Dvě složky

75 7 0

Po tom výslechu se věci odehrály rychle. Warda zavřeli do té super tajné cely, Hydru se na nějakou dobu povedlo sprovodit ze scény. Otázka je na jak dlouho. Kdybych měla říct, jaký vliv to mělo na tým,  nehodnotila bych to na 100% záporně. Musím říct, že teď jsme mnohem stmelenější, i když se mnou po tom incidentu s Wardem všichni jednají v rukavičkách a i přesto, že vím, že to se mnou myslí dobře, občas je to na zabití. 

Zrovna jsem seděla ve svém pokoji a pročítala nějaký strašně zbytečný manuál ani nevím k čemu, když někdo zaklepal na dveře.

"Dále." řekla jsem zvýšeným hlasem. Do místnosti vstoupil Coulson a vruce držel dvě složky. Obě byly přibližně stejně tlusté, ale každou zdobila jiná barva. Ta na vrchu měla obyčejnou kancelářskou žlutou, zatímco ta pod ní byla nezvykle tyrkysová. 

"Neruším?" zeptal se Phil, když si všiml svazku, který jsem držela v ruce. 

"Ne, vlastně vůbec. Jsem ráda, že se od toho můžu na chvíli odtrhnout." zasmála jsem se a i na jeho tváři se zformoval něco jako úšklebek.

"No, přejdu rovnou k věci. Mám tu pro vás dvě složky. Jedna je od Jemmy, vzkazuje vám, ať to ještě neotvíráte, promluvíte si o tom na konzultacích." řekl a podal mi tyrkysovou složky. Mně bylo hned jasné, o co se jedná. Ta věc.

"A o té druhé s vámi chci mluvit já a teď." Podal mi i tu druhou a já do ní nakoukla. Uvnitř se nacházel Wardův spis. Bylo tam skoro vše, foto, datum narození, údaje o výšce, pigmentaci, jen minulost chyběla. Při procházení jeho složky Coulson pokračoval.

"I přes to, co udělal jsem se za něj u vedení přimluvil. Nerad někoho jen tak odkopnu. Musím zjistit, jak to doopravdy bylo, než někdo vynese rozsudek a myslel jsem, že mi v tom pomůžete. Musíme zjistit něco více o jeho minulosti a nástupu do Hydry. Nejlepší by bylo..." chtěl pokračovat ve vysvětlování úkolu, ale já ho přerušila.

"Vy po mně chcete, abych se šťourala ve Wardově minulosti?" zeptala jsem se ho nedůvěřivě a dala důraz na slovo mně. Má k dispozici celý tým. Proč nepověří někoho jiného?

"Ano, přesně to chci." přitakal. Já tomu ale pořád nemohla uvěřit.

"Ale proč já?" vyptávala jsem se dál.

"Ta nabídka zahrnuje i občasné sezení s ním a mé pozorovací schopnosti mi říkají, že jestli někomu vyzradí svou minulost, budete to vy." vysvětlil.

"Počkat, takže chcete říct, že do Shieldu nabíráte jen tak? Jako bez jakýchkoliv prověření, co osoba v životě dělala? To je pěkně nezodpovědný, co kdybyste přijali masovýho vraha?!"

"Prověření samozřejmě máme, ale Wardovi se do Shieldu pomohla dostat Hydra tak to chci ještě jednou ověřit." Tak teď jsem ještě klidnější, proč jsem se vůbec ptala? "Berete to?" zeptal se mě s tázavým výrazem ve tváři. Můj mozek na mě v tu chvíli řval ne, protože to nedává smysl. Proč bych se měla šťourat v něčí minulosti, proč já? Moje srdce bylo taky proti, akorát mi to přivodí nějakou psychickou újmu. Byla to ale zvědavost, která tento boj rozhodla. A ta přímo dychtila odpovědět

"Beru to. Kde mám začít?" Z Coulsonova obličeje jsem vyčetla úlevu a možná i částečnou radost.

"U jeho bratra. O něm jediném pořádně mluvil."


Ahoj! Konečně je to tady! Tohle je poslední část první knihy tohoto příběhu! Snad se potkáme i u druhé knihy, kde se Tris vydá pátrat po Wardově minulosti, ale do cesty se jí připlete i obsah druhé, tyrkysové složky. Kdopak ví o co se jedná? :D Já doufám, že se vám první část líbila a snad vás nenechám moc dlouho čekat. :)

Dvojí životPřečti si tento příběh ZDARMA!