YAZAR NOTU

8.3K 592 191

Öncelikle Merhabalar güzel okuyucularım. İyi kötü bir kitap yazdım ve bu konuda beni her zaman desteklediğiniz için teşekkür ederek başlamak istiyorum :)

En çok merak edilen konudan başlamak gerekirse, Kitabın ismi neden 5x1 Eşittir 1?

Şöyleki, bu kurguyu 2 yıl önce sınıfta ders çalışırken bulmuştum. Yakın arkadaş çevreme bahsedip bir isim önerisi aradım. Hepimiz bir şeyler deyince taslak olarak ortada bu isim kaldı. 5 sayısı yaratıkları temsil ediyor anlayacağınız üzere. 1 Almira'yı ve çarpı işaretini zıtlıkları olarak düşünmüştük. O zamanlar kurgum şuanki olay akışından bir tık farklıydı. Eşittir 1 kısmı ise yaratıkların ve Almira'nın zıtlıklarına rağmen bir olabileceklerinin habercisiydi. Öyle çok bir olayı yok yani ama hoşuma gitmişti bulduğumuzda. Kitap isimleri benim için her zaman en önemli şeydir ve her zaman tek olmasını isterim. Bu yüzden değişik olmasını istedik :)

Diğer bir olay ikinci kitap olacak mı?

Yüksek ihtimalle hayır fakat ileride çok özlersem kendimi tutabilir miyim emin değilim. Genellikle tek kitap taraftarıyımdır bu yüzden çok bir beklentiniz olmasın bu konuda :)

Özel bölümlere gelirsek yazmayı düşünüyorum fakat şuan aklımda yeterli bir olay yok onun için. Muhtemelen biraz uğraştırıcıda olacaktır. Bu yüzden eğer gelirse, biraz geç gelebilir bunu şimdiden söyleyeyim. Takipte kalabilirsiniz canısılar :*

Finalin ikinci kısmının bir buçuk ay kadar gecikmesinin harika bir mazereti var maaalesef. Klasik her final başıma gelen olay olan bölüm silinmesi -,- Haliyle baya uzun bir bölüm olduğu için aynı şeyleri tekrar hatırlayıp yazmak biraz zor oldu. Bu gecikme yüzünden kusura bakmayın lütfen.

Bu arada planım bu kitabı bitirdiğim an yeni kitabıma başlamaktı ama işler her zaman düşünüldüğü gibi olmuyor. Belki iki belki üç ay sonra yeni bir kitapla karşılayacağım sizi. Orada da sizinle birlikte olmak isterim. Zaten haber veririm büyük ihtimalle. Tanıdık insanlar görmek çok özel benim için :)

Aslında itraf etmek gerekirse, genel olarak kitabın içime sindiğini söyleyemeyeceğim. Yoğun bir zamanıma denk geldi ve ben hiç mizah durumunda değildim. Mizah kategorisinde olduğu halde sizi çok güldüremedim, kusura bakmayın lütfen. Belki de verdiğim arayı yanlış kitabı yayımlayarak kapattım bilemiyorum ama Almira karakterini tanıdığınız için mutluyum :) Onun dışında dediğim gibi mizah eksikliğinin farkındayım inşallah ileride düzenleme fırsatım olursa bir şeyler ekleyebilirim.

Hala aklınızda kalan sorular varsa sormaktan çekinmeyin. Wattpad mesajlarına her zaman cevap veremiyorum ama İnstagram mesajlarına mutlaka dönüyorum oradan ulaşabilirsiniz. Benim çok aktif olamadığım ama parodilerin döktürdüğü bir face grubumuzda var. Dilerseniz her ikisi içinde link profilimde mevcut :)

Kitabın geneli hakkında yapılan yorumlar çok hoşuma gidiyor. Lütfen yorumlarınızı eksik etmeyin yavrularım :) :*

Yeni kapıların açıldığı farklı dünyalarda görüşmek üzere can yoldaşlarım. Kendinize iyi bakın ve her zaman güçlü olun :)

29.06.16 - 13.08.17

5✘1 Eşittir 1Hikayelerin yaşadığı yer. Şimdi keşfedin