365/17 - 266 - AKCE ZET

8 0 0
                         

23.ZÁŘÍ 2017 - AKCE ZET

ZÁŘÍ 2017 - AKCE ZET

Ups! Tento obrázek porušuje naše pokyny k obsahu. Před publikováním ho, prosím, buď odstraň, nebo nahraď jiným.

Sobota jak malovaná. Dnes mi nastala z dob komunistického režimu veleoblíbená neplacená pracovní činnost obyvatel, tedy dle Wikipedie výpomoc v oblastech, kde státní či obecní správa tyto úkoly nezvládla (ať již z finančních důvodů nebo v důsledku špatného plánování).

Definice samozřejmě nemíří na veřejný prostor či majetek, ale na naši vlastní zahradu, dům, jeho interiér i exteriér. Ano, dnes jsem usilovnou prací, dlouho v domě zanedbávanou a odkládanou nechal vzpomenout na dýchánky minulosti - AKCE ZET.

Ani už si nepamatuji, kdy naposledy jsem zažil volný víkend. Stále se hromadilo něco, co jsem nemohl odsunout. Ať už pracovně, nebo sportovně a nebo prostě jen a jen jinak, než být doma a mít možnost dodělat milion rozdělaných věcí.

Protože jsem člověk hloubavý, zahájil jsem AKCI ZET zkoumáním babských receptů na téma: "Jak vyčistit měděný erb na kované bráně." Lektvarů a vychytávek alá Láďa Hrušků najdete ve světě internetu desítky. Přiznám se bez mučení, že kečup jsem neriskoval.  Worcester mne hodně lákal, ale směs octa, soli a citrónu se stala favoritem - déšť mne však vysvobodil - a já další experimenty opustil.

Seznam zásahů čekajících na udělání v našem domě by vydal na román. Dnešní moje AKCE ZET zvládla tak 10% potřeb domácnosti. Na zítra mne čeká další várka...

Je to prostě jen a jen důsledek v oblastech, kde "rodinná"správa minulé úkoly nezvládla (ať již z finančních důvodů nebo v důsledku špatného plánování).

365/17 aneb 201 a dalšíZde žijí příběhy. Začni objevovat