraz to v pohode zvládaš," frustrovane si prehrabol vo vlasoch.

,,Louis," zasyčala na neho Sophia pričom na neho pohoršene pozerala. Zhlboka som sa nadýchla.

,,Čo je? Veď.."

,,Pozrite. Ja viem čo som hovorila a čo sa dialo, no veľa vecí sa zmenilo," prerušila som Louisa.

,,Harry je komplikovaný človek. Je uzavretý pred ostatnými, no je úplne iný ako ho všetci vidia. Keď sme sami je naozaj veľmi milý a citlivý, dobrý. Keď som s ním začala pracovať dostala som zároveň príležitosť spoznať ho v inom svetle ako vidia všetci ostatní. Masku, ktorú ukazuje vám a vôbec všetkým ostatným dal predo mnou dole a získal si ma. Mám ho rada a veľmi. Je na vás, či to prijmete alebo nie, no nech poviete čokoľvek nič ma neodradí od vzťahu s ním!" pozrela som na Louisa a potom na ostatných. El sa na tvári vytvoril maličký úsmev a Sophia sa začala škeriť. Josh vyzeral podobne ako Soph.

,,Pre lásku Božiu ty si sa do Stylesa zamilovala," zasyčal na mňa Louis čo ma donútilo znovu na neho pozrieť. S prižmúrenými očami na mňa hľadel. Nepáčilo sa mi kam toto smeruje.

,,Ty si asi príliš veľa času trávila s Ashley čo? Nakazila ťa. Inak si to neviem vysvetliť vy snáď áno?" otočil sa na ostatných.

,,S Ashley sa snažím tráviť čo najmenej času Louis," nespokojne som sa zavrtela a preplietla som si prsty na rukách uložené na stole. Už som nemala chuť jesť kvôli Louisovej reakcii.

,,No tak Louis. Tara by s ním nebola ak by k nej nebol dobrý. Však?" opýtala sa El a pozrela sa na mňa. Bez váhania som prikývla a znova som upriamila pohľad na Louisa. Pokrútil hlavou a postavil sa.

,,Je to jedno. Ja ho aj tak nebudem nikdy brať. Je jedno aký je. V mojich očiach to bude vždy hulvát, ktorý si teba nezaslúži už len preto ako sa k tebe správal," vyzeral nahnevaný.

Pulse (FF- Harry Styles)Where stories live. Discover now